Zanim cię poznałam

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Before I Met You
literatura piękna
elenkaa

Wychowana na spokojnej wyspie Guernsey, Betty Dean nie może doczekać się, aby rozpocząć nowe życie w Londynie. Jest połowa lat 90., nastaje era brytyjskiego popu, a Betty musi odnaleźć tajemniczą kobietę wymienioną w testamencie przez jej babcię Arlette. W ten sposób rozpoczyna się niezwykła podróż w czasie. Wraz z bohaterką odkrywamy historię życia Arlette w latach 20. To czas kontestacji...

W ten sposób rozpoczyna się niezwykła podróż w czasie. Wraz z bohaterką odkrywamy historię życia Arlette w latach 20. To czas kontestacji wiktoriańskich wartości i początek szalonych imprez w klubach bohemy artystycznej przy dźwiękach jazzu. Cyganeria, wolna miłość i niezwykłe stroje kobiet – wszystko to stanowi tło dla wzruszającego, pełnego dramatyzmu romansu. Czy odkrywanie tajemnic przeszłości pomoże Betty w odnalezieniu własnej drogi do szczęścia?

źródło opisu: sklep.zysk.com.pl

źródło okładki: sklep.zysk.com.pl

Rena | 2019-01-14

Żeby spełnić ostatnią wolę Arlette Bella musi odbyć podróż w czasie. Poznaje całkiem nowe oblicze swojej babci. Wraz z nią odkrywamy uroki życia w latach 20.

Goldie | 2017-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Nie jest to wybitne dzieło literackie, ale przynajmniej bardzo wciągająca i ciekawie prowadzona opowieść. Dużo daje fakt, że w zasadzie mamy dwie główne bohaterki - Betty w latach dziewięćdziesiątych i Arlette w latach dwudziestych (babkę Betty). Intryga jest dobrze zawiązana, postaci poboczne w książce również dobrze zarysowane, motywacja działań wyjaśniona i nic tylko śledzić akcję i trzymać kciuki za Betty, aby znalazła spadkobierczynię!

mrasnal | 2017-05-27

Natknęłam się na tę książkę przypadkiem. Akurat do internetowego zamówienia brakowało mi jednej pozycji (zawsze zamawiam 10, takie moje małe dziwactwo), a że budżet ograniczony - zakładka "wyprzedaż" poszła w ruch. Dlaczego padło akurat na nią? Spodobała mi się okładka. Właśnie przeczytałam ostatnie zdanie w książce i... jest to NAJLEPIEJ wydane 7 zł w moim życiu :D

Historia niby jakich wiele - tajemnica z przeszłości, zagmatwana teraźniejszość, niepewna przyszłość... Lecz sposób jej przedstawienia jest wspaniały, książka aż krzyczy "zostaw te gary, czytaj mnie!" No to zostawiłam i czytałam...

Jedno jest pewne - zanim Cię poznałam Liso Jewell, moja lista ulubionych książek była uboższa o jedną pozycję.

fianiebieska | 2016-05-06
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe, 2016
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Jak zwykle w przypadku spotkania z twórczością tej autorki, był to świetnie spędzony czas. Lisa Jewell ma talent do pisania wciągających, lekkich a zarazem niebanalnych historii. W zalewie na rynku wydawniczym czytadeł dla pań o niemalże takich samych fabułach, ta pisarka wyróżnia się swoją kreatywną wyobraźnią.
Zdecydowanie polecam

Karolina | 2015-08-30
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Dwie ramy czasowe, dwie główne bohaterki i naprawdę doskonała historia. Romans, kryminał, przygoda i śmiech...nie będę się rozpisywać, ale była to naprawdę świetna przygoda z książką. Gorąco polecam...