Szaleńcy Pana Boga

Wydawnictwo: Świat Książki
Afryka, misjonarz
literatura faktu
Ag2S

Niemal każda historia życia misjonarza to gotowy scenariusz filmu sensacyjnego. Raz będzie to opowieść w rodzaju katolickiego "Indiany Jonesa" , innym razem historia jak najlepszy dokument z kanału Discovery. Pracując dla religia.tv odwiedziłem polskich misjonarzy pracujących w amazońskiej dżungli i na afrykańskiej sawannie, towarzyszyłem księdzu nielegalnie przebywającemu na Kubie i zakonnikowi próbującemu odrodzić ewangelicznego ducha w najbardziej zateizowanym kraju Europy, czyli w Czechach. Zjeździłem tysiące kilometrów syberyjskimi szlakami i wokół Kilimandżaro. Z polskimi zakonnicami, które prowadzą szkołę dla niewidomych dziewcząt zbierałem herbatę w okolicach Madrasu w Indiach i bylem świadkiem dziwnych, a nawet przerażających ceremonii związanych z kultem zmarłych na Madagaskarze.

źródło opisu: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/

Niesamowita historia!!! kiedy ją czytasz masz ochotę spakować plecak i wyjechać na misje. polecam każdemu pasjonatowi misyjnych przygód:)

mamlata | 2017-02-15

Temat ciekawy, jednak jego potencjał całkowicie zmarnowany. Momentami bardzo, bardzo nudna. Szkoda!

Jolinar_5 | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016

Kilka historii o polskich misjonarzach z różnych zakątków świata. Większość ciekawe, historia o misjonarzu organizującym festiwal muzyczny baaardzo nudna...

beataj | 2016-03-23
Przeczytana: 23 marca 2016

Bardzo ciekawy świat misjonarzy, podany w sympatyczny i przyjemny do czytania sposób.

Paweł | 2016-01-26

Dla mnie taka sobie szczerze mówiąc. Niezbyt porywająca: ot kilka historyjek o misjonarzach, drugi raz bym nie kupił ale to moja subiektywna opinia.

Ania | 2015-11-06
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 06 listopada 2015

Przeczytałam z umiarkowaną przyjemnością i zainteresowaniem.
Bohaterami "Szaleńców Pana Boga" są rozsiani po całym świecie misjonarze świeccy i duchowni. Ludzie, których trud nie przelicza się na ilość ochrzczonych jednostek, tylko na pozyskiwanie funduszy, codzienną pomoc, edukację, higienę oraz szerzenie kultury i tradycji swoich podopiecznych.
Książka jest nierówna. Niektóre rozdziały w suchy sposób opisują pracę misjonarzy, inne natomiast są skarbnicą wiedzy, barwnych opisów kraju i życia w nim.
Ja liczyłam na trochę więcej, a mojej Babci, która wspiera działalność misjonarzy, bardzo się podobało. Dodatkowym plusem jest duża czcionka, która ułatwiła jej czytanie.

Zzyciaksiazek | 2015-07-18
Przeczytana: czerwiec 2015

Opuścili rodzinny kraj i wyruszyli w odległe zakątki świata. Do amazońskiej dżungli czy afrykańskiego buszu. W obce, często groźne regiony. Ryzykują życie, by odnaleźć ludzi potrzebujących pomocy. Kim są tytułowi „Szaleńcy Pana Boga”?

Są to zarówno kobiety i mężczyźni, świeccy i osoby duchowne, głównie z wyższym wykształceniem, nie brakuje wśród nich profesorów. Współpracują z lokalną społecznością w miastach, jak i w trudno dostępnych obszarach skrytych w dżungli. Miejsca, gdzie pracują stały się dla nich nowym domem. Do Polski wracają rzadko, raz na kilka lat.

W kolejnych rozdziałach, wyprawach autora, poznajemy misjonarzy działających w Ameryce Południowej, Afryce i Azji. Często z narażeniem życia pomagają lokalnym społecznościom, pełniąc jednocześnie rolę nauczyciela, lekarza, obrońcy i duchownego. Codzienne problemy sprowadzają się głównie do zdobycia pożywienia i wody. Nie ma metra i autobusów, a komunikację miejską zastępują samochody terenowe lub łódki.

„Szaleńcy Pana...

shczooreczek | 2015-07-12

Mateusz | 2015-06-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia

Ogólnie książki o misjonarzach są ciekawe i ta też taka jest.Szybko się czyta.