Dudziak

Seria: Historie Prawdziwe
Wydawnictwo: Znak Literanova
The Kid
Ag2S

Kevin od maleńkości był bity i głodzony przez biologicznych rodziców. Przeszedł przez piekło, nim wreszcie zareagowała opieka społeczna. Trafił do rodziny zastępczej, ale to nie był koniec jego nieszczęść. Nikt mu nie pokazał, jak z koszmaru dzieciństwa przejść do normalnego i samodzielnego życia. Odrzucony przez tych, którzy powinni byli mu pomóc, zagubiony i coraz bardziej bezradny, znalazł...

Odrzucony przez tych, którzy powinni byli mu pomóc, zagubiony i coraz bardziej bezradny, znalazł się na skraju przepaści. Los jednak postawił na jego drodze Julię - kobietę, która nie bała się jego słabości i lęków. Jej miłość pozwoliła Kevinowi odwrócić bieg jego życia.

Na podstawie tej wstrząsającej, lecz dającej nadzieję historii powstał film pod tym samym tytułem.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Gosia | 2013-10-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 października 2013

Przerażająca historia chłopca z patologicznej rodziny i jego prób wydostania się z zaklętego kręgu biedy, przemocy i braku jakichkolwiek nawet ludzkich uczuć o rodzicielskich nie wspominając. Opisuje ona straszne traktowanie dziecka przez biologicznych rodziców oraz jego dalsze losy. Najbardziej wstrząsającym faktem jest brak reakcji i niemoc opieki społecznej, szkoły, znajomych, którzy mogliby pomóc, a jednak tej pomocy zabrakło. Zresztą daleko nie szukając na naszym rodzimym podwórku też mamy przykłady takich historii jak z horroru, którymi niejednokrotnie częstuje nas choćby telewizja. Autor po wielu przejściach na drodze do normalności i obawach związanych z tych, że demony przeszłości dopadną go jako męża i ojca postanowił rozprawić się z przeszłością i opisać swoją historię.

wiolagg66 | 2014-09-08

Książka,choć przerażająca,warta przeczytania.
Opisuje brutalne życie Kevina,który zamiast radosnego dzieciństwa przeżywał koszmar,który zgotowali mu biologiczni rodzice.Choć trafiał do placówek i rodzin zastępczych,musiał ciągle wracać do niechcianego domu.Odrzucenie przez innych uniemożliwiło mu normalne funkcjonowanie w dorosłym życiu,przez co przeszedł wiele potyczek,ale najważniejsze jest to,że potrafił się podnieść i zawalczyć o normalne życie.
I to jest najpiękniejsze w tej książce.Mimo cierpienia,które przeżywamy,zawsze trzeba mieć nadzieję,że kiedyś los nam to wynagrodzi i przyjdą te lepsze chwile.

Gorąco polecam :)

MariennLene | 2013-07-25

Niby pochłonęła mnie, bo tak konkretnie napisana, ale...

Chyba "przeczytałam się" w tego typu historiach prawdziwych. Były lepsze, choć ta też czymś się wyróżniała (jak każda książka). Spodziewałam się dogłębniejszego opisu przeżyć oraz opowiastek z wieku dorastania. A ta od połowy zawierała relacje z poszukiwań pracy przez autora. Ale i ten minus miał jakiś plus, bo właśnie wtedy dotarło do mnie ile ten chłopak musiał przecierpieć, wyczekać swoje, wywalczyć, doświadczyć, bo dostąpić życia na godziwym poziomie.

Dziwne, że niektórym z miejsca wszystko się udaje, innym zaś, wydawałoby się bardziej na dobro zasługujących nie wiedzie się tak jak by tego chcieli...

hanterkaa | 2016-03-05

Przerażająca historia chłopca z patologicznej rodziny i jego prób wydostania się z zaklętego kręgu biedy, przemocy i braku jakichkolwiek nawet ludzkich uczuć o rodzicielskich nie wspominając. Opisuje ona straszne traktowanie dziecka przez biologicznych rodziców oraz jego dalsze losy. Najbardziej wstrząsającym faktem jest brak reakcji i niemoc opieki społecznej, szkoły, znajomych, którzy mogliby pomóc, a jednak tej pomocy zabrakło. Najpiękniejsze w tej książce jest to, że Kevin potrafił się podnieść i walczyć o miłość.

Marta | 2014-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2014 rok
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Zaczęłam czytać i nie mogłam przestać. Książka wywołała we mnie wiele uczuć. Momentami nie mogłam uwierzyć, że matka może traktować tak własne dziecko, mimo że wiem, że wiele dzieci przeżywa piekło w swoim domu i jedynym ratunkiem jest ucieczka. Takim dzieckiem był Kevin, chłopiec który od maleńka ani razu nie zaznał matczynej miłości, nie mógł liczyć na pomoc ojca, był głodny, bity i obolały, nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Przez całe dzieciństwo był poniżany i wyzywany, słyszał, że na nic go nie stać, niczego nie osiągnie. Mimo tak złego startu w życie, dzięki ambicji i uporowi w dążeniu do spełnienia marzeń oraz Julii, która obdarzyła go miłością i zaakceptowała takiego jakim był, stanął na nogi i zmienił swe życie o 180 stopni.
,,Dzieciak'' uczy ważnej rzeczy, o której warto pamiętać w każdym momencie swojego życia: jeśli coś nam nie wyjdzie, warto próbować od nowa, nie można się poddawać, trzeba cały czas iść do przodu i spełniać swoje marzenia.

Historia napisana przez samo życie. Trudne dzieciństwo chłopca z patologicznej rodziny. Ciężko przejść obok niej bez zadumy.
Pytań, gdzie byli Ci wszyscy sąsiedzi, nauczyciele, pracownicy opieki społecznej - osoby od których należy oczekiwać wsparcia, dobrego słowa, a w końcu realnych form pomocy.
Kolejny życiorys młodego, wrażliwego człowieka poddany całkowitemu wykolejeniu. Szczere spojrzenie Kevina na własne doświadczenia.

Pomimo tego, iż lektura oscyluje w ciężkie, bolesne przeżycia, czyta się ją jednym tchem. Pisana w narracji jednoosobowej jest łatwa i prosta w odbiorze. Warta przecztania. Los bowiem rozdaje różne katy w życiu.

ewa | 2012-12-12
Przeczytana: 05 grudnia 2012

To wstrząsająca opowieść o piekle jaki stworzyli biologiczni rodzice małemu dziecku. Lecz los pomimo tych nieszczęść postawił na drodze Kevina wspaniałą kobietę dzięki, której zrozumiał, że życie ma sens i warto żyć. Polecam każdemu.

Wstrząsające wspomnienia z dzieciństwa opisane przez dorosłego już mężczyznę. Autor wychował się w dysfunkcyjnej rodzinie, gdzie przemoc i głód były na porządku dziennym. Wiele razy irytowało mnie podejście opieki społecznej, często w czasie lektury zadawałam sobie pytania od czego ona jest, jak mogli się tak dać zmanipulować. Chociaż daleko szukać nie trzeba, często w naszym otoczeniu można spojrzeć, że są zatrudnieni nieodpowiedni ludzie na takich stanowiskach.

W książce poznaje się jak Kevin znosił brutalne traktowanie rodziców oraz jak próbował żyć normalnie, mimo tego, że życie wielokrotnie rzucało mu przysłowiowe kłody pod nogi. Historia Kevina bardzo mnie poruszyła, pokazała, że mimo trudności nie należy się poddawać tylko dalej próbować i wierzyć, że jutro nadejdzie lepszy dzień. Książka doczekała się ekranizacji, jednak odczekam zanim ją zobaczę, bo po lekturze boję się co mogę zobaczyć na ekranie.

iwQa67 | 2013-09-14

Poruszająca opowieść o chłopcu z patologicznej rodziny. Opisuje ona straszne traktowanie dziecka przez biologicznych rodziców oraz jego dalsze losy. Najbardziej wstrząsającym faktem jest to, iż jest to "prawdziwa historia" a autor postanowił napisać swoją historię w postaci książki tylko dlatego, ponieważ nie wiedział jak inaczej może podzielić się swoją "opowieścią" z żoną. Gorąco polecam.

Madi | 2013-08-13
Na półkach: Przeczytane, 2013, Na faktach
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Jest to na pewno wzruszająca i wstrząsająca opowieść o losie małego chłopca ,który był zaniedbany,głodny,brudny i w okrutny sposób poniżany, a przede wszystkim bity przez własną matkę, którą do dziś nie może nazwać "matka" tylko mówi o niej po mieniu.
Na początku książki byłam aż zdenerwowana i zadawałam sobie wciąż pytanie;"Gdzie do cholery jest opieka społeczna, i dlaczego pracownik opieki nic nie zauważa-przecież w domu cuchnęło,był brud, dzieci zaniedbane, głodne i ze śladami pobicia?".
Jak każda książka z cyklu "Prawdziwe historie" i ta wywarła na mnie dość duże wrażenie i na pewno dość szybko o niej nie zapomnę.