Metody pracy operacyjnej aparatu bezpieczeństwa wobec kościołów i związków wyznaniowych 1945-1989

Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
historyczna

Tom zawiera niepublikowane dotychczas dokumenty pionu kościelnego aparatu bezpieczeństwa są wśród nich m.in. instrukcje, raporty, plany działań operacyjnych, materiały szkoleniowe, korespondencja wewnętrzna . Materiały, które zachowały się po kilku akcjach niszczenia dokumentów byłego Departamentu IV MSW, pokazują wachlarz środków i metod stosowanych przeciwko Kościołowi katolickiemu i innym związkom wyznaniowym w Polsce.

Irena | 2012-02-02
36maro | 2011-01-13