Thorgal: Ja, Jolan

Wydawnictwo: Egmont Polska
Moi, Jolan
Wikingowie, przygoda, fantasy
komiksy

Kolejny tom legendarnej serii fantasy-science fiction o przygodach Thorgala! W poprzednim albumie syn Thorgala, Jolan, obiecał, że zostanie uczniem, a może nawet niewolnikiem istoty z międzyświata, Manthora. Choć ten nie jest ani bogiem, ani człowiekiem, jego potęga dorównuje mocy mieszkańców niebios. Jolan żegna się z Thorgalem i rusza na służbę do półboga. Jednak rzecz się komplikuje. Aby zasłużyć na przebywanie w pałacu Manthora, Jolan musi przejść szereg prób, a po drodze zmierzyć się również z innymi kandydatami, którzy z własnej woli postanowili zostać sługami Manthora...Album kończący cykl poświęcony Thorgalowi, jest jednocześnie pierwszym z nowej serii - z Jolanem w roli głównej. Przygody młodego bohatera zapowiadają się interesująco - autorzy wyznaczyli Jolanowi cel, ukazali jego wrogów i przyjaciół, a nawet poszerzyli mityczno-religijny świat Thorgala, by przygody Jolana nabrały nowego wymiaru.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

Gracjan Triglav | 2014-04-24
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Obawiam się ze opowieść o losach Thorgala powinna zostać jakoś zgrabnie domknięta, tymczasem całość ciągnie się dalej, powstają osobne serie dla kolejnych postaci... a wszystko tonie w potwornych wtórnościach (co stawia pod znakiem zapytania sens takiej hurtowej roboty). Czyta się to dobrze, miejscami wręcz buduje to bardzo dobre emocje... ale człowieka nie opuszcza wrażenie że Rosiński jest już zmęczony rysowaniem Thorgala, a nowy scenarzysta naśladuje tylko Van Hamme’a.

książek: 1984
Jowi | 2014-12-30
Przeczytana: 27 grudnia 2014

I oto komiks z serii Thorgal w nowej odsłonie: "Ja,Jolan" duetu Rosiński - Sente. Nowy duet nie jest gorszy od poprzedniego, scenariusz nie ustępuje miejsca wcześniejszym częściom, ale kreska nie ta sama, co dawniej. Chyba nie przyzwyczaję się do tego tak szybko. Jolan ma do wykonania niebywałe zadanie, posłuszny obietnicy danej Manthorowi, musi przejść szereg prób, by udowodnić, że jest godzien być jego sługą, a podobnie jak ojciec, Jolan kieruje się honorem i odwagą w starciu z innymi kandydatami na służbę u Manthora. Polecam fanom sagi! :)

Karolina | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Przyznam, że brakuje mi trochę starej formy rysunku, ale historia wciąż mnie wciąga. Tym razem Jolan musi wypełnić obietnicę, która złożył w zamian za życie swojego ojca. Dostaje się od opiekę półboga, ale to dopiero początek jego prób. Na szczęście nie zapominamy całkowicie o reszcie rodziny - okazuje się, że Kriss de Valnor wraca zza grobu.

Nie potrafię już określić, czy bardziej zżyłam się z bohaterami, czy historia jest wciąż tak ciekawa. Ale będę czytać dalej!

Endriux | 2014-03-07

Nowy scenarzysta prowadzi fabułe w stylu gry rpg oraz przybliża nam historie Kriss De Valnor. Niemniej czyta się to przyjemnie i bez bólu. Nawet malunki Rosińskiego też są troszke ładniejsze.

Tymek Walkiewicz | 2013-07-27

Seria "Thorgal" już się dla mnie skończyła.
PS: Jolan jest chujowy.

birchgirl | 2016-09-27

Nowa technika rysunku Rosińskiego powala na kolana, każda scena jest malowana z olbrzymią dokładnością, tło- pejzaże to prawdziwe dzieła sztuki. Jestem pod wrażeniem!

Asia | 2015-03-07
Przeczytana: 07 marca 2015

Obawiałam się nowego scenarzysty, ale po przeczytaniu widzę, ze czasami taka zmiana może być korzystna.Świetna część. Przebieram nogami w oczekiwaniu na kolejną.

kol2 | 2012-01-02

Klasyk komiksu.