Podręcznik ceramika. Obszerne informacje na temat narzędzi, materiałów i technik

Tłumaczenie: Krzysztof Wojciechowski
Wydawnictwo: Arkady
Complete potter : the complete reference to tools, materials, and techniques for all potters and ceramicists
ceramika
rękodzieło

Obszerny poradnik pomocny w projektowaniu, formowaniu, wypalaniu i zdobieniu wyrobów ceramicznych. Autor, znany ceramik i wykładowca w szkołach artystycznych, omawia różne rodzaje gliny i typy ceramiki, które można z nich wykonać sposoby dekorowania receptury na szkliwa typy pieców techniki wypalania. Książka zawiera prawie 700 ilustracji, w tym przykłady dzieł najlepszych światowych artystów-ceramików.

| 2014-11-25

Znakomitej jakości publikacja, będąca podręcznikiem, ale też i albumem pełnym zdjęć ukazujących techniki kształtowania i zdobienia gliny oraz przykłady prac artystów ceramików.

To wydanie zachwyca, zarówno szata graficzna jak i poziom merytoryczny są najwyższych lotów, pozycja zarówno dla tych, którzy chcą zgłębić arkana pracy z gliną jak i osób ciekawych po prostu jak powstają te wszystkie bajeczne dzbanuszki, filiżanki, misy czy rzeźby. Prawdziwa uczta dla oczu!

.:exile:.

malia | 2016-03-06

Bardzo dużo ciekawych pomysłów i zastosowanych technik. Spora dawka wiedzy

301 | 2016-10-03
Przeczytana: 02 marca 2015