Ja wam pokażę!

Cykl: Żaby i anioły (tom 3)
Wydawnictwo: W.A.B.
1 035
1 047

Inne wydania

Judyta już za chwilę stanie się kobietą szczęśliwą, bogatą i piękną - ukochany nareszcie się oświadczył, szef, zamiast zredukować, dał awans, a dzięki wakacjom na Teneryfie będzie wyglądała jak bogini. Niestety - Niebieski zaraz wyjeżdża na stypendium do Stanów, wielkimi krokami zbliża się matura Tosi, pojawiają się też kolejne osoby ze wspaniałymi pomysłami, jak urządzić życie Judyty...

Najnowsza książka z cyklu "Żaby i anioły" to opowieść o życiowych wyzwaniach i zakrętach losu - czy optymizm i energia bohaterki wystarczą, żeby je pokonać?

źródło opisu: [Wydawnictwo W.A.B., 2004]

książek: 2072
onika | 2012-05-24
Na półkach: Czytadła, Przeczytane

Się uśmiałam, się odstresowałam :)

Perypetie Judyty i zawirowania miłosne śledziłam z przyjemnością, Bardzo lubię bohaterkę Judytę, która wyjeżdża na wakacje do Teneryfy, a jej ukochany Niebieski wyjeżdża do Stanów zostawiając Judytkę samą, a Tosia nastoletnia córka jej przygotowuje się do zbliżającej matury.
Pojawiają się kolejne osoby, które chcą urządzić życie Judycie, żeby była bardzo szczęśliwa i kochana.
Z cyklu Żaby i Anioły bardzo sympatyczna, fajna książka do poprawienia nastroju, miałam uśmiech od ucha do ucha przez cały czas nie znikał mi z twarzy.
Pełna optymizmu, energii i ciepła powieść przyjemna lektura zapomniałam przy niej o całym świecie, bardzo lubię autorki powieści są super!!!!

Katarzyna Busłowska | 2016-09-04
Przeczytana: 04 września 2016

Trzecie spotkanie z Judytą, Adamem, Tosią, Eksiem, Ulą i całą resztą było niemniej udane niż poprzednie. Kolejny raz autorka sprawiła, że żyłam życiem bohaterów i martwiłam ich problemami.

Związek głównych bohaterów wystawiony zostaje na ciężką próbę: Adam jedzie do Stanów na swój długo wyczekiwany staż. Na pół roku. Powinno zlecieć w mgnieniu oka. Przecież to tylko sześć miesięcy. Dla kochającej kobiety jest to jednak AŻ sześć długich, ciągnących się w nieskończoność miesięcy. Natomiast dla jej rodziny i przyjaciół jest to wymarzona okazja, by ustawić jej życie tak, jak ich zdaniem powinno wyglądać. I nie ma wytłumaczenia, że jest dorosłą, w pełni dojrzałą kobietą z bagażem pouczających doświadczeń. Nic z tego, że w wieku lat trzydziestu z potężnym hakiem wie już kim jest, czego od życia chce i czego absolutnie nie, a pępowina została dawno odcięta. Nie. Tylko osoby trzecie wiedzą, co będzie dobre dla Judyty. Przecież ona jest taka samotna, bezradna i zagubiona, a szczęściu...

Tosiaczek | 2013-09-19
Przeczytana: 19 września 2013

To już trzecia książka z tej serii, którą przeczytałam. Początkowo miałam zamiar zacząć swoją opinię od słów: „uff, dałam radę, aż sama się sobie dziwię”. Dlaczego takie słowa przyszły mi na myśl? Już tłumaczę.

Pierwsza część książki jest męcząca. Wyłania się z niej obraz Judyty - egoistki, skupionej tylko na sobie, zapatrzonej w czubek własnego nosa, rozczulającej się nad sobą w nieskończoność; obraz kobiety nie potrafiącej dostrzec wspaniałego mężczyzny, który nie wiedzieć czemu jeszcze z nią wytrzymuje. A co jest najbardziej uciążliwe dla czytelnika? Jej rozmowy z Adamem. Judyta nie potrafi normalnie odpowiedzieć na zwykłe, proste pytanie? Te jej niedopowiedzenia, a potem pretensje, że Adam jej nie rozumie i oczywiście, że nie kocha. To było straszne. Nasuwała mi się wtedy jedna myśl: trzeba mieć świętą cierpliwość, żeby to wytrzymać i nie dać się zwariować.

Książka nabiera tempa, kiedy Adam wyjeżdża. Dużo dzieje się w życiu Judyty, nie czas jednak by teraz o tym...

Trzecia część cyklu powieściowego „Żaby i anioły” zaspokoja ciekawość czytelniczek o dalszych losach Judyty, Tosi i Adama. Nadal pełna humoru, zaskakująca i zdecydowanie ciekawsza niż „Serce na temblaku”.

Adam wyjeżdża na półroczne stypendium do Stanów Zjednoczonych. Judyta nie jest zachwycona tym wyjazdem, ale wie, jakie jest to ważne dla mężczyzny jej życia. Tosia przygotowuje się do matury, a jej stosunki z ojcem nagle się zacieśniają i Eksio coraz częściej pojawia się w życiu Judyty. Czy wyniknie z tego coś dobrego – przeczytajcie sami.

Książka na pewno jest lepsza od swojej poprzedniczki z cyklu „Żaby i anioły”. Więcej się dzieje, akcja zaskakuje. Nie brakuje momentów zabawnych, pełnych poczucia humoru, jak choćby list od czytelniczki, czy guz w kolanie oznacza ciążę pozamaciczną. Pani Grochola porusza także tematy smutniejsze, co sprawia, że książka staje się bardziej realna – przecież nasze życie pełne jest różnych emocji, nie tylko tych pozytywnych, radosnych. Poruszony...

boziaczek | 2012-06-18

Fantastyczna książka:) Szybko się czyta, wciąga, bohaterowie przesympatyczni. Świetnie się bawiłam!

Katherina87 | 2012-11-21

Ukochany Niebieski zdecydował się jej oświadczyć (to nic, że zaraz wyjeżdża do Stanów, a na razie zasłania się gazetą). Córka Tosia jest szczęśliwie zakochana (co na pewno nie przeszkodzi jej w zdaniu matury, która jest przecież dopiero za dziewięć miesięcy).

Na dodatek Naczelny, zamiast zlikwidować dział listów do czytelników, właśnie dał jej awans i Judyta rozpoczyna prawdziwą karierę dziennikarską.

Ale jak zwykle, gdy tylko zaczyna się dobrze układać, natychmiast trafia się ktoś, kto postara się wszystko zepsuć... Judytę czekają nie tylko wyzwania zawodowe - los wystawi na poważną próbę jej relacje z rodziną, a także, niestety, związek z Adamem. Czy wystarczy jej zdrowego rozsądku i wrodzonego poczucia humoru, by poradzić sobie z przeciwnościami? Ja wam pokażę, kolejna powieść Katarzyny Grocholi, to książka dla wszystkich, którzy cenią lekką, pełną wdzięku literaturę i chcą - tak jak Judyta - z optymizmem patrzeć na świat.

marysmusial | 2013-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2013

Wszystko w życiu Judyty zaczyna się układać. Cudowny związek z Adamem, przed Tosią ważny okres - matura. Jednak cała sielanka burzy się po oświadczeniu przez ukochanego, że musi wyjechać do Stanów. Mimo, że Adam nie opuszcza Judyty na stałe to jak doskonale wie każdy kto już zapoznał się z tą szaloną rozwódką, że nie byłaby sobą gdyby dodatkowo nie skomplikowała całej sytuacji. Dodajmy do tego jeszcze 'dobre intencje' najbliższych.. KATASTROFA GWARANTOWANA! :) Ale nie ważne jakie kłopoty czy nieporozumienia dotkną Judytki ona zawsze 'wyląduje na czterech łapkach' :P I za to kocham tą serię książek.
Polecam. Idealna do poprawienia nastroju. Lekka, przyjemna z dużą dawką humoru :))

myślnik | 2013-04-21

Ci co dobrze się bawią razem z Judytą,zawsze z chęcią sięgną po dalsze części jej zawirowań życiowych,napisane w sposób przezabawny.
Grochola to musi być babka i do tańca i do różańca:)

Madi | 2013-07-01

Bardzo lubię książki Grocholi-jej zabawny i lekki styl pisania.
"Ja wam pokażę"podobało mi się na równi z I częścią o Judycie.
Jest to typowa "babska "powieść , przy której z lampką wina można się pośmiać i odstresować .
Polecam na wakacje- lekko i szybko się czyta , a perypetie roztrzepanej Judyty zaskakują.

Katarzyna Grochola odpowie na Wasze pytania!

W związku z premierą najnowszej powieści „Houston, mamy problem”, Katarzyna Grochola, jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, udzieli wywiadu użytkownikom lubimyczytać.pl!