Linie Krwi

Cykl: Victoria Nelson (tom 3) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Blood Line
wampir

Inne wydania

Zaczęło się od oślepiającej wizji słońca, która była dla Henry'ego Fitzroy'a najstraszliwszym z możliwych koszmarów... Wampir z halucynacjami - nawet, jeśli się z nim sypia - to dla prywatnej detektyw jeszcze nie powód, by rzucać wszystko i biec na pomoc. Tak się przynajmniej Vicki Nelson wtedy wydawało. Toronto. Vicki pracuje nad sprawą zbrodni w Dziale Egiptologii tutejszego muzeum....

Toronto. Vicki pracuje nad sprawą zbrodni w Dziale Egiptologii tutejszego muzeum. Tajemnicy podwójnego morderstwa nikt – najwyraźniej – ani nie chce, ani nie umie wyjaśnić. Vicki zaczyna podejrzewać, że ktoś igra z ludzkimi umysłami. I dopiero wtedy dostrzega, że halucynacje Henry'ego nie były wcale błahostką...

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

majek | 2015-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2015

Nie trafiłam na informacje o IV części przygód Vickie, Mike'a i Henry'ego. Dlatego tą chwilowo uznaję za ostatnią i nie powstydzę się powiedzieć: "CO ZA DURNE ZAKOŃCZENIE!". Jestem w stanie przymknąć oko na mumię szalejącą po Toronto. Nawet przełknę to, że ów starożytny wykazuje niezdrowe zainteresowanie 450 letnim, seksownym wampirem. Ale, na miłość boską - w trzecim tomie to bohater mógłby się w jakimkolwiek kierunku rozwinąć! A tu co? Vickie cały czas próbuje złapać dwie sroki za ogon, Henry'ego trochę nosi z zazdrości, trochę dusi z samotności, ale koniec końców zostaje z tym, z czym był. A Mike? Mike'owi trochę odbija (jak każdemu normalnemu człowiekowi po odkryciu MROCZNEJ, nieco fantastycznej rzeczywistości), ale prócz tego raczej korzysta jak może. Ze wszystkiego. Nawet zbytnio się nie postarał, kiedy przyszło uwalniać panne Nelson z więzienia. Bardziej odbijało naszemu wampirkowi.
Książki pani Huff trzeba brać z lekkim przymrużeniem oka. Bardziej się nimi bawić, niż brać...

polkat | 2016-09-15
Przeczytana: 15 września 2016

Ciąg dalszy przygód prywatnej detektyw, byłej policjantki Vicki Nelson, byłego partnera z wydziału i nie tylko, Mike'a Celluciego, a także nieślubnego syna Henryka VIII, wampira Henry'ego. Tym razem muszą rozwiązać zagadkę kilku trupów w muzeum i wampirzych halucynacji.

Przez pierwsze 200 stron czytanie szło mi jak po grudzie, do czego zapewne przyczynił się Główny Zły tego tomu. Zwyczajnie, jak przeczytałam o sarkofagu, to na dzień dobry miałam dość. Zrozumiałam wilkołaki, choć ubodło mnie trochę to, jak zostały przez autorkę opisane. Ale obecna sytuacja już mnie przerosła.
Sama historia nie była zła, szukanie winowajcy, sploty wydarzeń i interakcje bohaterów nadal na stałym poziomie, który oscyluje dość wysoko. Za połową czytanie ruszyło już pełną parą; nie czułam się jak uczennica, która powinna zacząć wkuwać fizykę, a zajmuje się wszystkim, tylko nie tym. Zabrnęłam do końca i poczułam niedosyt. Bo skoro przeczytałam trzy, zabrałabym się za resztę, bo ciekawiły mnie losy Vicki,...

Magda | 2012-03-04
Przeczytana: 09 marca 2012

Strasznie ciężko mi idzie czytanie tej książki. Poprzednie części pochłonęłam od razu, a ta jest nudna :/ Gdyby nie to, że nigdy nie porzucam książek w połowie, to już dawno bym się poddała.

W połowie robi się lepsza :) warto dotrwać.

Lamia | 2011-01-31

Momentami było nudnawo, ale przy końcu się na prawdę wciągnęłam. Ogólnie pomysł z mumią, która chce zawładnąć światem był dość... badziewiarski, ale napisane jest na prawdę dobrze i świetnie opisane są uczucia Henry'ego. Na prawdę można się wczuć w rozterki wampira.
Jeśli miałabym powiedzieć, który tom jest najlepszy z całej serii to zdecydowanie będzie to tom nr 2, potem 3, a na końcu 1 (trochę słabo, bo przez to większość osób nie dociera, do znacznie lepszych następnych tomów)

Nyx | 2010-03-06

Lubię tę serię - elementy fantastyczne przeplatają się z codziennym życiem. Plus bohaterka, która nie jest idealna i ma chwile słabości.

Joanna Sapińska | 2010-08-01

Mumie, wampiry i zagadka, czyli to co Lircia lubi najbardziej

ET91ET | 2011-08-26

Ciekawa fabuła, miejscami trochę krwawa, ale interesująca:)

BlueSky | 2014-10-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 16 października 2014

Pomysł ciekawy, wykonanie trochę słabsze. Akcja przeplatana nudą, przetrwaj a zostaniesz nagrodzony/-na.
..gdyż.. zdecydowanym plusem jest końcówka, która nie odstaje od wcześniejszych części. :)

Pozycja dla wytrwałych ^^

Rafał Splisteser | 2016-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2016

Ciekawa, choć samo zakończenie mnie rozczarowało. Miałem nadzieję na bardziej rozbudowana walkę wampira z mumią. Jednakże polecam przeczytać

Przywr | 2016-10-03
Przeczytana: 05 marca 2016

A gdzie zakończenie??? Po dwóch poprzednich częściach spodziewałam się czegoś łał a tu takie rozczarowanie.