8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-62179-03-9
albumy

Fotoalbum autorstwa Jacka Łagowskiego, z tekstami Mamadou Dioufa i Pawła Średzińskiego. Na poszczególnych zdjęciach znajdują się m.in. Ashenafi Abebe (Etiopia), Mamadou Diouf (Senegal) wraz z córeczką i partnerką, Okwudili James Ezeh (Nigeria) z żoną, Diana i Catherine Kasima Kanda (Polska/Kongo), Honory Kiwale (Tanzania), Wvarwzeky-Wez Kombo-Bouetoumoussa (Kongo), Inedes Alryne Mabounda...

Na poszczególnych zdjęciach znajdują się m.in. Ashenafi Abebe (Etiopia), Mamadou Diouf (Senegal) wraz z córeczką i partnerką, Okwudili James Ezeh (Nigeria) z żoną, Diana i Catherine Kasima Kanda (Polska/Kongo), Honory Kiwale (Tanzania), Wvarwzeky-Wez Kombo-Bouetoumoussa (Kongo), Inedes Alryne Mabounda (Kongo), Mohamed Mbow (Senegal), Arinze Nwolisa (Nigeria) z mamą i bratem, Robert Ogwanga (Uganda), Desire Rasolomampionona (Madagaskar) z synem, Pako Sarr (Senegal), Joseph Seleetso (Botswana), Silvanus Stock (Tanzania),

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Fotoalbum ze zdjęciami autorstwa Jacka Łagowskiego nie jest przeznaczony do sprzedaży. Niestety. Natomiast wg mnie powinien znaleźć się np. w szkolnych bibliotekach w liceum.
Jakiś czas temu inny Jacek, Herok, zrobił wystawę zdjęć Afrykańczyków osiadłych, czasowo bądź już na stałe, w Polsce. "Afro-Warszawa" jest jakby takim dopełnieniem.
Mamy tu na zdjęciach osoby dobrze znane, jak np. prezenter muzyczny i djembista w jednej osobie, Mamadou Diouf czy wykładowca na Politechnice Warszawskiej, Desire Dauphin Rasolomampionona. Są też i ludzie do tej pory całkowicie anonimowi, przykładowo na co dzień kierowca miejskiego autobusu, zaś po pracy członek zespołu Abafrika, Robert Ogwanga czy Kongijczyk o nazwisku praktycznie nie do wymówienia Wvarwzeky-Wez Kombo-Bouetoumoussa. Wszyscy, ci znani i mniej znani, sfotografowani zostali w niesztampowych sytuacjach, co jest dużym plusem wydawnictwa. Malutkim minusem są teksty, co o tyle dziwi, że jednym z autorów słowa pisanego był Mamadou Diouf,...

Drakinen | 2013-07-02
Purson27 | 2011-12-31