Zamek w Korzkwi i jego otoczenie

Wydawnictwo: Proksenia
historyczna

W urokliwej dolinie Korzkiewki, dopływie Prądnika, w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego znajduje się zamek w Korzkwi. W publikacji zaprezentowano sposoby postępowania przy odbudowie zamku i dworu oraz rewaloryzacji parku w dolinie. Wskazano etapy inwestycji, różne sposoby i podejścia do zagadnień inwestycyjnych i konserwatorskich, od momentu podjęcia decyzji o odbudowie zamku w latach 30-tych XX w. Praca jest swoistym studium przypadków postępowania w wypadku odbudowy i zagospodarowania obiektów przemysłowych. Zawiera także rozdziały o tworzeniu produktu turystycznego na bazie odnowionej substancji zabytków i plenerów, oraz działania marketingowe mające na celu wykorzystanie terenu dla turystyki i rekreacji. Publikacja ta adresowana jest do wszystkich zainteresowanych problematyką odbudowy zabytków i rewaloryzacji obiektów. Powinna być przydatna również dla studentów kierunku "turystyka i rekreacja" oraz innych kierunków studiów związanych z tą tematyką.

Marta | 2011-04-30
Na półkach