Szyfr Jazona

Cykl: Kroniki Archeo (tom 8)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Kroniki Archeo, Paweł Zaręba
Dorota_1988

Dramatyczne wypadki w Ameryce Południowej na szczęście przyniosły też wiele dobrego. Panna Ofelia odnalazła dawno zaginionego ojca, a Kasztelan wreszcie się jej… oświadczył. Jednak oświadczyny po szyję w błocie trudno uznać za odpowiednie. Wujek Ryszard, pod pozorem wyjazdu naukowego do Paryża, planuje kolejne, tym razem romantyczne. Ostrowscy i Gardnerowie dołączają do wyprawy, i tylko panna Ofelia pozostaje nieświadoma prawdziwego celu podróży. Jednak archeologiczne zagadki nie są w stanie pozostawić Ani, Bartka, Mary Jane, Jima i Martina na długo w spokoju i kiedy samolot ląduje we Francji…
Szyfr Jazona to ósmy tom bestsellerowej serii Kroniki Archeo!
Celtowie, zmurszałe kurhany i śpiące w nich księżniczki kuszą młodych odkrywców. A kiedy na ich drodze staje prawdziwy druid… nie sposób oprzeć się kolejnej przygodzie!

Ilustracje: Paweł Zaręba.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl/

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/

Zaksiążkowana | 2014-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2014

Ósma część Kronik Archeo zdecydowanie zasługuje na pochwałę :)
Tym razem wydawałoby się, że wszystko świetnie się ułoży, aż tu nagle główni bohaterowie zostają wplątani w podstępną intrygę. Zaraz potem następuje ciąg bardzo ciekawych zdarzeń, dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko. Akcja jest nieprzewidywalna, a końcówka zaskakująca. Szkoda tylko, że książka tak szybko się kończy i nie jest bardziej rozbudowana. Kończąc ją poczułam lekki niedosyt. Właśnie z tego powodu z niecierpliwością czekam na dziewiątą część!

Justyna | 2017-12-30
Przeczytana: 25 grudnia 2017

Zauważyłam jeden fakt przy czytaniu całej serii kronik archeo, a mianowicie fakt zastosowania taktyki ,,jeszcze jeden rozdział bo jest krótki”. Kroniki pochłaniałam jedną po drugim. Po raz kolejny na marginesach stron widzimy ciekawostki czy biografie. Natomiast wydawnictwo popełniło po raz pierwszy błąd z ilustracjami. W poprzednich częściach szkice i rysunki były ładniejsze, bardziej przyciągały oko. Dzieci czy młodzież nie zauważą różnicy, jednak starsi już tak. Mimo wszystko treść zachwalam, tak jak przy poprzednich częściach.

Maromira | 2014-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

Wydawałoby się, że po wydarzeniach w Ameryce Południowej, wyjazd do Paryża nie powinien przynieść niespodzianek. Zwłaszcza, że ma być to jedynie wycieczka połączona z zaręczynami (drugimi). Nic bardziej mylnego. Wystarczy drobna pomyłka i przygoda gwarantowana.
Dla tych, którzy nie czytali poprzednich części serii – na przykład dla mnie – kilka dość istotnych informacji. W „Kronikach Archeo” spisywanych przez nastoletnią Anię, pojawiają się dwie rodziny – polska i angielska. Dzieci – Ania i Bartek oraz Mary Jane i dwójka bliźniaków – Jim i Martin – niczym słynna drużyna Scooby’ego Doo, ciągle trafiają w sam środek mniej lub bardziej dramatycznych wydarzeń.

Akcja biegnie szybko, a rozdziały, które zdecydowanie za krótkie sprawiają, że czytelnik pochłania się w lekturze stosując taktykę – „Jeszcze tylko jeden rozdział”. Całość opowieści upatrzona jest licznymi notatkami i ilustracjami. Te pierwsze wyjaśniają trudne słowa i uzupełniają wiedzę czytającego. Dla młodszego czytelnika...

Pamiętacie "Kroniki Archeo", o których wspominałam Wam już tak wiele razy? Jestem pewna, że pamiętacie, bo to już ósma część przygód Bartka, Ani i ich angielskich przyjaciół Mary Jane, Martina i Jima :)

Jestem strasznie pozytywnie zaskoczona tym, że jednak ukazał się kolejny tom! Poprzednia część miała być już tą ostatnią, ale najwidoczniej wielu czytelników była tym faktem równie zawiedziona jak ja, więc jest oto kolejny tom, wspaniałych archeologicznych przygód :) Co więcej już wiadomo, że będzie kolejny! Mam nadzieję, że autorka nie zechce już zbyt szybko zakończać tego cyklu ;)

Kroniki Archeo opowiadają nam o przygodach dwóch rodzin - Ostrowskich oraz Gardnerów. Ania i Bartek są rodzeństwem, tak samo jak Mary Jane, Martin oraz Jim. Ich rodziny poznały się dzięki temu, że rodzice są archeologami. Przeżyli ze sobą już naprawdę wiele często niebezpiecznych przygód, odnajdywali przeróżne skarby w przeróżnych częściach świata, ratowali się wzajemnie z opresji. I tym razem po raz...

maximumksiążek | 2015-05-17
Przeczytana: 17 maja 2015

Każdy z nas ma chyba serię książek, do których lubimy wracać i chcemy poznawać dalsze przygody mimo tego, że już z nich wyrośliśmy. Często są to książka naszego dzieciństwa, bądź książki, które czytaliśmy w podstawówce. Dla mnie taką serią są Kroniki Archeo, które czytam od dawna i zawsze znajduję w nich ciekawą historię, tym razem z tym cyklem spotykam się po raz 8.

Dramatyczne wypadki w Ameryce Południowej na szczęście przyniosły też wiele dobrego. Panna Ofelia odnalazła dawno zaginionego ojca, a Kasztelan wreszcie się jej oświadczył. Jednak oświadczyny po szyję w błocie trudno uznać za odpowiednie. Wujek Ryszard, pod pozorem wyjazdu naukowego do Paryża, planuje kolejne, tym razem romantyczne. Ostrowscy i Gardnerowie dołączają do wyprawy, i tylko panna Ofelia pozostaje nieświadoma prawdziwego celu podróży. Jednak archeologiczne zagadki nie są w stanie pozostawić Ani, Bartka, Mary Jane, Jima i Martina na długo w spokoju i kiedy samolot ląduje we Francji?

Jak zwykle 5 młodych...

NatkaZ | 2016-08-10

Śmiało stwierdzam, że gdy byłam młodsza Kroniki Archeo były jedną z moich ulubionych serii. Tajemnice, przygody, skarby i walka dobra ze złem. Czego chcieć więcej? Szyfr Jazona przeczytałam w tym roku - aby przypomnieć sobie czas, w którym tak świetnie się bawiłam czytając książki autorstwa Agnieszki Stelmaszyk. O tej opowieści mam takie samo zdanie jak o reszcie serii - jest bardzo fajna! :))

Zuzia Betiuk | 2015-07-03
Przeczytana: 04 lipca 2015

Świetna historia! Najbardziej romantyczna część :D

Piotr | 2015-02-15
Przeczytana: 04 lutego 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Szyfr Jazona" to książka, która opowiada, jak bohaterowie szukają złotego runa.
na końcu złote runo staje się normalnym runem.
Ta książka mi się podobała, ponieważ szybko się rozpoczyna akcja.

Martyna | 2015-07-09
Przeczytana: 17 maja 2015
Zania | 2017-01-01

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ania i Bartek, mimo że jadą na romantyczne zaręczyny panny Ofelii z ich wujkiem (cicho sza! To niespodzianka) do Paryża nie odpuszcza ich duch przygody. Gdy razem z Mary Jane, Jimem i Martinem odkrywają w wynajętym domu tajne laboratorium, sprawa przybiera zupełnie inny obrót.