To nie Książka

This Is Not a Book
inne
Julia Tokarczyk
młodzieżowe kreatywne Julia Tokarczyk

Książka jest kolejną z serii o niszczeniu, jednak skupia się na czymś trochę innym. Moim zdaniem jest to jedna z ciekawszych książek autorki. Jest w niej mniej niszczenia, a więcej miejsca na kreatywne myślenie. Zadania z niej są bardzo ciekawe, takie jak wykreowanie futurystycznej maszyny, czy plany na zmianę świata, by je wykonać trzeba puścić wodzę fantazji, co bardzo mi...

Produkt książkopodobny autorstwa Keri Smith (tak, książkopodobny. W końcu "To nie książka"...) to taki papierowy fidget spinner - zabawka prosta i absolutnie bezużyteczna, stworzona tylko po to aby twórca mógł czerpać z niej profity. Ów rzecz jest przedstawiana jako zbiór kreatywnych tekstów wymagających od odbiorcy pewnego zaangażowania: tu trzeba coś wyciąć, tu przykleić,...

Pomysłowa książka - albo nie - książka, jak kto woli. Pomysłowość jest chyba najważniejsza - Keri Smith pierwsza zaczęła tworzyć takie twórcze nie - książki:)
Korzystając z tego dzieła nie dość że odgonicie nude, to jeszcze dowiecie się czegoś ważnego. Ja na przykład dowiedziałam się, co oznacza "mieć wyobraźnie".
Chciałam jeszcze napisać, że jednak podobają mi się te...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jestem przeciwnikiem niszczenia książek, więc niektóre zadania po prostu mi nie pasują. Na przykład rzucanie książką, albo ciągnięcie ją za sobą na sznurku. Po prostu mi się serce kraje. Jednak pozostałe zadania rozwijają kreatywność i pozwalają puścić wodze wyobraźni.

"To nie książka" rzeczywiście nie jest książką - a przynajmniej nie taką w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Wykonujemy w niej różne "dziwne" zadania.

Moim zdaniem jest to dość ciekawy sposób spędzania czasu. Rozwija kreatywność, zabija nudę, można się przy niej całkiem nieźle bawić.

Jak dla mnie - całkiem w porządku.

Poziomem trochę gorsza od pierwszej części

Idealna książka dla dzieci i młodzieży która nie lubi czytać. To nie książka pokazuje, że czytanie może być wielką przygodą i zabawą, ponieważ więcej w niej zabaw i zadań niż samej treści. Jednak dla osoby, która szuka intersującej lektury i treści jest według mnie stratą czasu.

Właśnie.. TO NIE JEST KSIĄŻKA!
Więc nie rozumiem co ta "nie książka" robi na LubimyCzytać i czemu stoi w empiku na półkach z książkami?!
Daję 3 gwiazdki za pomysł, bo może kiedyś go wykorzystam i zrobię sobie coś takiego w zwykłym zeszycie albo w bloku.
Moim zdaniem na takie "nie książki" wykorzystywanie papieru to grzech.

To książka, która podbiła moje serce. Keri stworzyła jedną z moich ulubionych książek. Ja spędzam bardzo dużo czasu nad jej wypełnianiem. Na "Nie książce" nakleiłam karteczkę z imieniem tej książki. Moja "Nie książka" zwie się Kordelia :) Wszystkim życzę udanej zabawy nad tworzeniem tej książki :)

Zakochałam się w "Zniszcz ten dziennik" i nie mogę się już doczekać, kiedy kupię tę książkę. Tutaj również znajdują się zadania, które pobudzą naszą wyobraźnię m.in mamy rozwiązać sprawę zaginionej strony, stworzyć własną planetę czy zostawić książkę na noc na dworze.

Pobudza ona wyobraźnię. Pozwala wyrazić samego siebie. W "To nie książka" nie mamy jasno powiedziane co...

Dyskusje

• Chcę w prezencie