Podróż w nieznane

2015-06-17
2015-06-17
9788328020702
Joanna Józefowicz-Pacuła
miliarder rosja rejs sława bogactwo pożądanie namiętność intrygi

Naprawdę warta poświęcenia uwagi.

Pochłonęłam ją dosłownie w 2-3 dni, niby ma te 550 stron, ale w ogóle nie idzie tego odczuć. Styl pisania Autorki jest przyjemny, lekki i zrozumiały w żadnym razie nie można określić go prymitywnym czy wulgarnym, jeśli mowa o wątkach erotycznych. Te są opisane ze smakiem, namiętnością i pasją między bohaterami.
Odnośnie samej fabuły...tu nie oszukujmy się jest prosta, ale element piratów w czasach współczesnych rzadko spotykany, a przynajmniej w połączeniu z obyczajówką i romansem. Uważam, że wyszło to naprawdę fajnie. I tym właśnie osiągnęła to co rzadkie, prosto ale wystarczająco urozmaicone by nie było nudno.
Mam kilka par/małżeństw, którzy są zaproszone przez Alexandra na jego ekskluzywny jacht. Śmietanka towarzyska, ale tak zróżnicowana, że aż niemożliwe poczynając od zwykłego dziennikarza śledczego a kończąc na senatorze USA (z którego niezły dupek, swoją drogą),słynnym aktorze oraz gwiedźcie piłki nożnej i słynnym piosenkarzu latino oraz ich partnerki czy żony. Wakacje wymarzone, jednak jak się później okaże każdy z nich zmaga się ze swoimi problemami życia codziennego. Wycieczki zaplanowane przez Alexa, codzienne imprezy, SPA, basen...żyć nie umierać! Do momentu ataku piratów na jacht. Wartka akcja, trochę zaskoczenia odnośnie bohaterów. I konsekwencje w życiu każdego z bohaterów po przeżytym ataku, u jednych bardziej szokujące u innych mniej, ale jednak są.
Moje oczekiwania zostały spełnione w 100%!

Naprawdę warta poświęcenia uwagi.

Odnośnie samej fabuły...tu...

Nie dalej jak tydzień temu pisałam tutaj, że książki tej autorki dotyczą głównie seksu. Dlatego po przeczytaniu opisu tej książki (oczywiście już po kupieniu, bo wcześniej nie czytałam),spodziewałam się, że będzie to jedna wielka orgia. Sześć pary zamkniętych na tydzień na jednym jachcie. Nie pasowała mi jednak ta myśl, bo przecież ta książka jest taka gruba, że nie wiem, co by tam musiało się dziać.
No i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.
Ta książka jest niezwykle ciekawa, przemyślana i intrygująca. Na początku poznajemy każdą postać/parę i ich życie, sposób bycia. Już wtedy dużo się dzieje. Później wszyscy zjawiają się na jachcie i tam jeszcze lepiej poznajemy charaktery postaci. A muszę przyznać, że każda osoba jest zupełnie inna.
Jeśli chodzi o Ashley - nie lubiłam jej, była denerwująca i nie potrafiła docenić swojego męża Taye'a, który ją kochał i szanował. Chyba zazdrościła mu sławy. Była durna, ale cieszę się, że po traumatycznych przeżyciach na jachcie, coś do niej dotarło i naprawdę podobało mi się, że będą mieli z Taye'em kolejne dziecko.
Polubiłam Lori i było mi jej żal ze względu na Cliffa. Byłam zdziwiona i jednocześnie zadowolona, kiedy on wreszcie zaczął ją doceniać. Prawdą było to, że to Enid cały czas mieszała mu w głowie. Cieszę się, że Lori i Cliff postanowili wziąć ślub.
Natomiast byłam w szoku, że jednak Aleksandr i Bianca nie zostali małżeństwem! Przecież chyba od samego początku to była jedyna wierna, szczera, zakochana do granic para. A tutaj taki obrót spraw. Trochę żałuję, bo uważam, że na koniec Bianca wyszła na głupią łowczynię bogaczy, a przecież była w porządku. A co Xuan... No cóż, niech jej się układa z Aleksandrem, może tak będzie lepiej.
Postać Hammonda była naprawdę... okrutna. Nie lubiłam go, to chyba oczywiste. Był przerażający i żałowałam Sierry. Na początku chciałam by Sierra związała się z Flynnem, ale ostatecznie dobrze, że po prostu wszystko sobie wyjaśnili, a on na pewno ułoży sobie wreszcie przyszłość z kimś lepszym.
Jeromy był tak strasznie głupi, śmieszyło mnie jak mówił "umrę wśród plebsu." Dobrze, że Luca się z nim rozstał.
Naprawdę dobra książka, brutalna, z interesującymi postaciami, wieloma wydarzeniami i zwrotami akcji. Cieszę się, że Cruz nie wydał Aleksandra Siergiejowi i że sam też jednak nic nie wskórał.

zapraszam na bloga > http://ksiegoteka.blogspot.com/2016/03/podroz-w-nieznane-jackie-collins.html

Luksusowy jacht sam w sobie warty miliardy nielegalnych dolarów, a na nim najwięksi celebryci warci każdy sto dwadzieścia razy tyle. 5 par wybiera się na nieprzyzwoicie bogate wakacje wśród wód oceanu – do pewnego czasu niezmąconych…

Oj dawno się tak nie wynudziłam, dawno… Przyrzekam, że te 559 stron stało się na 2 tygodnie (nie dałam rady przeczytać na raz) narzędziem tortur, wymyślnie skonstruowanym przez autorkę, chyba tylko po to, aby wyplenić z mojego mózgu wszelkie zbędne przy czytaniu tej powieści funkcje myślowe. Jak zdążyliście się już zorientować – nie polecam!

Zanim w ogóle Collins dotarła to głównej atrakcji, jaką w zamyśle miała być tygodniowa podróż jachtem rosyjskiego oligarchy, minęło 100 długich, nieprzyjemnych i żałośnie infantylnych stron. Sztucznie tworzone nowe wątki, próba ujednolicenia jakoś i sklecenia w całość bardzo nieudana. Jak wspomniałam, na statku miało znaleźć się 10 gości, a jeżeli głównych bohaterów jest 10 to… w tym wypadku chyba i tak pół biedy! Bo dochodzą jeszcze nieproszeni przeszkadzacze, tajemnicza załoga i epizodyczne postaci z przeszłości bohaterów. Wiecie już jak bardzo nie lubię wielowątkowości? Nie? To teraz wiecie przynajmniej, że dzięki Collins nie lubię jej jeszcze bardziej.

Oprócz mnogości bohaterów uwierał mnie przez całą powieść ten naiwny styl autorki, tak często wykorzystywany nadużywany przez pisarki romansów czy erotyków. Jednym słowem – tandeta, żadnych głębszych przemyśleń, nic zupełnie, co przykuło moją uwagę. Cały ten „efekt taniości” podsycają dla równowagi tępe bohaterki i nadmuchani macho.

Ale, ale! Znajdą się i „głębsi” bohaterowie, tacy, którzy przejdą wspaniałą przemianę, okażą się wyzwoleni z uciemiężenia i wzmocnieni, nabiorą nowych sił na… kolejne części? Błagam, tylko nie to!
Stwierdzam jednoznacznie, że nigdy więcej po Jackie Collins nie sięgnę, a jeśli gdzieś mi się jeszcze napatoczy, postaram się grzecznie unikać kontaktu wzrokowego. Udawajmy, że się nie znamy kochana Jackie, nasza znajomość była krótka, intensywna, aczkolwiek niezbyt przyjemna. Żegnaj na zawsze, a na pożegnanie dam Ci radę: utop „Podróż w nieznane” tym oceanie. Pozdrawiam.

Oj dawno się tak nie wynudziłam, dawno…...

To jest pierwsza ksiazka tej autorki jaka przeczytalam ale na pewno nie ostatnia. Bardzo ciekawa powiesc. Polecam

Naprawdę dobra książka!
Nie będę przytaczać zapowiedzi i przejdę do rzeczy...Pierwsza część, prezentująca bohaterów - osoby, które będą uczestniczyły w tym bajecznym rejsie jest fantastyczna. Cudowna, a zarazem rzeczowa charakterystyka osób - już zacierałam ręce na możliwości jakie stworzyła autorka, moja wyobraźnia wręcz szalała... Później - sam rejs - tutaj liczyłam na więcej "fajerwerków" i niezły galimatias wynikający ze spotkania tak różnych ludzi/osobowości/sytuacji/przekonań.
No i w końcu - finał...hmmm, czy spełnił moje oczekiwania? chyba nastawiłam się na nieco inny scenariusz, a może - po prostu - autorka chciała zrobić dobre zakończenie, tzn. happy end?
Niezależnie od mojej subiektywnej, końcowej opinii - sama koncepcja książki i przedstawienie bohaterów oceniam bardzo wysoko!

Naprawdę dobra książka!

Spodziewałam się czego dużo gorszego. Książka jest naprawdę dobra !

Spodziewałam się czego dużo gorszego. Książka jest naprawdę dobra !

• Przeczytane w 2018
  • W kolekcji
  • Powieść obyczajowa
  • 23PN

Dodaj cytat z książki Podróż w nieznane