Spokojnie, to tylko fobia! Summa wszystkich strachów

Tłumaczenie: Rafał Śmietana
Wydawnictwo: Znak
Modern phobias. A litany of contemporary fears
lęk, strach, fobia, humor, psychologia

Ogarnia cię trwoga na myśl o muzyce countrya Dopada cię paniczny strach, gdy masz zamówić potrawę z obcojęzycznego menua Boisz się, że nie dość wyraźnie wyeksponowałaś stringia Panikę wywołuje w tobie nietypowo otwierany karton mlekaa Drżysz ze strachu, że w szpitalu odwiedzi cię polityka Autor tej książki cierpi na fronsofobię (strach przed parzeniem herbaty podczas przyjęć rodzinnych), ceterinfanofobię (strach przed cudzymi dziećmi), obecnie jednak najbardziej dokucza mu calvofobia (obawa o kompletne wyłysienie). Jego dzieło to summa wszystkich strachów współczesnego człowieka. Dwieście strachów, lęków, fobii i zupełnie małych fobijek, które mogą dopaść każdego z nas, w cenie jednej książki! Dodatkowym bonusem jest lakoniczny wstęp mógłby być dłuższy, ale autor cierpi na nimitempofobię (strach przed powtarzaniem się). Sięgając po ten tom, nie musisz obawiać się jednego: na pewno jest się z czego pośmiać!

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2008

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Willow_Garden | 2012-03-11

Książka ciekawa i doprawdy zabawna, ale tylko dla kogoś o poczuciu humoru bardziej angielskim, może nie najwyższych lotów ale jednak. Za minus poczytuję dość kiepską robotę tłumacza, przez co niektóre definicje są w ogóle nieśmieszne, a inne zaś tracą, gdyż tłumacz nie pokwapił się, aby zamieścić przypis (który rozjaśniłby niejako sprawę).

Ziutka | 2014-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2014

Bardzo zabawna pozycja, chociaż opowiada o tym co pewnie dla wielu ludzi nie jest zabawne. W wielu przypadkach zastanawiałam się czy podane fobie to nie tylko wytwór wyobraźni autora chociaż osobiście znam ofiarę aperepifobii czyli lęku przed otwieraniem e-maili.

Ozolkowa | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

dobra książka na nudę, da się przy niej pośmiać :D

MadziaR | 2010-10-28
Przeczytana: 27 października 2010

Zabawna książka o wszelkiego rodzaju fobiach - nawet nie wiedziałam, że niektóre są takie oryginalne. Można się pośmiać przy czytaniu:)

Ewa | 2011-08-26

Lekka książka, może służyć jako poprawiacz humoru :-)

Sadi | 2013-11-01

Dobra żeby pośmiać się w towarzystwie :)

saibaba | 2016-06-05
Przeczytana: 29 maja 2016