Torquemada - wielki inkwizytor

Torquemada : der Grossinquisitor
831110140X
powieść, historia, inkwizycja,
hunter

Wielka i wielowątkowa powieść historyczna, której akcja toczy się pod koniec XV wieku głównie w Hiszpanii, a także w krajach basenu Morza Śródziemnego oraz na nowo odkrytych i brutalnie kolonizowanych terytoriach Nowego Świata.

Krzysztof Baliński | 2011-10-04
Przeczytana: 2008 rok

Bardzo ciekawa wielowątkowa powieść historyczna. Miejsc akcji jest wiele, głównie Hiszpania i Włochy, ale również Nowy świat, nazwany później Ameryką. Mamy motywy dotyczące styku polityki, ekonomii i wiary. Akcja toczy się pod koniec XV w i na początku XVI w.
Bohaterami są politycy: król Hiszpanii Ferdynand i jego małżonka Izabela, pojawia się też Boabdil, zwany małym królem, ostatni sułtan Grenady, którą Hiszpanie mają zamiar zdobyć i to zrobili, któryś z papieży na zlecenie królów Hiszpanii ogłosił krucjatę. Mamy również duchowieństwo kilku papieży, m.in. kardynał Rodrigo Borgia, później papież Aleksander VI. Mamy też hiszpańskich duchownych np kardynał Mendoza, człowiek pokroju Borgii, zresztą obydwoje się przyjaźnią, odgrywał ważną rolę na dworze Hiszpańskim, podobnie jak spowiednik królowej ks. Talawera. Bohaterem jest też Krzysztof Kolumb, który płynie na Zachód, jak sam wierzy do Indii, które później okazały się Nowym światem, Ameryką. Mamy również postacie...

robidu | 2014-07-22

Przeczytałem dawno temu, szkoda gadać jak dawno, ale książka zachwyca. Bardzo konkretna i szczegółowa. Polecam.

brasilka2 | 2014-12-04
Na półkach: Przeczytane, Powieści
Przeczytana: 04 grudnia 2014

To raczej książka o Kolumbie i jego staraniach, żeby sfinansować wyprawę do Indii, która okazała się wyprawą do Ameryki. Da się czytać, ale zachwytu nie ma.

Morgana1976 | 2013-02-26

luty 2013