Uwięziona

Okładka książki Uwięziona Drusilla Campbell
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Uwięziona
Drusilla Campbell Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Gorzka Czekolada literatura piękna
Gorzka Czekolada
Little Girl Gone
Media Rodzina
2015-05-15
2015-05-15
Monika Popławska
Monika Popławska życie strach rodzina nastolatki zagubieni ucieczka porwanie mężczyźni narkotyki

Nie ufaj nieznajomym

Świetna pozycja, wielowymiarowy obraz przemocy i zniewolenia. Symbolicznie zamknięty w słoiku motyl na okładce od początku zapowiada jakąś traumę ale czytelnik nie spodziewa się, że tak prosta historia zawierać będzie tak duży ładunek emocjonalny. Uzależniające związki, toksyczne relacje, manipulowanie drugim człowiekiem, wykorzystanie, izolacja, skomplikowane związki rodzinne, odrzucenie w grupie…. – krótka ta powieść daje możliwość wielostronnej analizy i bogactwa wniosków. Przejmujące zdania, obrazujące pustkę życia i ubogość pustynnego krajobrazu, przemoc, bieda, zdziczałe koty, zwierzęta zamknięte w klatkach, groza zamkniętej na kłódkę naczepy - odrażająca fotografia życia odartego z jakiegokolwiek przejawu nadziei. I młoda kobieta, uwikłana w niezwykle trudną sytuację, odnajdująca swój własny głos i własną siłę. Aż kusi, by sprawdzić jak się ta historia skończy.
Absolutnie polecam.

Wszyscy znamy ludzi "wiedzących lepiej", przekonanych, że tylko ich sposób na życie jest właściwy, z uporem starających się uszczęśliwiać innych na siłę, zmieniając na swój obraz i podobieństwo. Prawdziwy problem zaczyna się, gdy postanawiają przekuć swą wszechwiedzę w czyn - w końcu szczytna idea usprawiedliwia użycie wszelkich możliwych środków i rozgrzesza z ewentualnych ofiar...
Nie można się oderwać do ostatnich stron.

"Próżnia. Kiedyś lubił to słowo, ale teraz dowiedział się, co tak naprawdę ono oznacza".

Książka bardzo wciągająca. Pozycja pokazuje nam, że każdy z nas tkwi w swoistym więzieniu, w którym skazani jesteśmy na własną samotność. Jednak mimo tych wszystkich trudności, jakie stawia przed nami los nigdy nie powinniśmy odrzucać wyciągniętej do nas pomocnej dłoni.
Książka mnie ujęła, mimo bardzo wielu przykrych przeżyć głównych bohaterów pokazuje nam, że nie ma rzeczy niemożliwych, a my jako ludzie niezależnie od wieku, klasy społecznej i statusu jesteśmy odpowiedzialni za każdy czyn przez nas wykonany.
A najważniejszą dla mnie refleksją z książki jest pokazanie tego, że do każdej decyzji, zamiany w życiu oraz podjęcia (oczywiście we własnym mniemaniu) dobrego kierunki drogi wymaga czasu, cierpliwości, a przede wszystkim całkowitej świadomości, że właśnie w tym kierunku che się zmierzać.

Książka mnie...

Książka trzymająca w napięciu i doskonale opisująca psychologiczny rys bohaterów. Znając kilka punktów widzenia, miałam szansę na głęboką refleksję nad nietypowymi losami kilku niezwykłych osób i z ogromną ciekawością zatapiałam się w lekturze, nie mogąc się doczekać rozwinięcia wątków.

To druga powieść tej autorki, po którą sięgnęłam i przyznam, że Drusilla Campbell ma niesamowity dar "wciągnięcia" czytelnika w swoją historię od pierwszych stron książki. Daje do myślenia i pokazuje, jak ciężką walkę z samą sobą musi przeprowadzić bohaterka, żeby uwolnić się od partnera - mistrza manipulacji, który "więzi" ją w domu na odludziu i wykorzystuje do realizacji własnych celów.

Bardzo dobra książka, wstrząsająca, ale napisana przystępnym językiem i wciągająca!

Bardzo dobrze napisana książka, polecam z czystym sumieniem. Czytając zastanawiałam się nad tym kto tu tak naprawdę jest ofiarą?

Kolejna wciągająca pozycja z serii „ gorzka czekolada” ,

Kolejna wciągająca pozycja z serii „ gorzka czekolada” ,

Książka wciąga, szybko się czyta. Nie jest do może thriller w którym akcja goni akcje, ale historia nie jest przekombinowana. Spodziewałam się innego zakończenia, trochę bardziej mrocznego. Książka dobra dla kogoś kto nie lubi mocnych thrillerów.

Bardzo ciekawa książka, ale zakończenie trochę mnie rozczarowało 🙊

Bardzo ciekawa książka, ale zakończenie trochę mnie rozczarowało 🙊