Daddy
rodzina, miłość, marzenia

Inne wydania

Bohaterką „Taty” jest Sarah Watson, która swoje ambicje i plany podporządkowała życiu rodzinnemu. Coraz bardziej upewnia się jednak, że nie chce, aby wychowywanie trójki dzieci i dbanie o męża, czyli to co robiła przez 18 lat, stało się jej jedynym. Postanawia spełnić dawne marzenia. Sarah zawsze chciała być pisarka i czuje, że nadszedł ostateczny moment, by zrealizować swoje pasje. Kobieta podejmuje decyzje, która burzy dotychczasowe ustabilizowane życie jej rodziny.

Wojciech Gołębiewski | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

TYPOWE CZYTADŁO!
Danielle Steel (ur. 1947), autorka ponad 100 książek, czwarta na "List of best-selling fiction authors", z 800 mln egzemplarzy, za Szekspirem (2 mld), Agatą Christie (2 mld) i Babarą Cartland (1 mld). Steel ma dodatkowy atut w rywalizacji: w przeciwieństwie do pozostałych żyje i pisze. Jest tak popularna, że rekomendacji nie potrzebuje, więc mam miejsce i czas, by zaprotestować przeciw określaniu jej twórczości jako "literatury dla kobiet". (Tak napisano np w Wikipedii), Drogie Panie! Przecież takie określenie jest wobec Was obraźliwe i dyskryminujące.. Protestujcie! Nie ma "literatury dla kobiet"; jest tylko literatura dobra i zła.
Oczywiście, kryteria dobra i zła są różne. Np mimo ponad 100 tytułów Pani Steel nie dostała żadnej prestiżowej nagrody literackiej. Ale ile nagród zebrały chały, knoty i ramoty. Tak więc nawet dobrze, że odpada ...

ZARAZA | 2014-01-10
Przeczytana: styczeń 2014

"Tata" to powieść dobra, o rodzinie, związku, o tym, jak poradzić sobie w nowej sytuacji, kiedy to żona odchodzi od męża albo syn będzie miał dziecko i rzuca szkołę. Jak zapanować nad wszystkim, nie stracić głowy i jeszcze ułożyć sobie na nowo życie. Ciekawa powieść, choć nie wnosi niczego nowego, ani zaskakującego. Niemniej taka na jeden, zimny wieczór w sam raz.

Powieść Pani Danielle Steel czyta się lekko i przyjemnie opowiada o Sarze Watson, która jest pisarką ma dwójkę dzieci i męża pragnie spełnić swoje marzenie o pisarstwie, pójść na studia zostać sławną pisarką porzuca swoją rodzinę, najbardziej cierpią na tym dzieci.
Bardzo ciekawa, lekka
i dobra książka czytało mi się ją wspaniale z życia wzięte opowiedziana.

virgo123 | 2015-12-12
Przeczytana: 05 października 2014

Wzruszająca opowieść o ojcu, który z dnia na dzień zostaje sam z obowiązkami, które do tej pory były mu tak jakby obce.

Joanna JJ | 2014-09-01
Przeczytana: 01 września 2014

Piękna, wzruszająca opowieść o miłości, o wierze w rodzinę, o tragediach różnego rodzaju począwszy od odejścia, śmierci.... o powrotach, są łzy wzruszenia, oburzenie.... emocje idą górą. Bardzo mi się podobała :)

MOUSE | 2016-04-01

Bardzo ciepła historia.

Klaudia95 | 2015-01-11
Przeczytana: 01 lipca 2014

Co się stanie, gdy w domu zabraknie kobiety, a mężczyzna będzie zmuszony sam udźwignąć obowiązki ojca i matki? To jest bardzo ciekawe pytanie, a odpowiedź na nie znajdziemy w książce pani Steel.
Sara Watson, odkrywa, że czegoś jej w życiu brakuje - ma dzieci, męża, który ją ubóstwia - nic tylko żyć i nie umierać. Jednak po pewnym czasie, zdaje sobie sprawę, że nie chce być tylko matką i żoną - ma ambicje na więcej.
Oliver, rozumie ambicje żony i zgadza się, by podjęła studia. Wie jednak z jakim ryzykiem, wiąże się ta decyzja. On sam uważa, że życie jego żony jest prostsze - ma więcej czasu niż on i nie musi pracować.
Początkowo wszyscy mają nadzieję, że Sara dotrzyma danych zobowiązań. Jednak okazuje się, że nie ma zamiaru tego robić. W końcu w rodzinie psuje się atmosfera: syn ucieka z domu, córka wisi na telefonie, a Oliver musi opiekować się jeszcze jednym dzieckiem i stawić czoło problemom. I mogłoby się wydawać, że tak pozostanie, że nie będzie inaczej... Ale Oliver spotyka...

Aneta Wiola | 2016-08-09

Nie podobało mi się, że jak zwykle w powieści Danielle Steel musiało się skończyć "długo i szczęśliwie", bo w życiu prawdziwym tak nie jest. Na samym początku gdy czytałam jak ta wkurzająca Sara, która ot tak postanowiła zostawić swoją rodzinę dla egoistycznych powodów podobało mi się. Było realnie ukazane jak to ciężko być rodzicem na pełny etat, ale póżniej gdy pojawiła się ta aktoreczka to już wiedziałam "o ho" i jak zwykle skończy się "długo i szczęśliwie", już mi się to dawno znudziło.

existence_ | 2014-09-07
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Czytało mi się szybko i bardzo przyjemnie. Tytuł mógłby brzmieć: "Idealny tata", ale wtedy zdecydowanie za dużo by zdradzał. Książka jest o życiu rodzinnym i powiedziałabym nawet, że jest całkiem prawdziwa, gdyby nie to bogactwo, bo ciekawa jestem kto by sobie życia nie ułożył, gdyby miał tyle pieniędzy co tytułowy bohater.. Podsumowując bardzo krótko całość: Ładnie opisane życie jak z bajki, tyle, że do pewnego czasu nie układało się bajkowo.

PolkaPati | 2015-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2015

Książka jest dość ciekawa opisuje sytuację z życia wzięte, szybko sie czyta nie jest napisana ciężko wiec każdy może po nią sięgnąć jeśli tylko chce. By czytać kolejne części tej autorki to nie za bardzo mnie przekonała mam swoje inne książki które pragnę przeczytać.