Salomon i królowa Saby

Seria: Z Feniksem
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX

Oto czasy i miejsca biblijne: Bliski Wschód na tysiąc lat przed Chrystusem. Na zachodzie Egipt za panowania faraona Osorkona Starszego i Siamona, na Półwyspie Arabskim, a na dalszej północy potężniejące państwo Dawida i Salomona. Na tym tle rozgrywają się ludzkie losy i dramaty, kłębią wszelkie namiętności, kwitnie miłość, daje o sobie znać żądza władzy i bogactw, zdrada, ale i poświęcenie. Wśród bohaterów są: władcy, kapłani i zwyczajni śmiertelnicy.

marciocha | 2011-01-08
Przeczytana: marzec 2008

miłe czytadło, zbeletryzowana historia starotestamentowa

magda | 2014-01-15
Aniołek | 2013-10-06