Templariusze. Tajemni strażnicy tożsamości Chrystusa

Wydawnictwo: Albatros
The Templar Revelation: Secret guardians of the true identity of Christ
historyczna

Inne wydania

Twórczość Leonarda da Vinci (1452-1519) doprowadziła parę brytyjskich autorów do odkrycia jednej z największych tajemnic w historii ludzkości, rzucając zupełnie nowe światło na dzieje chrześcijaństwa. Kim naprawdę był Jan Chrzciciel, Maria Magdalena i Jezus? Jakie łączyły ich związki? Jakiej tajemnicy strzegą obrazy Leonarda, krypty francuskich kościołów, tajemne stowarzyszenia i sekty? Czy dzieje Kościoła katolickiego opierają się na wielkim historycznym kłamstwie, a prawdę znali i zachowali dla potomności jedynie zbuntowani i prześladowani heretycy?

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

juustynap | 2015-06-18

Owa książka została mi polecona. Najpierw podeszłam do niej dość sceptycznie. Dla mnie to była bardzo ciężka książka, trudnym językiem opisana. Ma charakter historyczny, więc osoba która nie interesuje sie historią (jak ja) troche sie gubi. Choć nie powiem zaciekawiła mnie, dzięki niej można odkryć jakie skrywa tajemnice kościół chrześcijański. Po przeczytaniu zastanawiasz sie co w końcu jest prawdą, dlaczego tak postąpili?

fiolkalamb | 2015-02-10

Temat książki arcyciekawy, ale co z tego kiedy napisany w tak nieprzystępny, bezładny i zawikłany sposób. Ogromne nagromadzenie informacji sprawia, że zdecydowanej większości faktów nie jesteśmy w stanie zapamiętać. Być może jest to książka dla znawców przedmiotu, dla czytelników chcących rozpocząć przygodę z tą tematyką nie polecam, trudno wszystko ogarnąć.

Justyśka | 2013-10-05
Przeczytana: 2005 rok

Ciekawa książka, a przedstawione w niej wydarzenia, rzucają nowe światło na wiarę chrześcijańską. Czyta się ją dość szybko, jak dobrą książkę szpiegowską.
PS Dzięki tej lekturze, egzamin z łaciny zdałam na 4 ;)

Lasica59 | 2012-09-26

Książka bardzo trudna, oparta bowiem tylko i wyłącznie na wynikach i wnioskach z przeprowadzonych badań i poszukiwań naukowców. Polecam tym, którzy lubią tę tematykę

malkovic | 2011-12-30
Przeczytana: 15 grudnia 2011

Nie zachwyciła mnie ta pozycja może dlatego, ze nie lubię suchych faktów i domniemań które nie zostały osnute, w żadną ciekawą historię

lus84 | 2010-08-26

Kontrowersyjne teorie, potrafi pochłonąć

Dużo ciekawych teorii ale nie wiem czy warto w nie wierzyć

Hexe_Aga | 2013-02-18

potrafi pochłonąć
daje inne spojrzenie na sprawy wiary

Mał Gorzata | 2016-11-09
Przeczytana: 2001 rok