Góry - wolność i przygoda

Tłumaczenie: Tomasz Kliś
Mountaineering: The Freedom of the Hills
wojciech

Nowa edycja najpopularniejszego na polskim rynku wydawniczym podręcznika górskiego, nazywanego “górską biblią”. Książka ta została napisana z myślą zarówno o początkujących, jak i zaawansowanych miłośnikach turystyki pieszej i sportów górskich. Niesie całe bogactwo informacji dla wspinaczy i turystów na wszystkich poziomach zaawansowania – od nowicjusza do eksperta. Prezentuje ona połączoną wiedzę wielu ludzi gór, którzy zwiedzili większość masywów górskich świata.

Książka została wzbogacona o nowy rozdział poświęcony treningowi. Kilka innych rozdziałów nieomal całkowicie zmieniono, co odzwierciedla postęp wiedzy o górach oraz wyniki badań dotyczących bezpieczeństwa wspinaczki i działania w górach. Omówiono zastosowanie nowego sprzętu, który pojawił się na rynku w ciągu ostatnich lat, a także nowe techniki pokonywania trudnego terenu.
Tomasz Kliś

źródło opisu: www.galaktyka.com.pl

źródło okładki: www.galaktyka.com.pl

kabzior | 2012-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2012

To nie jest książka w rozumieniu "książki-opowieści", to bardziej poradnik. Ale za to jaki. Dokładnie opisane rozdział po rozdziale wszystkie aspekty gór - sprzęt (plecaki, odzież, szpej), trekking, wspinaczka, lodowce, biwakowanie, dosłownie wszystko co wiąże się z górami od spacerku po małym wzniesieniu po zaawansowany alpinizm (gór wysokich nie ma, ale to już by była przesada). Jednym słowem - biblia każdego miłośnika gór :) Polecam.

Oleg | 2017-08-10
Przeczytana: wrzesień 2016

Rewelacyjna pozycja dla miłośników gór. Polecam

Hestovsky | 2018-02-10
Robert Richter | 2017-09-15