Skazana na piekło

Wydawnictwo: Hachette
Sentenced To Hell
autobiografia, więzienie
Ewa

Autobiograficzna opowieść o przeżyciach Natalie Welsh w wenezuelskim więzieniu, do którego trafiła za przemyt narkotyków. Jako pierwszej kobiecie z Europy Zachodniej udało jej się stamtąd uciec... W 2001 roku Natalie Welsh zabrała swoją czteroletnią córeczkę Nikitę na wspaniałe wakacje do Wenezueli. Nie była to jednak zwykła podróż, w drodze powrotnej bowiem Natalie zamierzała przewieźć...

W 2001 roku Natalie Welsh zabrała swoją czteroletnią córeczkę Nikitę na wspaniałe wakacje do Wenezueli. Nie była to jednak zwykła podróż, w drodze powrotnej bowiem Natalie zamierzała przewieźć kokainę. Dzięki zarobionym w ten sposób pieniądzom chciała odmienić swoje życie. Młoda, naiwna, samotna matka, w dodatku sama uzależniona, nie miała pojęcia, czym ryzykuje. Zatrzymana przez służby celne, za przemyt narkotyków dostała dziesięć lat, które miała odsiedzieć w koszmarnych warunkach w wenezuelskim więzieniu. Znalazła się w brutalnym świecie morderstw, gwałtów i wojen gangów, wobec których straże więzienne często były bezsilne lub też zbyt skorumpowane, by przeciwstawić się niebezpiecznym i uzbrojonym bandytom. Po czterech latach piekła, nie mając praktycznie żadnych szans na powodzenie, jako pierwsza kobieta z Zachodu uciekła z wenezuelskiego więzienia i przez Kolumbię wróciła do Anglii. Skazana na piekło opowiada o tym, jak jeden nierozważny krok może całkiem zniszczyć życie, i o miłości do dziecka, która pomogła Natalie przetrwać. Niesamowita, prawdziwa historia młodej matki, która ucieka z osławionego Wenezuelskiego więzienia.

Madi | 2014-06-28
Na półkach: Na faktach, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Skazana na piekło?
Choć pobyt w więzieniu nie należy do przyjemnych przeżyć,to moim zdaniem, aż takiego piekła główna bohaterka nie przeżyła-słyszałam i czytałam o bardziej drastycznych sytuacjach więziennych.
Mimo tego opisaną historią czyta się z zainteresowaniem i współczuciem, bo kto z nas chciałby się znaleźć w skórze Natalie?
Jest to na pewno wzruszająca,a miejscami nawet wstrząsająca historia,w którą wpakowała się główna bohaterka i cieszę się ,że udało jej się wrócić do normalnego życia.

Marion | 2012-05-01
Przeczytana: 29 kwietnia 2012

Wstrząsająca książka o losach młodej kobiety, matki, która została skazana na długoletni pobyt w wenezuelskim więzieniu. Rozpacz z powodu rozłąki z dzieckiem, lęk przed więzieniem i niesamowita chęć przetrwania, o tym wszystkim przeczytacie w tej książce.

did | 2012-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Może jeśli patrzeć na to jako na historię swojego życia,to można powiedzieć,że owa historia jest dobra. Ale jeśli patrzeć na to jako na książkę,to bardzo przeciętnie.
Przyznam szczerze,że w niektórych momentach akcja działa się zbyt szybko,a w innych przeciągała się niemożliwie. Miłosne wątki,były ,że to tak ujmę zbyt szybko opisywane.

Lillianna | 2013-02-14
Przeczytana: 13 lutego 2013

Dla mnie książka wypadła średnio. Autorka opisuje swoje przeżycia ale nie były to zbyt szczegółowe opisy. Ucieczka potraktowana bardzo ogólnikowo, przy samym końcu książki. Tematyka wenezuelskiego więzienia wydawała mi się ciekawa, wypadło jednak raczej nudno.

Poruszająca historia kobiety , która została skazana na 10 lat więzienia w Wenezueli za próbę przemytu narkotyków. Język w książce jest przyzwoity ,szybko się czyta chociaż też niektóre opisy się dłużyły.Jest to opowieść o tym jak przez jeden błąd można zapłacić bardzo wysoką cenę. Polecam tę książkę. Uważam , że warto przeczytać, ponieważ pokazuje,że dążąc za wszelką cenę do zarobienia dużych pieniędzy można sobie zmarnować życie

Viper | 2015-03-26
Przeczytana: 16 lutego 2015

Główna bohaterka niekiedy zachowuje się jak nastolatka, nie jest pewna tego, czego chce, trudno jej dążyć do ustanowionych założeń. Zachodzi w niej zmiana dopiero pod wpływem ciężkiej sytuacji, jakiej była świadkiem. To jeden z powodów, dla których nie polubiłam tej książki. Koniec mnie nie zachwycił, a wręcz rozczarował. Podobał mi się tylko fragment wspomnień z wenezuelskiego więzienia.

Najla | 2010-10-09
Przeczytana: 09 października 2010

Książka, którą czyta się dość, dobrze, pomijając niektóre, dość dłużące się fragmenty. Czytając pierwsze rozdziały nie spodziewałam się takiego zakończenia, pokazania więzienia w trochę innym świetle, jako odmiany życia. Ukazane jest, jak trudne przeżycie mogą całkowicie zmienić życie i stosunek do niego.

Ewa | 2011-08-20
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 20 sierpnia 2011

Czytając tą książkę ciągle porównywałam ją z inną, podobną historią Schapelle Corby, autorki książki "Jeśli doczekam jutra". Ta historia nie przeraziła mnie tak bardzo, właściwie nawet nie współczułam jej tak bardzo jak Schapelle.
Książkę czyta się szybko, przyjemnie, a sama historia jest dosyć nietypowa. Warto przeczytać.

MalenkaK | 2011-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2011

Tę książkę naprawdę warto przeczytać. Czyta się ją lekko i przyjemnie, chociaż nie jest o przyjemnych sprawach, ale dzięki temu może być przestrogą i nauką dla nas wszystkich.

sandrola | 2014-01-09

Narkotyki, uzależnienie, przemyt, więzienie, ucieczka, utrata dziecka... to co spotyka młodą dziewczynę... A wszystko to fakty. Wstrząsająca historia.