Na zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu

Wydawnictwo: Sensus
zdrowie, medycyna
jusiaq

Współczesny człowiek często jest tak zabiegany, zmęczony oraz zapętlony w swoich działaniach, że nie ma czasu zatrzymać się i zastanowić nad własnym życiem, zdrowiem, stanem ducha czy hierarchią wartości. Żyje trochę jak automat: pracuje do granic wyczerpania, a zamiast odpoczynku funduje sobie góry tabletek, które mają mu pomóc w szybkiej regeneracji organizmu. Autorzy tej książki pokazują, że można też żyć inaczej — lepiej, wolniej, zdrowiej. Że można wyznaczyć sobie jasne cele, unikać tego, co nam szkodzi, dobrze wykorzystywać czas i cieszyć się każdym dniem. Wszyscy niby to wiemy, ale… no właśnie, jak konkretnie to zrobić?
Doktor Jan Pokrywka i Filip Żurakowski stworzyli wygodny poradnik, poruszający różne kwestie istotne dla jakości naszego życia. Znajdziesz w nim rozdziały dotyczące zdrowia, właściwej diety czy znaczenia psychiki człowieka dla zachowania świetnej formy fizycznej. Dowiesz się, jak ważne są radość i ciekawość świata, jak realizować istotne cele oraz zdobywać wiedzę duchową. Przekonasz się, dlaczego warto zażywać magnez i unikać cukru, a także, co przeszkadza Ci osiągnąć stan równowagi życiowej. Książkę tę możesz czytać od początku do końca albo fragmentarycznie — w każdym z rozdziałów znajdziesz konkretne wskazówki, jak postępować, by żyć zdrowo i szczęśliwie. Zastosuj się do nich, a wkrótce poczujesz różnicę!

źródło opisu: www.sensus.pl

źródło okładki: www.sensus.pl

Elżbieta | 2015-03-24
Przeczytana: styczeń 2015

Lekarz Jan Pokrywka propaguje zdrowy tryb życia, a nawet długowieczności. W książce napisanej w formie pytań i odpowiedzi podpowiada, jak to osiągnąć. Choć bywa kontrowersyjny, warto go posłuchać. Dzięki niemu odkryłam dobrodziejstwa akupunktury, słodzę kawę ksylitolem, poznałam bajkalinę. Do przeczytania książki sprowokowały mnie wykłady dra Pokrywki z jego stron internetowych oraz wywiady dla Niezależnej TV. Naprawdę ciekawe, jego poradnik również- polecam.

Michał Bagiński | 2015-12-20

No cóż - książka dużo nie wnosi i jest napisana strasznie chaotycznie - choć autorzy utrzymują, iż jest tak specjalnie - chodzi o to, aby powtarzane informacje zapadły w pamięć. Jedyne praktyczne, co zapada w pamięć to to, iż należy suplementować magnez - rada świetna, oczywista, nikomu nie zaszkodzi. Jeśli nie masz co robić - możesz po nią sięgnąć.

JoannaB | 2018-01-24
Przeczytana: styczeń 2018

Sposób prowadzonnej narracji do mnie nie trafił. Jak we wcześniejszym komentarzu już ktoś zauważył, ksiązka napisana odrobinę chaotycznie, jak sami autorzy na to wskazują.
Myślę, że bardziej trafi do osób zbliżonych wiekowo do wieku autorów ;)
Dla tych, którzy szukają sposobów na życie w zdrowiu i harmonii z otaczającym nas światem.

Kasia W | 2016-12-22

Świetna książka! :)