Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Barbara Wicher
Seria: Zwierzęta Oli
Wydawnictwo: Skrzat
7 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Les animaux de Lou. Courage, Petit Marin!
sweetdream

Ola, dziewczynka rozumiejąca mowę zwierząt, spędza wakacje nad morzem. Pewnego dnia spotyka na plaży delfinka, którego fale wyrzuciły na brzeg. Trzeba mu bardzo szybko pomóc, inaczej zwierzę zginie. Czy Ola da radę sama, czy zdąży? Czy delfinek będzie miał okazję się odwdzięczyć? Przeczytajcie książeczkę, a uzyskacie odpowiedzi na te pytania. Miłej lektury! Aby opanować i doskonalić trudną...

Aby opanować i doskonalić trudną umiejętność czytania, Wydawnictwo Skrzat proponuje nową kolekcję „Pierwsze Czytanki”. Należą do niej m.in. książeczki z serii „Zwierzęta Oli”. Zostały one przypisane do poziomu trzeciego, co oznacza, że są przeznaczone dla dzieci, które znają już wszystkie litery i czytają dość płynnie. Każda historia z tej serii zawiera nieco trudniejszy dłuższy tekst narratorski oraz prostszy − umieszczony w dymkach. Dziecko może przeczytać całość samodzielnie lub z podziałem na dwa głosy: tekst trudniejszy czyta ktoś dorosły, wypowiedzi w dymkach – dziecko. Taka lektura może być wówczas wspaniałą zabawą dla dwojga. Książeczki z serii „Zwierzęta Oli” nie są przypisane do konkretnego wieku. Rodzic sam zdecyduje, czy jego dziecko poradzi już sobie z zaproponowanym tekstem. Kolorowe ilustracje i ciekawa opowieść na pewno zainteresują najmłodszych oraz pomogą w opanowaniu trudnej sztuki czytania.

źródło opisu: www.skrzat.com.pl

źródło okładki: www.skrzat.com.pl

sweetdream | 2015-03-08
Przeczytana: 2015 rok

Samodzielne czytanie to umiejętność, która jednym dzieciom przychodzi z łatwością, innym sprawia wiele trudności. To od nas rodziców zależy w jaki sposób będziemy wspierać ten proces i czy będzie on przyjemnością czy przykrym obowiązkiem. Świetną pomocą może okazać się kolekcja „Pierwsze czytanki” Wydawnictwa Skrzat.

W skład kolekcji wchodzi m.in. seria „Zwierzęta Oli” i to właśnie ona bardzo przypadła nam do gustu. A wszystko dlatego, że te niepozorne książki są źródłem ciekawych opowieści, nauki czytania i jeszcze ciekawostek ze świata zwierząt.

Na początek kilka słów o tym jak wygląda taka książeczka. Otóż na każdej stronie znajduje się tekst, który może czytać dorosły oraz prostszy tekst w dymkach przeznaczony do czytania dla dzieci. Każda z czytanek jest podzielona wedle stopnia trudności (od 1 do 4) i przystosowana do umiejętności dziecka. Zawarte są w niej również kolorowe i ciekawe ilustracje, urozmaicające całą opowieść. Na samym końcu znajdują się ciekawostki na temat...

EmiTimi | 2018-11-14
Przeczytana: 2018 rok