Dzieciak

Seria: Historie Prawdziwe
Wydawnictwo: Znak Literanova
The Kid
Ag2S

Kevin od maleńkości był bity i głodzony przez biologicznych rodziców. Przeszedł przez piekło, nim wreszcie zareagowała opieka społeczna. Trafił do rodziny zastępczej, ale to nie był koniec jego nieszczęść. Nikt mu nie pokazał, jak z koszmaru dzieciństwa przejść do normalnego i samodzielnego życia. Odrzucony przez tych, którzy powinni byli mu pomóc, zagubiony i coraz bardziej bezradny, znalazł...

Odrzucony przez tych, którzy powinni byli mu pomóc, zagubiony i coraz bardziej bezradny, znalazł się na skraju przepaści. Los jednak postawił na jego drodze Julię - kobietę, która nie bała się jego słabości i lęków. Jej miłość pozwoliła Kevinowi odwrócić bieg jego życia.

Na podstawie tej wstrząsającej, lecz dającej nadzieję historii powstał film pod tym samym tytułem.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Gosia | 2013-10-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 października 2013

Przerażająca historia chłopca z patologicznej rodziny i jego prób wydostania się z zaklętego kręgu biedy, przemocy i braku jakichkolwiek nawet ludzkich uczuć o rodzicielskich nie wspominając. Opisuje ona straszne traktowanie dziecka przez biologicznych rodziców oraz jego dalsze losy. Najbardziej wstrząsającym faktem jest brak reakcji i niemoc opieki społecznej, szkoły, znajomych, którzy mogliby pomóc, a jednak tej pomocy zabrakło. Zresztą daleko nie szukając na naszym rodzimym podwórku też mamy przykłady takich historii jak z horroru, którymi niejednokrotnie częstuje nas choćby telewizja. Autor po wielu przejściach na drodze do normalności i obawach związanych z tych, że demony przeszłości dopadną go jako męża i ojca postanowił rozprawić się z przeszłością i opisać swoją historię.

wiolagg66 | 2014-09-08

Książka,choć przerażająca,warta przeczytania.
Opisuje brutalne życie Kevina,który zamiast radosnego dzieciństwa przeżywał koszmar,który zgotowali mu biologiczni rodzice.Choć trafiał do placówek i rodzin zastępczych,musiał ciągle wracać do niechcianego domu.Odrzucenie przez innych uniemożliwiło mu normalne funkcjonowanie w dorosłym życiu,przez co przeszedł wiele potyczek,ale najważniejsze jest to,że potrafił się podnieść i zawalczyć o normalne życie.
I to jest najpiękniejsze w tej książce.Mimo cierpienia,które przeżywamy,zawsze trzeba mieć nadzieję,że kiedyś los nam to wynagrodzi i przyjdą te lepsze chwile.

Gorąco polecam :)

MariennLene | 2013-07-25

Niby pochłonęła mnie, bo tak konkretnie napisana, ale...

Chyba "przeczytałam się" w tego typu historiach prawdziwych. Były lepsze, choć ta też czymś się wyróżniała (jak każda książka). Spodziewałam się dogłębniejszego opisu przeżyć oraz opowiastek z wieku dorastania. A ta od połowy zawierała relacje z poszukiwań pracy przez autora. Ale i ten minus miał jakiś plus, bo właśnie wtedy dotarło do mnie ile ten chłopak musiał przecierpieć, wyczekać swoje, wywalczyć, doświadczyć, bo dostąpić życia na godziwym poziomie.

Dziwne, że niektórym z miejsca wszystko się udaje, innym zaś, wydawałoby się bardziej na dobro zasługujących nie wiedzie się tak jak by tego chcieli...

Marta | 2014-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2014 rok
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Zaczęłam czytać i nie mogłam przestać. Książka wywołała we mnie wiele uczuć. Momentami nie mogłam uwierzyć, że matka może traktować tak własne dziecko, mimo że wiem, że wiele dzieci przeżywa piekło w swoim domu i jedynym ratunkiem jest ucieczka. Takim dzieckiem był Kevin, chłopiec który od maleńka ani razu nie zaznał matczynej miłości, nie mógł liczyć na pomoc ojca, był głodny, bity i obolały, nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Przez całe dzieciństwo był poniżany i wyzywany, słyszał, że na nic go nie stać, niczego nie osiągnie. Mimo tak złego startu w życie, dzięki ambicji i uporowi w dążeniu do spełnienia marzeń oraz Julii, która obdarzyła go miłością i zaakceptowała takiego jakim był, stanął na nogi i zmienił swe życie o 180 stopni.
,,Dzieciak'' uczy ważnej rzeczy, o której warto pamiętać w każdym momencie swojego życia: jeśli coś nam nie wyjdzie, warto próbować od nowa, nie można się poddawać, trzeba cały czas iść do przodu i spełniać swoje marzenia.

hanterkaa | 2016-03-05

Przerażająca historia chłopca z patologicznej rodziny i jego prób wydostania się z zaklętego kręgu biedy, przemocy i braku jakichkolwiek nawet ludzkich uczuć o rodzicielskich nie wspominając. Opisuje ona straszne traktowanie dziecka przez biologicznych rodziców oraz jego dalsze losy. Najbardziej wstrząsającym faktem jest brak reakcji i niemoc opieki społecznej, szkoły, znajomych, którzy mogliby pomóc, a jednak tej pomocy zabrakło. Najpiękniejsze w tej książce jest to, że Kevin potrafił się podnieść i walczyć o miłość.

ewa | 2012-12-12
Przeczytana: 05 grudnia 2012

To wstrząsająca opowieść o piekle jaki stworzyli biologiczni rodzice małemu dziecku. Lecz los pomimo tych nieszczęść postawił na drodze Kevina wspaniałą kobietę dzięki, której zrozumiał, że życie ma sens i warto żyć. Polecam każdemu.

iwQa67 | 2013-09-14

Poruszająca opowieść o chłopcu z patologicznej rodziny. Opisuje ona straszne traktowanie dziecka przez biologicznych rodziców oraz jego dalsze losy. Najbardziej wstrząsającym faktem jest to, iż jest to "prawdziwa historia" a autor postanowił napisać swoją historię w postaci książki tylko dlatego, ponieważ nie wiedział jak inaczej może podzielić się swoją "opowieścią" z żoną. Gorąco polecam.

Madi | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Jest to na pewno wzruszająca i wstrząsająca opowieść o losie małego chłopca ,który był zaniedbany,głodny,brudny i w okrutny sposób poniżany, a przede wszystkim bity przez własną matkę, którą do dziś nie może nazwać "matka" tylko mówi o niej po mieniu.
Na początku książki byłam aż zdenerwowana i zadawałam sobie wciąż pytanie;"Gdzie do cholery jest opieka społeczna, i dlaczego pracownik opieki nic nie zauważa-przecież w domu cuchnęło,był brud, dzieci zaniedbane, głodne i ze śladami pobicia?".
Jak każda książka z cyklu "Prawdziwe historie" i ta wywarła na mnie dość duże wrażenie i na pewno dość szybko o niej nie zapomnę.

PolkaPati | 2014-08-08
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Książka opisuje drastyczne sceny, chwilami przerażała wręcz. Jestem w szoku że tak można traktować dziecko w taki sposób jak jest opisane w niej. Niestety w większości domach jeszcze takie realia istnieją, rodzice alkoholicy, dzieci nie mogące sie obronić przed nimi, które są bite i poniżane, czasami popełniają samobójstwo by już nie być tak traktowanym. Nie zaznały miłości i tylko cierpienie to chore, zastanawia mnie to gdzie pomoc dla takich dzieci? I dlaczego nie reagują na to sąsiedzi czy chociaż szkoła. Szkoda słów normalnie.

KokodeJaneiro | 2011-12-30

Pierwsza powieść przeczytana pa angielsku w bardzo wyjątkowym czasie mojego życia. Wstrząsająca i wzruszająca. Czego chcieć więcej.
Polecam