Wyzwanie czytelnicze LC

Lena. Wieczór z opiekunką

Seria: Lena
Wydawnictwo: Debit
emik84

Dzisiejszy wieczór rodzice Leny zamierzają spędzić w operze. Mamusia mówi dziewczynce, że podczas ich nieobecności dziećmi zajmie się wynajęta opiekunka. Lena jest przekonana, że sama poradzi sobie z opieką nad Kubusiem, nie wspominając o tym, że ona sama wcale przecież nie wymaga opieki kogoś dorosłego. Rodzeństwo jest przestraszone, że ma się nim zajmować ktoś obcy. Sytuację pogarsza fakt, że dzieci w przedszkolu opowiadają o opiekunkach same nieprzyjemne historie: że każą jeść cykorię i że z całą pewnością ich opiekunka upiecze braciszka w kuchence mikrofalowej. Do tego Lena nie może dopuścić. Opiekunka wbrew wcześniejszym uprzedzeniom okazuje się być bardzo miłą i sympatyczną osobą, a Lena i Kubuś świetnie się z nią bawią. Postanawiają zorganizować bal przebierańców, na który wzajemnie się uczeszą. Lenie tak spodobał się ostatni wieczór, że prosi mamusię, aby opiekunka wróciła do nich jeszcze niejeden raz.

Bardzo fajna książeczka, świetnie napisana. Wspaniałe ilustracje! Książka idealna dla dzieci :)
Poza tym porusza zasadnicze kwestie bardzo ważne dla naszego dziecka. W tej akurat jest zostanie malucha z opiekunką gdy rodzice chcą wyjść do opery.
POLECAM :)

Agacha | 2015-09-07
Przeczytana: 06 września 2015

Kolejne spotkanie Kamili z Leną i to spotkanie bardzo udane. Córka polubiła już tą roztropną i zaradną dziewczynkę. Na pewno sięgniemy po dalsze opowiadania o Lenie i Kubusiu.

emik84 | 2015-06-01

Książeczka porusza klasyczny problem jakim jest opiekunka. W sumie gdy dziecko zostaje pod opieką nowej niani zawsze wiąże się to z niepewnością i strachem. Tak właśnie czuje się Lena. Jest oburzona, że rodzice w ogóle wpadli na pomysł by wyjść i zostawić dzieci pod opieką opiekunki. Lektura oczywiście kończy się dobrze a opiekunka… No cóż, przekonajcie się sami ;)

Książeczki, mimo iż tak małe i niepozorne, poruszają ważne dla dzieci tematy. Dzięki Lenie i jej bądź co bądź zabawnym pomysłom czyta się je bardzo przyjemnie. Nie znajdziemy tu co prawda fantazyjnych baśniowych stworów ale i tak uważam, że książeczki są ciekawe i warto przeczytać je dzieciom. Takie przyziemne historie, których bohaterami są zwyczajne dzieci skłaniają nasze maluchy do wnikliwszej analizy treści i rozmowy na dane tematy. W końcu starsze rodzeństwo może z powodzeniem pomagać rodzicom w opiece nad młodszym i co najważniejsze może wiele je nauczyć, czuć się przy tym ważnym i potrzebnym, co myślę lubią...

Shirin | 2015-12-29
Przeczytana: 2015 rok

Krótka, ale bardzo zabawna opowieść dla młodszych dzieci. Duże litery ułatwiają im lekturę. Jednak myślę, że do gustu przypadnie każdemu – także rodzicom. Ubaw po pachy gwarantowany.

kiedymamaniespi | 2016-01-19

W pewnym momencie przychodzi taki dzien kiedy rodzice po wielu miesiącach a nawet latach wychodzą z domu tylko we dwoje. Z dziećmi zostaje wtedy niejednokrotnie opiekunka. Jest to dla nich całkowicie nowa sytuacja, z którą pomaga oswoić się w dość zabawny sposób ta książki. Polecam!

paulinkalinka | 2017-03-04
Przeczytana: 03 marca 2017