Od niewoli do niewoli

Wydawnictwo: Agencja SGK
Awicenna

Wywiad-rzeka z Andrzejem Rosiewiczem, który przeprowadził Michał Krajski. Słynny piosenkarz opowiada w nim o swoim życiu, twórczości i wielu ciekawych i zabawnych przygodach, jakie przeżył.

źródło opisu: http://www.agencjasgk.pl/product.php?id_product=24

źródło okładki: http://www.agencjasgk.pl/product.php?id_product=24

Awicenna | 2014-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2014

"Od niewoli do niewoli" jest świadectwem życia artysty, który występował w dwudziestu czterech krajach, na kilku kontynentach. W Polsce był wielokrotnie nagradzany. Jest m. in. czterokrotnym laureatem Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Otrzymał I nagrodę w konkursie "Premiery" za piosenkę "Najwięcej witaminy" w 1980 r.
Jest to opowieść obejmująca 70 lat życia artysty od dzieciństwa aż do czasów obecnych. Czytelnik może śledzić w jaki sposób Andrzej Rosiewicz dostał się na szczyt muzycznej kariery. Nie była to łatwa droga, ale prowadziła przez występy w restauracjach do których trzeba było rowerem dowozić wzmacniacz. Andrzej Rosiewicz w międzyczasie został inżynierem melioracji na SGGW i pracował na budowie w Anglii.
Warte odnotowania są opisy wyjazdów zagranicznych do Anglii, Niemiec i USA opisywane z pozycji obywatela PRL-u dla którego Zachód był obiektem marzeń.
Uwagę przykuwają także dokładne relacje z wydarzeń, które przeszły do historii. Zaliczyć do nich trzeba...

Weronika | 2014-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2014