Autor SIEBIE w trzeciej fali cywilizacyjnej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
historyczna

Monografia przedstawiona przez Aleksandrę Błachnio jest jedną z pierwszych prób weryfikacji hipotez wywiedzionych z inspirującej i wyprzedzającej czas teorii jednego z najwybitniejszych polskich psychologów-Profesora Kazimierza Obuchowskiego. Manuskrypt zawiera syntetyczne i klarowne wprowadzenie teoretyczne oraz opis dwu względnie niezależnych projektów badawczych. Jeden z nich skupiony jest wokół psychospołecznych korelatów i wyznaczników osobowości autorskiej; drugi obrazuje badania nad osobowością autorską w kontekście zmiennych temporalnych. Autorka referuje szeroko pomyślane badania zmierzające do weryfikacji kilku precyzyjnie postawionych i dobrze przemyślanych hipotez, a wyniki jakie uzyskała stanowią mocne uzasadnienie wartości zarówno tych, jak i przyszłych badań. Koncepcja projektów i charakter badań mają nowatorski charakter.