Mąż

Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Wydawnictwo: Albatros
The Husband
mąż dean koontz

Mamy twoją żonę. Odzyskasz ją za dwa miliony w gotówce. Skąd zwykły ogrodnik Mitch Rafferty weźmie taką sumę. Tego dowie się później, w trakcie kolejnej rozmowy. Na potwierdzenie ultimatum na oczach Mitcha snajper zabija przypadkowego przechodnia. Aby odzyskać swoją żonę Mitch gotów jest zrobić wszystko. Czy również popełnić morderstwo. Na razie musi wykonać polecenia porywaczy i nie informować policji. Proste. Bardzo. Ale do czego doprowadzi go ślepe posłuszeństwo. To droga donikąd. Mężczyzna decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce...

hanterkaa | 2016-03-16
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

"Mąż” to trzymający w napięciu thriller.Przede wszystkim jest perfekcyjnie skondensowany.Dostajemy tylko tyle informacji i opisów ile potrzebujemy,aby kompletnie zawładnęły naszą wyobraźnią.Bez niepotrzebnego „przegadania”,bez refleksji,retrospekcji,dygresji i wspomnień,które tak często zamieniają dobrze zapowiadający się thriller w powieść obyczajową.W „Mężu” najważniejsze jest tu i teraz,każda minuta jest nasycona akcją.

ZARAZA | 2012-07-26
Przeczytana: lipiec 2012

Wielkie wrażenia na mnie nie zrobiła, ale była bardzo przyjemna.
Lekko i przyjemnie się czytało, a ciągłe zwroty akcji nie pozwalają czytelnikowi odetchnąć. Brakowało tego, co u Koontza można zazwyczaj znaleźć- elementów horrorów, coś nadprzyrodzonego, czy też, to za co go bardzo cenię, różnorodne skutki eksperymentów.

Witold Lisek | 2014-01-11
Na półkach: Chcę przeczytać, Aaaaaa

Monika | 2014-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Nie jest to mój ulubiony gatunek literacki, ale czytało się bardzo dobrze i trudno się było oderwać, choć myślę, że bardziej było to spowodowane króciutkimi rozdziałam, które zachęcały do tego by czytać dalej i dalej i dalej, niż treścią. Pierwszy raz czytałam książkę tego autora, ale chętnie sięgnę po inne tytuły. Koleżanka, która poleciła mi tę książkę czytała całą noc, bo tak pochłonęła ją fabuła. Mnie aż tak nie zafascynowała, żebym miała się przez nią nie wyspać ;)

Dean Koontz i tym razem mnie nie zawiódł , mimo iż ta jego książka jest z tych co do tej pory czytałam '' najnormalniejsza '' , czyli nie ma w niej nic nadprzyrodzonego , jak w innych książkach tego autora . Oto mamy zwyczajne przestępstwo , zostaje porwana żona zwyczajnego ogrodnika Mitcha Rafferty. Pani Rafferty , Holly jest też zwyczajną kobietą . Dlaczego więc to Mitcha spotyka właśnie to , co go spotyka ? Porywacze życzą sobie aby nasz bohater dostarczył im 2 miliony dolarów w 60 godzin . Tylko skąd ogrodnik , nawet taki co ma własną dwuosobową firmę ogrodniczą ma wytrzasnąć taką kasę ? Później już wszystko przestaje być takie sobie zwyczajne . Bo Mitch bardzo kocha swoją żonę i mimo iż na początku umiejętnie postraszony , ślepo wykonuje polecenia porywaczy , to dzieje się tak tylko na początku . Potem w tytułowym mężu budzi się '' prawdziwy mężczyzna '' , przestaje być ślepo posłuszny i sam jest tym zdziwiony , jak bardzo potrafi się zmienić , kiedy w grę wchodzi zagrożenie...

Ania | 2014-05-02
Na półkach: Przeczytane, Dean Koontz
Przeczytana: 02 maja 2014

Czy zabiłbyś dla rodziny? Czy byłbyś zdolny do poświęcenia w imię miłości? Mitch - ogrodnik, któremu w jednej chwili wali się cały świat, musi odzyskać żonę. która została porwana. W końcu przysięga małżeńska mówi, że nie opuszczę Ciebie aż do śmierci. Czy mu się to uda?
Książka jak dla mnie ma mało akcji, ale fabuła świetnie skonstruowana. Warta przeczytania.

Kruczoczarnyblond | 2017-02-15

Oj trzyma w napięciu, trzyma! Niezły thiller, momentami niczym film akcji produkcji amerykańskiej.
Niby taki thiller, który przyjemnie, łatwo i szybko się czyta, ale skłania człowieka do zadania sobie, jednego bardzo ważnego pytania.
A co Ty byłbyś w stanie zrobić dla Twojej rodziny?

serana1 | 2014-05-11
Przeczytana: 11 maja 2014

W mojej opinii bardzo dobra książka pełna akcji. Czyta się ją bardzo szybko co prawdopodobnie spowodowane jest krótkimi rozdziałami.

Robert | 2013-10-21
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 października 2013

Historia co najwyżej na miarę amerykańskiej sensacji. Zdecydowanie poniżej poziomu pana Koontza. Bez dwóch zdań jednak nadal upieram się, że „Korzystaj z nocy” nie był napisany przez tego autora.
Wracając jednak do tej powieści. Brakuje jej aury tajemniczości, która z reguły otacza książki Koontza. Brakuje zaskoczenia i szczypty magii. Fabuła dość prostolinijna i przewidywalna (może się po prostu starzeję? A może za dużo tych amerykańskich kiczów obejrzałem?). Pisana jednak już znanym miękkim stylem pana Dean’a, co sprawia, że mimo wszystko przyjemnie się to czyta. Książka jednak w żaden sposób nie można zaliczyć do gatunku horrorów, w których specjalizuje się Dean Koontz. Takie dłuższe opowiadanie sensacji na weekendowy relaks.

kama100 | 2017-07-04
Na półkach: Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 04 lipca 2017

Ciekawy, wciągający, utrzymujący napięcie na odpowiednim poziomie. Polecam

Znak kryminał 300x500