Przytulanki szmacianki. 50 projektów zabawek z resztek

978-83-7799-903-5
rękodzieło, szycie
rękodzieło
Anna

Dzieci lubią przytulanki, przytulanki lubią dzieci. To wiedzą wszyscy i dorośli, i dzieci, i przytulanki. Te uszyte przez mamę czy babcię cieszą bardziej niż te przyniesione ze sklepu. Są od serca. Ze skrawków tkanin, guzików i włóczek można wyczarować wielu małych dziecięcych przyjaciół, np.: myszkę Helę, wilka Hektora, misia Bartka, kruka Kazia, krokodyla Antka, lwa Alojza, owieczkę Magdę czy kurkę Tosię. Objaśnienia i niezwykle proste schematy zawarte w tej książce umożliwią każdemu wykonanie ich bez najmniejszego trudu. Dekoracyjne i jedyne w swoim rodzaju będą sympatyczną ozdobą każdego pokoju dziecięcego.

źródło opisu: www.weltbild.pl

źródło okładki: www.weltbild.pl

Iriss | 2015-11-21

Śliczna, kolorowa, bardzo prosto wszystko wytłumaczone. Myślę ,że idealna dla każdej początkującej osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z szyciem. Z pewnością dostarczy dużo przyjemności i umili zimnowe wieczory :)

yllla | 2014-05-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Książka "Przytulanki szmacianki" na wstępie zawiera informację o ściegach i tkaninach, które możemy wykorzystać do stworzenia przytulanki. Następnie strona po stronie, pojawiają się kolejne projekty zabawek wraz ze szczegółową instrukcją oraz spisem potrzebnych rzeczy.
Do stworzenia szmacianek nie trzeba zbyt wiele. Ścinki, końcówki materiałów, stare ubrania, wypełnienie zużytych poduszek ... trochę czasu i przede wszystkim chęci :) Podpowiem Wam, że skrawki materiałów możecie zdobyć przy okazji wizyty u krawcowej :)
Poszczególne szmacianki są na tyle proste, że nie przerażają niedoświadczonych swoim poziomem trudności oraz nie wpędzają w kompleksy swoją idealnością. Książka zawiera 50 projektów zabawek, które wykonać może każdy. Wystarczy skorzystać z przygotowanego wykroju oraz zamieszczonej instrukcji.
Podejrzewam, że dla osób posiadających doświadczenie w szyciu, instrukcje z tej książki będą banalne, jednak osoby początkujące dowiedzą się z nich wielu ciekawych rzeczy. Będą...

Anna | 2013-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Ostatnio mocno ograniczyłam moją działalność szyciową, z powodu zepsutej maszyny, ale chyba szybko ją naprawię, bo wręcz nie mogę się doczekać, żeby uszyć któreś z cudownych zabawek przedstawionych w opisywanej książce. Choć bardziej zdesperowane osoby spokojnie poradzą sobie z wykonaniem tych projektów również szyjąc ręcznie!

Szczerze pisząc, natrafiłam na nią poprzez reklamę internetową i nie do końca wiedziałam czego się spodziewać (jak to zwykle bywa przy takich zakupach). Ale już od pierwszej chwili doszłam do wniosku, że jej zakup to nie są zmarnowane pieniądze. Z resztą - mamie trójki maluchów, książka o zabawkach ręcznie robionych musi się przydać :D Ale i innym rękodzielniczkom na pewno przypadnie do gustu, bo projekty nie są banalne i przesłodzone (co niektórzy zarzucają Tildzie) i choć czasem potrzeba dużej dozy wyobraźni, żeby w "stworku" zobaczyć np. wiewiórkę - myślę, że odpowiedni dobór materiałów i wykonanie np. przez własną babcię, da maskotce fory w porównaniu ze...

IwonaB | 2017-03-21
Na półkach: Przeczytane, Poradniki, 2017