Ever After High. Kraina Czarów

Tłumaczenie: Ewa Pater
Cykl: Ever After High (tom 3)
Wydawnictwo: Bukowy Las
Ever After High: A Wonderlandiful World
silwana

KTO ROZWIĄŻE TĘ ZAGADKĘ? Od uczniów baśnioceum Ever After High oczekuje się, że bez dyskusji podpiszą Księgę Baśni, przyrzekając tym samym posłuszeństwo przeznaczeniu, które dostają w spadku od baśniowych rodziców. Gdy na scenę wkracza Raven Queen, oczekiwania te przestają być oczywiste. Nikt już nie ma pewności, co go czeka - nawet najszlachetniejsza ze wszystkich szlachetnie urodzonych dam,...

KTO ROZWIĄŻE TĘ ZAGADKĘ?
Od uczniów baśnioceum Ever After High oczekuje się, że bez dyskusji podpiszą Księgę Baśni, przyrzekając tym samym posłuszeństwo przeznaczeniu, które dostają w spadku od baśniowych rodziców. Gdy na scenę wkracza Raven Queen, oczekiwania te przestają być oczywiste. Nikt już nie ma pewności, co go czeka - nawet najszlachetniejsza ze wszystkich szlachetnie urodzonych dam, Apple White.
Sprawy poważnie komplikuje tajemniczy stwór z Krainy Czarów, który zaraża Ever After High szaloną magią. Baśniowa kraina pogrąża się w chaosie. Lizzie Hearts, przyszła królowa Krainy Czarów, Cedar Wood, drewniana córka Pinokia, i Madeline Hatter, dziedziczka Zaczarowanej Herbaciarni Szalonego Kapelusznika, jako jedyne nie tracą głowy. Zagrożona jest szkoła i jej uczniowie - to od dziewczyn zależy, czy uda się uchronić Krainę Baśni przed bardzo nieszczęśliwym zakończeniem.
Trzecia książka o dzieciach

źródło opisu: http://www.bukowylas.pl/ksiazki/ever-after-high-kraina-czar%C3%B3w

źródło okładki: http://www.bukowylas.pl/ksiazki/ever-after-high-kraina-czar%C3%B3w

zaczytanamary | 2018-07-12

Od Ceremonii Dziedzictwa minęło sporo czasu. Chociaż problemy wywołane niepodpisaniem Księgi Legend przez Raven Queen nie zostały zażegnane, ponieważ podział na Royalsów i Rebelsów wciąż istnieje, to nie o tym jest ta opowieść ani o następczyniach Złej Królowej i Królewny Śnieżki. Tym razem poznamy historię Cedar Wood i Lizzie Hearts - potomkiń Pinokia oraz Królowej Kier.
Podczas szkolnej wycieczki nastąpiło przedziwne spotkanie ze...stworzeniami z Krainy Czarów.
Ale czy przejście do tego świata nie zostało zamknięte ? Jeszcze tego samego dnia, Ever After High zostaje zaatakowane przez Dziaberłoka ( kto przeczytał ,, Krzywe Zwierciadło '', to wie skąd on
się tam wziął ) i zarażone jego szaloną magią. Cała szkoła pogrąża się w chaosie, a uczniowie...hmm, no cóż, postawmy sprawę jasno - przestali być ludźmi. Jedynie Lizzie, Cedar, Madeline Hatter i
Kitty Cheshire - córka kota z Cheshire, których czar nie dosięgnął, ( no...nie do końca ) mogą ocalić
Krainę Baśni przed bardzo...

AnnaCecylia | 2017-03-09
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Książka jest po prostu urocza. Już samo wydanie - całe w różach, fioletach i turkusach. Brakowało mi jedynie ilustracji, poniewaz miałam problem z identyfikacją bohaterów. Z tego powodu, nie zanając tych postaci wcześniej, postanowiłam przerwać czytanie, by najpierw obejrzeć serial. Ewidentnie jest to książka dla fanek lalek i kreskówki.
Sama fabuła jest całkiem pomysłowa i szalona. Bardzo podobał mi się wprowadzany tak slang z EAH (w serialu też to występuje, ale w książce został jeszcze bardziej rozwinięty). Podejrzewam, że w oryginale to brzmi jeszcze lepiej. Autorka nie zrezygnowała też z obecności Narratora i jego interakcji z Madeline Hatter. Z jednej strony dobrze, to wprowadziło jeszcze dodatkowy element szaleństwa, ale z drugiej, to co w serialu brzmi całkiem fajnie, zapisane na kartach książki wyglądało... kuriozalnie i bardzo infantylnie.
Zakończenie to czysta incepcja, która wychodzi poza ramy krainoczarownego szaleństwa i nie do końca mi tam pasuje. Mam wrażenie, że...

Endzi | 2016-12-05

Książka bardzo fajna, łatwo się czyta. Autorka kupiła mnie już wcześniej swoją "Akademią Księżniczek", ale tu tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że fajnie pisze. Może trochę brakowało opisów, ale to w końcu książka dla młodszych odbiorców, więc rozumiem wybór :) Bardzo podobała mi się też logika Krainy Czarów - widać, że sporo nad tym pracowała. No i oczywiście najważniejsze: bohaterowie. Każdy miał swoją historię, swoje lęki i przygody. Odnoszę wrażenie, że autorka starała się pod ich postacią przenieść trochę więcej do książki, tak żeby móc wynieść z niej jakiś morał. Podobał mi się ten zabieg :]

ReadyToReading0 | 2016-12-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016 r.
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Co mam napisać? Po prostu cudowna, ciepła i kochana książka. Uwielbiam wszystkie postacie, uwielbiam Narratora i jego rozmowy z Maddie, uwielbiam Cedar i jej przemyślenia na temat jej życia, uwielbiam Lizzie i "Skrócić ich o głowę". Chętnie poszłabym do jej Zagajnika, porzucała jeżami, pośpiewała z Raven... Jednym słowem, jak jedna piosenkarka śpiewała: Take Me To Wonderland :) Kocham świat Ever After High i chętnie do niego wrócę :D

annaroza | 2016-11-01
Przeczytana: 27 października 2016

Na pierwszą część serii trafiłam przez przypadek i chyba świadomie bym po nią nie sięgnęła. Ale historia choć naiwna i miejscami, moim zdaniem, nielogiczna nawet mi się spodobała. Więc z zaciekawieniem zaczęłam czytać kolejną część i nie żałuję. Głównymi bohaterkami tej części są potomkinie postaci z Krainy Czarów. A jak wiadomo Kraina Czarów kieruje się własną logiką, różną od naszej rzeczywistości i logiki Krainy Baśni. Więc książka okazała się całkiem przyjemną i lekką lekturą, ale przeznaczoną raczej dla młodszych nastolatek, takich co jeszcze bawią się lalkami. Swoją drogą wydaje mi się, że seria jest lepsza od "Monster High", które było modne gdy moja młodsza córka była w podobnym wieku.

Kraina Baśni została zarażona czarem Dziaberłaka. Czy uda się ją ocalić? Madelaine Hatter i jej dwie koleżanki z Krainy Czarów i córka Pinokia na pewno dadzą sobie radę przeżywając przy tym mnóstwo świetnych historii!
Mam nadzieje, że będzie jeszcze kilka opowieści o uczniach Ever After High i ich szalonych przygodach trzymających w napięciu ;). Czekam na nie!
Gorąco polecam!

ZaczytanaOptymistka | 2015-10-01
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015
Przeczytana: 12 września 2015

Fantastyczny,zagadkowy,czarowny klimat!
Bardzo mnie ucieszyło,że zmieniły się główne bohaterki.Zamiast Apple i Raven zostały nimi Cedar Wood,córka Pinokia i Lizzie Hearts,córka królowej Kier.Bliżej poznajemy także Kitty Cheshire i Maddie Hatter,która otrzymuje świetne zadanie specjalne. Te postaci są świeże,a ich problemy,myśli i dylematy są nowe i przejmujące,a także mają głębsze podłoże psychologiczne niż oklepane problemy Royalsów i Rebelsów,które dobrze poznaliśmy w dwóch poprzednich częściach.Bardzo chciałabym wiedzieć jak skończy się ich historia...Czy one będą głównymi bohaterkami czwartej części(musi być czwarta część!Czy ktoś coś o niej wie?)? To chyba najlepsza część EAH jak do tej pory.Polecam gorąco fanom serii! (I nie tylko dziewczynom z podstawówki!)

yllla | 2015-07-01
Przeczytana: 30 czerwca 2015

W baśnioceum Ever After High uczą się dzieci wielu znanych baśniowych postaci. Córka Królewny Śnieżki, Złej Królowej, Pinokia, córka Czerwonego Kapturka i Złego Wilka, syn Księcia z bajki, Żabiego Księcia, łowcy z baśni o Królewnie Śnieżce i wielu innych. Na drugim roku nauki uczniowie obchodzą ceremonię Dnia Dziedzictwa, podczas której podpisują Księgę Baśni, jednocześnie godząc się odegrać role odziedziczone po swoich rodzicach. Wydawałoby się, że złożenie podpisu to tylko formalność, tymczasem Raven Queen (córka Złej Królowej) księgi nie podpisała. Oczywiście jej decyzja pociągnęła za sobą cały szereg nieprzewidzianych zdarzeń. Uczniowie podzielili się na dwa, walczące ze sobą fronty, sytuacja stała się na prawdę napięta, a szczęśliwe zakończenie zagrożone. Na domiar złego w Krainie Baśni pojawił się stwór, który swoją szaloną magią rozpoczął przemianę wszystkich i wszystkiego co spotkał na swojej drodze. Stawić mu czoła mogą tylko przedstawicielki Krainy Czarów. Czy Lizzie...

agatrzes | 2015-06-21

Ever After High to baśnioceum znajdujące się w Krainie Baśni, do którego uczęszczają dzieci bajkowych postaci m.in.: Śpiącej Królewny - Briar Beauty, Królewny Śnieżki - Apple White, Szalonego Kapelusznika - Madeline Hatter, Pinokia - Cedar Wood i Złej Królowej - Raven Queen. Uczniowie szkoły podzieleni są na dwa obozy: Royalsów – akceptujących swoje przeznaczenie i gotowych wziąć na swoje barki dziedzictwo przodków oraz Rebelsów - pragnących iść własną drogą i odrzucających rodzinną schedę. A kiedy Rawen Queen jasno daje do zrozumienia, że nie zamierza iść w ślady matki, wszystko zaczyna komplikować się.

„Kraina Czarów” to trzecia część serii Ever After High autorstwa Shannon Hale – amerykańskiej autorki książek dla młodzieży, kilku powieści dla dorosłych oraz powieści graficznych, której utwory podbijają listy bestsellerów „New York Timesa”. W najnowszym tomie tajemniczy stwór zaraża baśnioceum szaloną magią i Baśniowa Kraina pogrąża się w chaosie. Na szczęście Lizzy Hearts,...

Kosz_z_Książkami | 2015-05-24

Z niecierpliwością wypatrywałam kolejnego tomu Ever After High, zastanawiając się jakie zwariowane przygody tym razem czekają przyjaciół ze szkoły dla baśniowych postaci "Ever After. W dodatku sam tytuł trzeciego tomu zapowiadał wiele magicznych i zwariowanych chwil przepełnionych szaleństwem tak charakterystycznym dla powieści "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla. I nie myliłam się, "Ever After High. Kraina Czarów" to najbardziej zwariowane przygody, jakie miałam okazję przeżyć w towarzystwie Rebelsów i Royalsów. Serdecznie zapraszam do wspólnej wycieczki do świata magii, tali z kart i absurdu.

Dziaberłak został uwolniony i cała kraina Ever After jest w niebezpieczeństwie! Szalona magia z Krainy Czarów zaczyna wypaczać nie tylko samo Ever After, ale i wszystkich jego mieszkańców. Dziwne zachowanie, powolna przemiana, ożywające przedmioty, a nawet budynki, to tylko początek kłopotów. Szybko okazuje się, że jedynie Cedar Wood, drewniana córka Pinokia oraz mieszkańcy Krainy...