Sztuka perska

Wydawnictwo: DiG
historyczna

Uzyskawszy pomoc z Komitetu Badań Naukowych, miałem możność pogłębienia studiów nad sztuką perską za granicą, szczególnie w Paryżu i w Stambule, i podjęcia opracowania monografii na temat, pierwszej w polskim piśmiennictwie. W terminologii obcej kierowałem się zasadą spolszczania, mimo że wielu autorów polskich posługuje się głównie terminologią angielską podstawą były tu ogólnodostępne słowniki języka polskiego. Nazwy muzeów podawane są w wersji oryginalnej z wyjątkiem nazw instytucji spolszczonych.

Johel | 2016-06-16
aniela2712 | 2014-01-03