Sztuka mauretańska i jej echa w Polsce

Wydawnictwo: DiG
historyczna

Niniejsza książka jest moją kolejną monografią na temat sztuki islamu, po ?Sztuce tureckiej , wydanej nakładem, Państwowego Wydawnictwa Naukowego w roku 1988, i ?Sztuce perskiej , która ukazała się w Wydawnictwie DiG w roku 2002. W istocie chronologia tych opracowań powinna być odwrotna od sztuki arabskiej, poprzez perską, aż po turecką. Przyjęty i zrealizowany kierunek wynikał z przekonania, że w poznawaniu i opisywaniu dzieł sztuki najważniejszą rolę odgrywa jednak autopsja.

Johel | 2016-06-16
Bartłomiej | 2018-05-29