Dom nad jeziorem

Tłumaczenie: Izabela Matuszewska
Wydawnictwo: Albatros
The Lake House
kuzynka

Zaginione dziecko... Czerwiec 1933 roku. Letnia posiadłość rodziny Edevane w Loeanneth, wypolerowana i lśniąca, jest gotowa na wieczorne przyjęcie z okazji letniego przesilenia. Alicja Edevane, szesnastolatka i początkująca pisarka, jest szczególnie podekscytowana. Nie tylko ma pomysł na genialny wręcz zwrot akcji w powieści nad którą pracuje, ale też właśnie Jednak z nadejściem północy, gdy...

Zaginione dziecko...

Czerwiec 1933 roku. Letnia posiadłość rodziny Edevane w Loeanneth, wypolerowana i lśniąca, jest gotowa na wieczorne przyjęcie z okazji letniego przesilenia. Alicja Edevane, szesnastolatka i początkująca pisarka, jest szczególnie podekscytowana. Nie tylko ma pomysł na genialny wręcz zwrot akcji w powieści nad którą pracuje, ale też właśnie Jednak z nadejściem północy, gdy fajerwerki rozświetlą niebo, rodzina Edevane poniesie stratę tak dotkliwą, że na zawsze opuści Loeanneth.

Opuszczony dom...

Siedemdziesiąt lat później, po tym jak przydzielono jej wyjątkowo trudną sprawę, policjantka Sadie Sparrow zostaje wysłana na przymusowy urlop. Udaje się doKornwalii, do domku ukochanego dziadka. Wkrótce jednak czuje, że zebrnęła w ślepy zaułek. Wtedy jednak natyka się na opuszczony dom otoczony zdziczałym ogrodem pośród gęstego lasu i poznaje historię chłopca, który zniknął bez śladu.

Nierozwiązana zagadka...

Tymczasem w pokoju na poddaszu swojego eleganckiego domu w Hampstead, olśniewająca Alicja Edevane, teraz staruszka, wiedzie życie niczym z jej zgrabnie napisanych bestsellerowych powieści detektywistycznych. Sielanka trwa do czasu, gdy młoda policjantka zaczyna zadawać niewygodne pytania o przeszłość jej rodziny, przedzierając się przez gąszcz tajemnic, od których pisarka uciekała przez całe życie.

źródło opisu: www.katemorton.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

allison | 2017-04-05
Na półkach: Przeczytane, Ebooki, Rok 2017
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Jak każda powieść Kate Morton, tak i "Dom nad jeziorem" jest książką trzymającą w napięciu do ostatnich stron.

Akcja płynie dwutorowo, rozgrywając się na początku XXI wieku i w latach trzydziestych minionego stulecia.
Wydarzenia sprzed siedemdziesięciu lat otoczone są tajemnicą, którą stara się wyjaśnić młoda policjantka. Z czasem kobieta odkrywa, że problemy nieznanych jej ludzi w pewien sposób przypominają jej dramatyczną decyzję życiową, którą musiała podjąć przed laty.

Różne spojrzenia na zdarzenia sprzed lat, pojawiające się wciąż hipotezy na temat tego, co wydarzyło się niegdyś w tytułowym domu nad jeziorem i stopniowe odkrywanie prawdy buduje napięcie, sprawiając, że trudno oderwać się od lektury.

Wydarzenia są nieprzewidywalne i to na pewno duży atut powieści. Co prawda udało mi się dość szybko odkryć, kim jest zaginiony przed wielu laty chłopiec, jednak wciąż byłam ciekawa, jak i dlaczego doszło do jego zniknięcia.

Polecam wszystkim, którzy lubią powieści...

motyl43 | 2016-07-12
Przeczytana: lipiec 2016

Nie można powiedzieć, że zakochałam się w tej książce podczas czytania, ponieważ zakochałam się od pierwszej kartki.
Kate Morton jak zawsze zachwyca. Czym? Językiem, historią, angielskim klimatem, ciekawymi postaciami. Jest rodzina,ogród, woda, miłość, starość- młodość, wojna, intryga,wróżki, bajki i...magia. Wierzycie w magię? Ja też. Więc serdecznie Was namawiam na tę magiczną książkę. Nie wierzycie? Nie szkodzi, po przeczytaniu "Domu nad Jeziorem" uwierzycie."Bardziej niż zwykle polecamy";). Kate Morton i ja

Tatiasza Aleksiej | 2016-10-27

Przeczytałam z wielką przyjemnością...
Akcja toczy się szybko i bardzo ciekawie. Niewyjaśniona tajemnica rodzinna, różnorodność wątków, ciekawie wykreowane postacie, przeszłość miesza się z teraźniejszością. Ból, cierpienie, samotność, miłość, zdrada, porwanie ...

Pinacolada | 2016-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2016

Jestem oczarowana powieścią oraz klimatem jaki stworzyła autorka. W ksiazce jest wszystko co mozna sobie wymarzyc. Magiczny angielski dom,który skrywa tajemnicę znikniecia malego chłopca. W powiesci czytamy rowniez o zawilosciach milosnych, spotykamy młodą marzycielke, ktora pisze wlasne powiesci. W ksiazce mozna wrecz sie zakochać. Uwielbiam twórczość Kate Morton i z niecierpliwością czekam na jej kolejne powieści. Wszystkich zapraszam do wspanialego swiata domostwa nad jeziorem ktory dla nas stworzyla. Goraco polecam.

boziaczek | 2016-08-14
Na półkach: Przeczytane, E-booki

"Dom nad jeziorem" to kolejna bardzo dobra powieść autorstwa Kate Morton. Powieści tej autorki czyta się zawsze z niezmierną ciekawością...tajemnica goni tajemnicę, sprawy nierozwiązane z przeszłości, tragiczne wydarzenia, a także niezwykle ciekawi bohaterowie... to wszystkie elementy, do których zdążyliśmy się przyzwyczaić. Nie inaczej jest z "Domem na jeziorem": w latach 30-stych XX-wieku znika malutki chłopiec z tytułowego domu nad jeziorem podczas przyjęcia. Co się z nim stało nie wiadomo...dopiero śledztwo policjantki po 70-latach może dać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące tej tajemniczej sprawy.
Książkę czyta się jednym tchem. Styl autorki, pomysł na fabułę oraz ciekawie nakreśleni bohaterowie sprawiają, że lektura jest prawdziwą przyjemnością. Może niektórzy czytelnicy domyślą się w miarę szybko co się stało z małym chłopcem, ale szczerze mówiąc nie jest to specjalny minus tej pozycji.
Zapraszam do lektury!

Koralina | 2016-11-29
Na półkach: Kate Morton, Przeczytane
Przeczytana: 29 listopada 2016

„Wszyscy jesteśmy ofiarami swoich doświadczeń (…). Mamy skłonność do patrzenia na teraźniejszość przez soczewki własnej przeszłości.”

Tajemnice, sekrety…
Te najbardziej skrywane, zbyt intymne czy wstydliwe, nieprzeznaczone dla osób postronnych, niedostępne nawet dla najbliższych…
Każdy z nas nosi je w sobie…

Wielkie niewiadome…
Niekiedy przybierają zbyt ogromne rozmiary w wyobraźni, wypaczając obraz rzeczywistości.
Czasami bywają tylko elementem większej układanki, o której istnieniu nie mamy pojęcia, dopóki nie ujrzymy jej w innym świetle…

A jeśli jeszcze splatają przeszłość z teraźniejszością, stają się bardziej intrygujące…

Wszystko to mieści w sobie klimatyczna powieść Kate Morton „Dom nad jeziorem”, prezentując bogatą galerię postaci oraz różnorodność wątków i wydarzeń rozgrywających się na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Warto przeczytać!

lila | 2018-05-26
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 26 maja 2018

Bardzo dobre czytadło dla pań. Schemat powieści prawie identyczny jak w "Zapomnianym ogrodzie". Odnajduję tu wiele wspólnych motywów ( taki charakterystyczny styl), dlatego zalecam zrobić przerwę miedzy kolejnymi książkami K Morton.
Zakończenie niby do przewidzenia, a jednak autorka potrafi jakimś aspektem zaskoczyć.

Madi | 2018-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2018

Bardzo ciekawa powieść, z zawikłaną fabułą i tajemnicą w tle-dokładnie taka jaką lubię.
Tak ta książka jest jak najbardziej w moim stylu-MAGICZNA,BAŚNIOWA i TAJEMNICZA.
Młoda policjantka odkrywa zapomnianą posiadłość ,a wraz z nią nierozwiązaną sprawę zaginięcia 2 letniego Theo sprzed 70 lat.
Będąc na przymusowym urlopie postanawia rozwiązać zagadkę.
Z każdą kolejną przeczytaną kartką wysuwają się różne tropy ,a na jaw wychodzą tajemnice poszczególnych członków rodziny-okazuje się ,że nie jeden miał coś na sumieniu.
Dzięki magicznemu piórowi Pani Kate mogłam się przenieść w niezwykły świat rozgrywający się w latach 30, XX wieku,w pięknej i malowniczej Konwalii,a
dzięki kilku wątkom ,przeplatanych współczesnością i przeszłością nie mogłam się nudzić...

"Dom nad jeziorem" to kolejna świetna powieść Kate Morton. Autorka potrafi oczarować czytelnika zabierając go w klimatyczną podróż do malowniczej posiadłości w Kornwalii, która kryje mroczne tajemnice. Rozwiązania starej zagadki podejmuje się Sadie – policjantka na przymusowym urlopie mierząca się z własnymi demonami. Co takiego wydarzyło się w domu nad jeziorem latem 1933 roku, że mieszkająca tam wówczas rodzina opuściła to miejsce na zawsze. Musze przyznać, że wyjaśnienie tej sprawy mocno mnie zaintrygowało i razem z bohaterką starałam się wymyślić rozwiązanie. A nie jest to wbrew pozorom takie łatwe zadanie – tropy się plączą, wspomnienia zamazują, pewne zdarzenia zostały źle odczytane, zinterpretowane. Z rozwojem akcji robi się coraz ciekawiej - stare sekrety powoli wychodzą na jaw. Opowieść trzyma w napięciu do samego końca, a Morton skutecznie zwodzi czytelnika i kiedy już wydawało mi się, że rozgryzłam o co w całej sprawie chodziło, nastąpił niespodziewany zwrot...

darkangel | 2015-04-01
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Tajemnicza jak wszystkie pozostałe Kate Morton.