Daddy
rodzina, miłość, marzenia
literatura piękna

Bohaterką „Taty” jest Sarah Watson, która swoje ambicje i plany podporządkowała życiu rodzinnemu. Coraz bardziej upewnia się jednak, że nie chce, aby wychowywanie trójki dzieci i dbanie o męża, czyli to co robiła przez 18 lat, stało się jej jedynym. Postanawia spełnić dawne marzenia. Sarah zawsze chciała być pisarka i czuje, że nadszedł ostateczny moment, by zrealizować swoje pasje. Kobieta podejmuje decyzje, która burzy dotychczasowe ustabilizowane życie jej rodziny.

Jolka | 2018-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2018

"Tata" Danielle Steel-to piękna ,jakże autentyczna w obecnym świecie historia o szalonej miłości, o próbach znalezienia siebie w związku,o realizacji swoich marzeń,o rozstaniach,o wychowaniu dzieci przez ojca...można by długo wymieniać.To książka o życiu.Autorka porusza bardzo ważny problem samorealizacji i umiejętności poświęcenia nudnej, ale jakże bezpiecznej rutyny i stabilizacji, żeby tylko czuć się naprawdę spełnionym - a nie tylko wmawiać sobie takie spełnienie. Sarah porzuca rodzinę, ale za to wreszcie może odczuć, że żyje.

Wojciech Gołębiewski | 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016

TYPOWE CZYTADŁO!
Danielle Steel (ur. 1947), autorka ponad 100 książek, czwarta na "List of best-selling fiction authors", z 800 mln egzemplarzy, za Szekspirem (2 mld), Agatą Christie (2 mld) i Babarą Cartland (1 mld). Steel ma dodatkowy atut w rywalizacji: w przeciwieństwie do pozostałych żyje i pisze. Jest tak popularna, że rekomendacji nie potrzebuje, więc mam miejsce i czas, by zaprotestować przeciw określaniu jej twórczości jako "literatury dla kobiet". (Tak napisano np w Wikipedii), Drogie Panie! Przecież takie określenie jest wobec Was obraźliwe i dyskryminujące.. Protestujcie! Nie ma "literatury dla kobiet"; jest tylko literatura dobra i zła.
Oczywiście, kryteria dobra i zła są różne. Np mimo ponad 100 tytułów Pani Steel nie dostała żadnej prestiżowej nagrody literackiej. Ale ile nagród zebrały chały, knoty i ramoty. Tak więc nawet dobrze, że odpada ...

ZARAZA | 2014-01-10
Przeczytana: styczeń 2014

"Tata" to powieść dobra, o rodzinie, związku, o tym, jak poradzić sobie w nowej sytuacji, kiedy to żona odchodzi od męża albo syn będzie miał dziecko i rzuca szkołę. Jak zapanować nad wszystkim, nie stracić głowy i jeszcze ułożyć sobie na nowo życie. Ciekawa powieść, choć nie wnosi niczego nowego, ani zaskakującego. Niemniej taka na jeden, zimny wieczór w sam raz.

Powieść Pani Danielle Steel czyta się lekko i przyjemnie opowiada o Sarze Watson, która jest pisarką ma dwójkę dzieci i męża pragnie spełnić swoje marzenie o pisarstwie, pójść na studia zostać sławną pisarką porzuca swoją rodzinę, najbardziej cierpią na tym dzieci.
Bardzo ciekawa, lekka
i dobra książka czytało mi się ją wspaniale z życia wzięte opowiedziana.

Aneta Wiola | 2016-08-09

Nie podobało mi się, że jak zwykle w powieści Danielle Steel musiało się skończyć "długo i szczęśliwie", bo w życiu prawdziwym tak nie jest. Na samym początku gdy czytałam jak ta wkurzająca Sara, która ot tak postanowiła zostawić swoją rodzinę dla egoistycznych powodów podobało mi się. Było realnie ukazane jak to ciężko być rodzicem na pełny etat, ale póżniej gdy pojawiła się ta aktoreczka to już wiedziałam "o ho" i jak zwykle skończy się "długo i szczęśliwie", już mi się to dawno znudziło.

virgo123 | 2015-12-12
Przeczytana: 05 października 2014

Wzruszająca opowieść o ojcu, który z dnia na dzień zostaje sam z obowiązkami, które do tej pory były mu tak jakby obce.

Joanna JJ | 2014-09-01
Przeczytana: 01 września 2014

Piękna, wzruszająca opowieść o miłości, o wierze w rodzinę, o tragediach różnego rodzaju począwszy od odejścia, śmierci.... o powrotach, są łzy wzruszenia, oburzenie.... emocje idą górą. Bardzo mi się podobała :)

MOUSE | 2016-04-01

Bardzo ciepła historia.

Klaudia Sowa | 2015-01-11
Przeczytana: 01 lipca 2014

Co się stanie, gdy w domu zabraknie kobiety, a mężczyzna będzie zmuszony sam udźwignąć obowiązki ojca i matki? To jest bardzo ciekawe pytanie, a odpowiedź na nie znajdziemy w książce pani Steel.
Sara Watson, odkrywa, że czegoś jej w życiu brakuje - ma dzieci, męża, który ją ubóstwia - nic tylko żyć i nie umierać. Jednak po pewnym czasie, zdaje sobie sprawę, że nie chce być tylko matką i żoną - ma ambicje na więcej.
Oliver, rozumie ambicje żony i zgadza się, by podjęła studia. Wie jednak z jakim ryzykiem, wiąże się ta decyzja. On sam uważa, że życie jego żony jest prostsze - ma więcej czasu niż on i nie musi pracować.
Początkowo wszyscy mają nadzieję, że Sara dotrzyma danych zobowiązań. Jednak okazuje się, że nie ma zamiaru tego robić. W końcu w rodzinie psuje się atmosfera: syn ucieka z domu, córka wisi na telefonie, a Oliver musi opiekować się jeszcze jednym dzieckiem i stawić czoło problemom. I mogłoby się wydawać, że tak pozostanie, że nie będzie inaczej... Ale Oliver spotyka...

Lila21 | 2015-02-20
Przeczytana: luty 2015

Danielle Steel - właściwie Danielle Fernandes Dominique Schuelein - Steel, amerykańska powieściopisarka, autorka literatury dla kobiet. Była jedynaczką. Ojciec pisarki był żydowskim emigrantem pochodzącym z Niemiec, natomiast matka urodziła się w Portugalii. Danielle Steel urodziła się w San Francisco, Kalifornia w USA 1947 roku w sierpniu.

Sama o sobie mówi, że nie pisze romansów. Napisała ponad sto dwadzieścia książek, które zostały przetłumaczone na czterdzieści trzy języki i zostały wydane w sześćdziesięciu dziewięciu krajach. Za ilość sprzedanych książek trafiła do księgi Guinessa.

ROMANS
ILOŚĆ STRON: 336
ROK WYDANIA: 2012
WYDAWNICTWO: AMBER

W życiu Olivera przez osiemnaście lat małżeństwa z Sarą było wszystko w porządku. Kochająca rodzina, miłość, szczęście, wzajemna pomoc i szacunek... Pewnego dnia nagle Sarah odchodzi od męża i od dzieci. Własne ambicje oraz wyższe wykształcenie staje się ważniejsze dla niej niż rodzina. Gdy odchodzi od Olivera mężczyzna zostaje sam z...