Świat Ogromnych

Cykl: Magiczne drzewo (tom 7)
Wydawnictwo: Znak emotikon
literatura polska
Ag2S

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura młodzieżowa. Wyrusz z ekipą ratunkową do Świata Ogromnych. Nowe przygody czekają! Alik i Idalia zostają przeniesieni do Świata Ogromnych. Muszą mieszkać w domu olbrzymów i chodzić do szkoły z pięciometrowymi dziećmi. Są jedynymi małymi istotami w świecie, gdzie wszystko jest ogromne, a każdy chce być...

Wyrusz z ekipą ratunkową do Świata Ogromnych. Nowe przygody czekają!

Alik i Idalia zostają przeniesieni do Świata Ogromnych. Muszą mieszkać w domu olbrzymów i chodzić do szkoły z pięciometrowymi dziećmi. Są jedynymi małymi istotami w świecie, gdzie wszystko jest ogromne, a każdy chce być jeszcze większy...
By ich uratować, Kuki, Gabi i mówiący pies Budyń wyruszają do Świata Ogromnych. Muszą znaleźć i ułożyć tajemnicze puzzle, na których jest mapa z drogą do świata ludzi. Walczą z olbrzymimi stworami, potężnym Gigunem i pokusą, by sami zmienić się w Ogromnych…

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Agacha | 2019-05-21
Przeczytana: 20 maja 2019

Chyba najlepsza seria książek dla starszych dzieci. Tę część córka uznała za jedną z lepszych. Ja się zgadzam. Do końca trzyma w napięciu.

Nata | 2019-02-21
Przeczytana: styczeń 2019

To już siódmy tom, który czytam córce. Okazuje się, że wkrótce będę czytać ósmy jednakże zostańmy jeszcze przy siódmym.

Świat Ogromnych to świat, w którym dyskryminacja rządzi, to świat, w którym liczy się tylko jedno – wzrost. Im jesteś wyższy tym lepiej dla Ciebie. Jesteś niski to Twój status społeczny również. Różnisz się to łatwo Ci nie będzie. Będziesz obrywał na każdym kroku. Żeby coś zmienić w swoim życiu to musisz urosnąć, a żeby urosnąć musisz mieć pieniądze, które umożliwią zakup bardzo drogiego leku na wzrost. I naprawdę niewielkie znaczenie ma to, że jesteś pracowity, dokładny, cierpliwy, mądry, uczciwy, przyzwoity etc. Jeśli już to może pomóc spryt, który pozwoli wkręcić się do elity wysokich i zdobyć fundusze na lek. Brzmi znajomo?

Na szczęście Kuki i grupa jego przyjaciół szczęśliwie wrócą na Ziemię udowadniając, że w życiu nie najważniejszy jest wzrost ;)

ulumul | 2018-08-30
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Bardzo interesująca książka polecam dla dzieci lat 7-10

adam | 2018-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Kolejna książka z cyklu "Magiczne Drzewo". Tym razem bohaterowie próbują znaleźć Alika, syna ich nauczycielki.Znajdują magiczne puzzle które przenoszą ich do świata Ogromnych.Czy znajdą Alika, przeczytajcie sami.

Polecam
Adam Hajduga

Marzena | 2018-04-06

Czytamy z synem po kolei wszystkie części. Niektóre momenty zaczynają mi się już nudzić, ale cała historia tej części fajnie wymyślona. Bohaterowie trafiają do świata Ogromnych gdzie mają różne przygody. Magiczne przedmioty, złe i dobre charaktery... Synowi bardzo się podobało.

Piotr | 2018-02-11
Przeczytana: 17 października 2017

To bardzo ciekawa książka, w której Alik Szulc zostaje przeniesiony do Świata Ogromnych. Na poszukiwania udają się Kuki, Gabi, Blubek, Budyń i Idalia. Przed nimi bardzo trudne zadanie, ponieważ każdy karaluch jest od nich trzy razy większy. W tej książce cały czas coś się dzieje. Nie można się od niej oderwać!

kalamin | 2017-12-17

Czy uda się im przeżyć?
A może nie?
Sami zobaczcie!!!

książkolubna | 2017-11-29
Przeczytana: 28 lutego 2017

Cóż...Śmiem twierdzić , iż poprzednie części były znacznie lepsze.Ale ta też jest spoko, choć nie zachwyciła mnie. Akcja równie szybka, ale treść taka trochę dla mnie nie koniecznie zrozumiana.Taka jakby przez mgłę...Ale żywię nadzieję ,że wam się podobała.

Paweł | 2017-11-04
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Znakomita książka polecam

Od tej książki zaczęła się moja przygoda z tą serią <3.