Przepowiednia Synów Słońca

Cykl: Kroniki Archeo (tom 7)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
peru
Polaris

Tym razem akcja powieści skupiać się będzie w Ameryce Południowej. Niezwykłe wakacje w posiadłości lady Ginevry Carnarvon przerywa dramatyczne wezwanie o pomoc. Młodzi Ostrowscy oraz ich przyjaciele Gardnerowie wyruszają do serca peruwiańskiej dżungli, aby zmierzyć się z Przepowiednią Synów Słońca. Czy mityczne miasto, którego na próżno szukali hiszpańscy konkwistadorzy istnieje naprawdę? A...

Tym razem akcja powieści skupiać się będzie w Ameryce Południowej.
Niezwykłe wakacje w posiadłości lady Ginevry Carnarvon przerywa dramatyczne wezwanie o pomoc. Młodzi Ostrowscy oraz ich przyjaciele Gardnerowie wyruszają do serca peruwiańskiej dżungli, aby zmierzyć się z Przepowiednią Synów Słońca. Czy mityczne miasto, którego na próżno szukali hiszpańscy konkwistadorzy istnieje naprawdę? A gdzie podziała się panna Ofelia? Czy i tym razem pomoc detektywa Gordona Archera i jego drogiego Watsona wystarczy, aby rozwiązać zagadkę?
Jadowite węże, krwiożercze mrówki i groźni strażnicy skarbu zrobią wszystko, aby nikt nie poznał ich tajemnicy.

źródło opisu: http://www.zielonasowa.pl

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl

Justyna | 2017-12-25
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Główni bohaterowie spędzają wakacje u lady Carnavon. Ich rodzice wyjechali na wykopaliska do Chin, a tu nagle dostają w środku nocy telefon od swojej opiekunki Ofelii , która zostaje porwana w Peru. Na wyprawę wyruszają również jest lady Carnarvon, a także stary przyjaciel dzieci, detektyw Archer. Niestety, sprawy nie idą zbyt dobrze. Pani Stelmaszyk nadal trzyma wysoki poziom, a jej książki są ciekawe i wciągające. Wiele różnych wątków splata się w jeden główny, a my wciąż nie możemy się nadziwić, że kilka osób z Anglii, Chin, Polski i Peru może mieć dokładnie te same zamiary, oraz te same wskazówki, które pomagają w dotarciu do celu.

Avenix | 2014-05-11
Przeczytana: 01 maja 2014

"Kroniki Archeo" to seria łącząca w sobie przygodę, akcję, tajemniczą intrygę oraz wątki archeologiczne. Napisana przez polską autorkę Agnieszkę Stelmaszyk, cieszy się popularnością wśród dzieci i młodzieży. "Przepowiednia Synów Słońca" to ostatnia, siódma część sagi, zwieńczająca wszystkie przygody i tajemnice. Sięgnąłem po nią z wyczekiwaniem i zainteresowaniem; jak zwykle nie zawiodłem się.

Wakacje u lady Carnarvon zapowiadały się wyśmienicie. Bartek i Ania nie mogli się doczekać spotkania z przyjaciółmi z Wielkiej Brytanii - Mary Jane, Jimem oraz Martinem. Ich rodzice tymczasem pojechali do Chin, aby zbadać nowo odkryte wykopaliska. Niestety, beztroski wypoczynek przerywa dzieciom dramatyczny telefon od pani Ofelii, opiekunki Ostrowskich. Kobieta, która rozpaczliwie poszukiwała swojego ojca-podróżnika, została porwana w dżungli w Peru przez nieznanych sprawców. Gdy rozmowa nagle się urywa, dzieci podejmują decyzję, aby wyruszyć Ofelii na pomoc. Chętna na wyprawę jest lady...

Pamiętacie Kroniki Archeo? Jestem pewna, że każdy kto do nas zagląda zna je już doskonale, ponieważ polecałam wam je już nie raz, a nawet nie dwa ;) Ta część, którą dzisiaj Wam przedstawię to już siódmy i niestety jednocześnie ostatni tom z tej wspaniałej młodzieżowej, historycznej serii :(

Bartek i Ania Ostrowscy oraz Mery Jane, Jim i Martin Gardnerowie to nasi młodzi główni bohaterowie. Ich rodzicami są znani i cenieni archeolodzy. Dzięki temu jeżdżą wspólnie po różnych zakątkach świata, ale mają zdecydowanego nosa do różnych tajemnic i detektywistycznych spraw, ale również do pakowania się w kłopoty. Tym razem otrzymują dziwny telefon od Panny Ofelii. Mówi, że potrzebuje pomocy, że jest Peru, że ktoś ją porwał. Niestety połączenie pozostaje przerwane. Dzieciaki proszą więc o pomoc zaprzyjaźnionego detektywa oraz pewną starszą damę i bez dłuższego zastanowienia ruszają do Peru do serca dżungli, aby ratować przyjaciółkę rodziny. Niestety w tym samym czasie ich rodzice...

MagicAtena | 2015-08-03
Przeczytana: luty 2015

TA książka z Maratonu Czytelniczego zachęciła mnie do poznania innych książek z tej serii (którą muszę wreszcie zacząć czytać). "Przepowiednia..." sama w sobie jest interesująca. Szybko się ją czyta. Została napisana dobrym językiem. Poleciłabym ją każdemu:-).

Ima | 2016-08-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 18 marca 2015

Zaginione miasto, zapomniana legenda i przyciągające do siebie złote bogactwa... A to wszystko w niebezpiecznej dżungli koło Peru.
Siódmy tom Kronik Archeo nie daje chwili wytchnienia, z każdą chwilą zagłębiamy się w zakamarkach lasów równikowych i musimy poradzić sobie z przeciwnościami losu, jakie daje nam nie tylko natura, ale nieproszeni goście...
Jedna z lepszych części, którą przeczytałam wraz z popiciem gorącej kawy.

Kasia | 2014-02-01
Przeczytana: 27 stycznia 2014

Jak dotąd Ania i Bartek Ostrowscy oraz ich przyjaciele, Mary Jane, Jim i Martin Gardnerowie, rozwiązali między innymi zagadkę grobowca egipskiej królowej Nefertiti, szukali zatopionej Atlantydy oraz Asgardu, mitycznej nordyckiej krainy. Przemierzali australijskie bezdroża, zawędrowali nawet do Kraju Kwitnącej Wiśni. W „Przepowiedni Synów Słońca” wyruszą z kolei do Peru na poszukiwanie… legendarnego Eldorado.

Podczas wakacyjnego pobytu w rezydencji lady Ginevry Carnavon dzieci otrzymują dramatyczny telefon od swojej opiekunki, panny Ofelii. Kobieta po raz kolejny wyruszyła do Ameryki Południowej, by odnaleźć zaginionego przed laty ojca. Niestety podczas poszukiwań została porwana przez bandę zbirów. Młodzi bohaterowie wraz z lady Ginevrą oraz detektywem Archerem postanawiają ruszyć jej na pomoc. W tym samym czasie rodzice Ani i Bartka wraz z Gardnerami przebywają na wykopaliskach w Chinach, gdzie trafiają na trop zagadki, która także prowadzi do Peru.

„Przepowiednia Synów Słońca”...

Frania | 2014-08-03

Najlepsza ze wszystkich tomów. Dzieje się w dżungli. Ania i Bartek poszukują panny Ofelii która szuka swojego zaginionego ojca. Extra! Polecam:)

anezee | 2015-02-19
Przeczytana: 17 lutego 2015

Lekka i niezobowiązująca lektura dla młodego czytelnika, pełna fascynujących rekwizytów takich jak Inkaskie artefakty, mapy skarbów i chińskie wykopaliska. Piękne ilustracje i edukacyjne wstawki dotyczące historii różnych egzotycznych miejsc, w których rozgrywa się akcja zdecydowanie ułatwią lekturę dziesięciolatkom, a sensacyjna akcja i niebezpieczna przeprawa przez dżunglę przyciągnie uwagę starszych.
Piękne wydanie i geograficzne bogactwo treści sprawia, że to idealny prezent dla małego podróżnika.

MissDelacour | 2014-02-08
Przeczytana: 02 marca 2013

Chyba najbardziej wyczekiwana przez mnie książka ubiegłego roku ;)

Domyśliłam się podczas 4-wartej części ,że w ostatniej będzie chodzić o ojca panny Ofleii ( Trafny wybór imienia ) i ,że Ryszard wreszcie się jej oświadczy . Teraz czekam na raport z ich ślubu ;)

czytadela200 | 2014-02-22

Ciekawe i niespodziewane zakończenie(?) serii.