Historia literatury arabskiej

Tłumaczenie: Agnieszka Gadzała
Seria: Dzieje Literatur Powszechnych
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Klejne Geschichte der arabischen Literatur. Von der Vorislamischen Zeit bis zur Gegenwart
historyczna

Książka stanowi przegląd dziejów arabskiego piśmiennictwa od czasów najdawniejszych po wiek XX. Materiał został podzielony na epoki. W każdą z nich wprowadza wstęp ogólny, po którym następuje omówienie najważniejszych nurtów, zjawisk i pisarzy oraz węzłowych problemów gatunkowych. Tekstowi głównemu towarzyszą cytaty z wypowiedzi krytyków i historyków literatury, cytaty z dzieł literackich, a także informacje kulturowe, historyczne, biograficzne, etnograficzne, wyjaśnienia terminów i zjawisk literackich. Dodatkowo książka zawiera tablice, przedstawiające główne fakty z dziejów literatury arabskiej na szerszym tle społeczno-polityczno-kulturalnym wszystkich krajów arabskich, Polski i całego świata.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/