Templariusze. Tajemni strażnicy tożsamości Chrystusa

historyczna

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Pshemo | 2018-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2018

Niezwykle ciekawa pozycja, poświęcona tematyce religijnej. Wbrew tytułowi, nie jest to książka o templariuszach (a raczej ogrywają oni tylko jedną z ról), ale o chrześcijaństwie - jego rodowodzie, korzeniach, tradycjach i zakłamaniach. Autorzy z wnikliwością badają heretyckie kulty działające od I w. aż po czasy obecne, starając się dociec jakie były pierwotne dogmaty chrześcijaństwa oraz kim tak naprawdę byli Jezus, Maria Magdalena i Jan Chrzciciel.
Książka jest świetnie udokumentowana i stanowi zebranie poglądów historyków i biblistów, opatrzone wnikliwym komentarzem autorów.
Obowiązkowa pozycja, ale raczej dla osób, które miały już styczność z tematem, czytając podobne książki - a to ze względu na dużą ilość faktów, dat i okoliczności, które przytaczają autorzy, które dla początkującego badacza tematu mogą być dość przytłaczające.

fiolkalamb | 2015-02-10

Temat książki arcyciekawy, ale co z tego kiedy napisany w tak nieprzystępny, bezładny i zawikłany sposób. Ogromne nagromadzenie informacji sprawia, że zdecydowanej większości faktów nie jesteśmy w stanie zapamiętać. Być może jest to książka dla znawców przedmiotu, dla czytelników chcących rozpocząć przygodę z tą tematyką nie polecam, trudno wszystko ogarnąć.

Justyśka | 2013-10-05
Przeczytana: 2005 rok

Ciekawa książka, a przedstawione w niej wydarzenia, rzucają nowe światło na wiarę chrześcijańską. Czyta się ją dość szybko, jak dobrą książkę szpiegowską.
PS Dzięki tej lekturze, egzamin z łaciny zdałam na 4 ;)

Anna | 2018-04-23

Dość ciekawa pozycja,ale jakoś tak mało jest templariuszy

Michał Stepczuk | 2018-07-22
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Trochę się zawiodłem bo o templariuszach bardzo mało.

juustynap | 2015-06-18
Przeczytana: 2013 rok

Owa książka została mi polecona. Najpierw podeszłam do niej dość sceptycznie. Dla mnie to była bardzo ciężka książka, trudnym językiem opisana. Ma charakter historyczny, więc osoba która nie interesuje sie historią (jak ja) troche sie gubi. Choć nie powiem zaciekawiła mnie, dzięki niej można odkryć jakie skrywa tajemnice kościół chrześcijański. Po przeczytaniu zastanawiasz sie co w końcu jest prawdą, dlaczego tak postąpili?

Lasica59 | 2012-09-26

Książka bardzo trudna, oparta bowiem tylko i wyłącznie na wynikach i wnioskach z przeprowadzonych badań i poszukiwań naukowców. Polecam tym, którzy lubią tę tematykę

Michał87 | 2018-02-23

Może i książka jest ciekawa oraz posiada dużo informacji. Jednak dla mnie jest ona napisana zbyt ciężkim językiem, nie przyjemna do czytania.

malkovic | 2011-12-30
Przeczytana: 15 grudnia 2011

Nie zachwyciła mnie ta pozycja może dlatego, ze nie lubię suchych faktów i domniemań które nie zostały osnute, w żadną ciekawą historię

Dużo ciekawych teorii ale nie wiem czy warto w nie wierzyć