Zatajona prawda

popularnonaukowa
Novae Res
2015-04-01
2015-04-01

„Autor Łukasz Kulak pasjonuje się zagadnieniami” to widać, słychać i czuć.
Może warto by sprawdził, co „passio” znaczy po łacinie, otóż „cierpienie”…
Chyba, że to nadmierne żądanie.
„Autor wyznaje koncepcję, że technologie oraz religia starożytnych cywilizacji zostały podarowane ludziom przez przybyszów z kosmosu, którzy na Ziemi byli uważani za bogów.”
Już iluś przed nim to „wyznawało”.
Sitchin, przedtem Däniken, wcześniej Robert Charroux, na początku George Adamski, chociaż jego Obcy byli dość przyjaźni.

Chaldejczyk „Z każdą kartką autor coraz bardziej odlatuje. Zapomina do tego stopnia o jakichkoliwek dowodach czy argumentach, że ostatnie 100 kartek zamienia się w totalny bełkot.”

Dość przebrnąć przez pierwszych parę zdań.

„Wielu ludzi, zwłaszcza ignoranci, chcą ukarać cię”
Ta odmiana przez przypadków, polska język trudna.
„Podczas pisania tej książki korzystałem z dzieł opracowanych przez uznanych badaczy świata starożytnych Sumerów, Babilończyków oraz Asyryjczyków, z treści zawartych w Piśmie Świętym, z artykułów, wywiadów, książek oraz innych źródeł.”
Jakich ?

„Wraz z pojawieniem się obcych, gadzich bytów, rzeczywistość uległa stopniowo drastycznym zmianom. Prawdopodobnie nastąpiło przejście ze stanu energetycznego − wyższej świadomości, kiedy ludzie mieli dostęp do znacznie szerszego postrzegania świata − do stanu fizycznego, czyli zawężonej świadomości, w którym obecnie się znajdujemy”.
„Mezopotamska konspiracja, jak się okazuje, miała bardzo konkretny cel. Nadludzcy władcy (dosłownie i w przenośni) pragnęli bowiem, aby możliwie w największym stopniu oderwać ludzi od ich prawdziwej natury, o której piszę w kilku ostatnich rozdziałach książki. Udało im się to prawie perfekcyjnie, ponieważ mimo iż od czasów panowania "bogów" minęło już 6000 lat, to wciąż miliony ludzi na całym świecie nie wiedzą, gdzie, po co i kim tak naprawdę są.”
„Eridu było miejscem, gdzie pozaziemskie istoty założyły pierwsze miasto na terenie Bliskiego Wschodu. Natomiast ośrodek, który powstał po ustaniu katastrofalnych wydarzeń związanych z potopem, nosił nazwę Kisz i był siedzibą królewską i dominującym w Sumerze miastem. Potwierdzenie tej tezy można znaleźć w Starym Testamencie, w opowieści o Nimrodzie, królu Babel oraz Akadu, synem Kusza (założyciel Kisz). Gliniane tabliczki opisują losy niezwykle zaawansowanej technologicznie cywilizacji, której przedstawiciele osiedlili się na Błękitnej Planecie.”

Gliniane tabliczki, technologia kosmitów.

„Jeżeli dobrze wczytamy się w treść Starego Testamentu, zrozumiemy, że anioły były odpowiedzialne między innymi za zniszczenie Sodomy i Gomory.” Co za odkrycie.

„Lot żyjący w "kosmicznej świadomości" zaproponował”
Zaraz, z czego ta „kosmiczna świadomosć” ? Gdzie było tam coś takiego ?

„Teoria o kulistym kształcie naszej planety znana była już w starożytności, a Mikołaj Kopernik, uznawany za twórcę teorii heliocentrycznej, w rzeczywistości nie był pierwszym, który odkrył, iż Słońce jest centralnym punktem Układu Słonecznego.”

Ależ to odkrywcze, może zaznaczyć, że za kulistą Ziemię uważał Pitagoras, później Platon, szczegółowo uzasadnił Arystoteles, heliocentryzm wedle Plutarcha głosił Arystarch z Samos.

Chyba znów nadmierne żądanie.

„Układ planet i faktyczne położenie Ziemi względem Słońca były znane wcześniej niż cywilizacja sumeryjska. Identyczna kwestia tyczy się istnienia pozaziemskich, inteligentnych form życia, które sterowały losami ludów sumeryjskich, kontrolowały je, ale i dostarczały technologię i szeroką wiedzę. Jeżeli przyjrzymy się na przykład wznoszonym ogromnym świątyniom, rysunkom planet Układu Słonecznego, równaniom oraz wzorom starożytnym i zapytamy, skąd to wszystko się wzięło, nauka odpowie, że odkryć dokonał człowiek.”

A gdzie te rysunki można obejrzeć ?

„Autor Łukasz Kulak pasjonuje się zagadnieniami” to widać, słychać i czuć.
Może warto by sprawdził, co „passio” znaczy po łacinie, otóż „cierpienie”…
Chyba, że to nadmierne żądanie.
Już iluś przed nim...

Refleksja, która się narzuca po przeczytaniu tej pozycji, to: "Papier wszystko przyjmie".

Layout ksiązki jest bardzo słaby. Chaotycznie podzielone rozdziały, jakieś dziwne bezzasadne kolorowania stron i jakaś dziwna sklejka, że aż ciężko się czyta.

Książka mogłaby służyć jako materiał dla studentów zajmujących się manipulacją. Techinki manipulacyjne w tej książce są aż porażające. Stawianie tez jako jedynej prawdy, uzasadnienia, które są nielogiczne, zagadywanie, pochopne wyciąganie wniosków, wyciąganie z kontekstu, rzucanie niekoniecznych trudnych słów przy wyjaśnianiu itp itd...

Z każdą kartką autor coraz bardziej odlatuje. Zapomina do tego stopnia o jakichkoliwek dowodach czy argumentach, że ostatnie 100 kartek zamienia się w totalny bełkot. Przytoczę jeden z moich ulubionych cytatów: "Ponadto osoba urodzona w danym momencie ma zupełnie inne lub zbliżone pole auryczne do kogoś urodzonego w tym samym lub innym czasie."

ps. Przez takie książki nikt nie chce słuchać o starożytnych rozwiniętych cywilizacjach..

Ta książka to solidny liść w twarz mówiący - OBUDŹ SIĘ!.

Ta książka to solidny liść w twarz mówiący - OBUDŹ SIĘ!.

"Zatajona prawda" to pozycja opowiadająca o prawdopodobnych, dawnych dziejach ludzkości. Powstaniu człowieka oraz o tym czy jesteśmy sami we wszechświecie. Autor wysnuwa teorię jakoby jesteśmy kontrolowani potajemnie przez prastarą rasę zwaną reptilianami. Łukasz Kulak uświadamia nas, że nasza obecna rozwinięta cywilizacja została zbudowana na podstawach wcześniejszej, nie mniej rozwiniętej cywilizacji, której początki mogli dać starożytni Bogowie.

Początki znanych nam cywilizacji na ziemi nie są do końca znane, a liczne mity i legendy wspominają o tajemniczych "Przybyszach z Gwiazd". Trudno dzisiaj stwierdzić czy byli to kosmici, czy może dawno zapomniana starożytna cywilizacja, która dała początek wszystkim następnym. Autor bardziej skłania się do koncepcji, że zostaliśmy stworzeni przez kosmitów, zwanych reptilianami bądź anunnaki. Łukasz Kulak poddaje liczne dowody i hipotezy na poparcie swojej tezy. Unaoczniając nam, że technologie i religie starożytnych cywilizacji zostały nam nagle "podarowane", a nie ukształtowane przez rozwój cywilizacyjny. Ciekawe zdjęcia i interpretacja historii daje wiele powodów do zastanowienia się nad różnymi możliwościami powstania gatunku ludzkiego. Autor uważa również, że nawet w obecnych czasach jesteśmy manipulowani przez dawnych kosmicznych władców, którzy doprowadzają obecnie do wojen i ludzkich nieszczęść.

Pozycja ta jest bardzo ciekawa, potrafiąca wzbudzić zastanowienie nad różnymi aspektami naszego życia oraz historii. Liczne opisy starożytnego świata, artefaktów, bitew i legend czyta się z dużą ciekawością. Niewielu autorów porusza ten zdawałoby się temat tabu. Dlatego tym cenniejsza jest ta publikacja. Język autora jest lekki i barwny, przez co całość czyta się dość szybko. Niektóre fakty same łączą się w logiczną całość i tylko od nas zależy czy przyjmiemy je do wiadomości. Bez różnicy czy stworzyły nas gadzie byty, czy też nie. Nasza historia posiada jeszcze wiele luk, które domagają się wypełnienia. Dzięki takim ludziom jak Łukasz Kulak możemy przybliżyć się choć o mały krok do poznania prawdy o nas samych.

"Zatajona prawda" dzięki sporej dawce faktów i dowodów potrafi przynajmniej w pewien sposób przekonać do przekazywanych w niej racji. Autor pisze bardzo rzeczowo i konkretnie, dając przynajmniej powód do zastanowienia wielu sceptykom. Książka pokazuje, że wiemy niewiele o własnej historii i historii naszej planety. Minie jeszcze wiele czasu zanim tak na prawdę dowiemy się skąd pochodzimy. Nie da się ukryć, że rządy światowe i korporacje dążą do upadku ludzkości i jej zniewolenia. Bez różnicy czy są to reptilianie czy zwykli banksterzy, sami musimy walczyć o naszą wolność i poznanie prawdy o naszym pochodzeniu i tożsamości. Polecam.

Ludzkość od zarania dziejów zadaje sobie pytanie, czy jesteśmy jedynymi żywymi organizmami we wszechświecie? Czy tylko nasz gatunek jest na tyle rozwinięty, że stworzył funkcjonujące społeczeństwo, czy istnieje ktoś lepszy od nas? Wielcy naukowcy od zarania dziejów ciągle zadają sobie te pytania. Łukasz Kulak przedstawia nam twarde dowody na to, że kosmici pomagali nam budować świat jaki teraz znamy.

Bardzo ciężko było mi ocenić tą książkę, głównie ze względu na bardzo kontrowersyjny temat. "Zatajona prawda" to zbiór dowodów na to, że przybysze z kosmosu sterują nami już od początków naszego istnienia. Autor przedstawia nam swoje poglądy w bardzo rzeczowy sposób. Przywołuje cytaty z innych książek naukowych, wypowiedzi badaczy czy nawet mitów i legend. Wszędzie doszukuje się działalności sił galaktycznych. Od zawsze byliśmy kierowani przez naszych sąsiadów z innej planety. Nie będę pogłębiała tego wątku bardziej, ponieważ musiałabym streścić cały utwór, a tego się jednak nie da zrobić w paru zdaniach.
Chyba największa wadą książki jest okładka. Na pierwszy rzut oka wydaje się być opowieścią fantasy, a nie zbiorem twardych dowodów. Kompletnie nie pasuje do klimatu całości.

Mimo patetycznego tonu całość czyta się raczej płynnie i przyjemnie. Styl naukowy oczywiście dominuje, lecz jest do zrozumienia przez 'zwykłych śmiertelników'. Znajomość historii ułatwia zrozumienie o co chodzi w poszczególnych rozdziałach. Można wręcz rzec, że "Zatajona prawda" to lekcja historii z nutką fantastyki. Próba udowodnienia, że obcy ingerowali w nasze życie od zawsze.

Nie mogę się jednoznacznie ustosunkować do przeczytanych przeze mnie tez. Na pewno są one bardzo odważne i kontrowersyjne. Chyba mój umysł nie jest na tyle rozwinięty, żeby mógł pojąć wszystko tylko po jednym przeczytaniu.
Polecam tą książkę wszystkim niedowiarkom, którzy w ogóle nie wierzą w życie poza nasza planetą (może akurat jakieś argumenty Was przekonają) oraz tym, którzy szukają dowodów na istnienie życia poza naszym światem. Musicie być jedynie przygotowani na dużą dawkę historii.

• 2016
  • 0 ☛ ๏̯̃๏ ✪ NIE ZAMIERZAM TEGO CZYTAĆ!!! 🔪
  • Z polecenia
  • Paleoastronautyka , Ufologia
  • 365

Dodaj cytat z książki Zatajona prawda