Złap mnie, nim upadnę

Okładka książki Złap mnie, nim upadnę Nicci French
Okładka książki Złap mnie, nim upadnę
Nicci French Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna
Świat Książki
2009-01-01
2009-01-01

Bardzo lubię! Konstrowersyjna i ciekawa. Pisana twardą ręką.

Bardzo lubię! Konstrowersyjna i ciekawa. Pisana twardą ręką.

Przyzwoity thriller, który wciąga i zmusza do czytania za jednym zamachem. Na książkę trafiłam przypadkiem, ale cieszę się, że ją przeczytałam.

Zaskoczyła mnie ta ksiazka, bardzo fajny thriller. Nie można bylo się oderwać, ciekawa historia, ciągle myślałam o głównej bohaterce. Polecam :)

Powieść o pozorach, naszych codziennych grach i maskach, bardzo polecam!

Powieść o pozorach, naszych codziennych grach i maskach, bardzo polecam!

Jeden z moich ulubionych thrillerów psychologicznych! Małżeństwo to dla pisarza zawsze niezła scena do rozegrania dramatu i tutaj też udało się stworzyć ciekawą historię.

Po przeczytaniu tej książki po głowie chodziło mi tylko jedno słowo: dziwna.
Nie była dla mnie pasjonująca. Bardziej mnie denerwowała niż mi się podobała, miałam ochotę przerzucać po kilka stron na raz.
Ale muszę przyznać, że do końca nie wiedziałam "co, kto". I nawet po skończeniu lektury nadal nie jestem pewna kto jest "winny".

Po przeczytaniu tej książki po głowie chodziło mi tylko jedno słowo: dziwna.

„Nie zamierzałam być sekutnicą, która stanie mu na drodze dalszej samorealizacji. Naoglądałam się wystarczająco dużo starych filmów. Dlatego nie chciałam być jędzą, która powie: „W porządku, Leonardo, idź malować swoją Ostatnią wieczerzę, tylko nie spodziewaj się, że mnie tu jeszcze zastaniesz po powrocie”.

Masz ochotę na ekscytujący, trzymający w napięciu thriller? A może kusi Cię wartka, intrygująca akcja? Chcesz spędzisz przyjemną chwilę z dobrą książką? Jeśli odpowiedź brzmi "tak", choć na jedno z ww pytań, nie radzę sięgać po tę pozycję. Przemęczyłam tę książkę, bo nie lubię nie czytać ich do końca i za każdym razem, gdy miałam wrażenie, że może coś ciekawego w końcu czeka mnie już za chwilę, zawsze wrażenie to było mylne... Dołująca, nieciekawa, dłużąca się, tak opisałabym "Złap mnie, nim upadnę" (dla mnie tytuł powinien brzmieć "Złap mnie, nim usnę").

Genialny opis przypadku choroby dwubiegunowej. Powieść ma fajną bohaterkę, którą czytelnik można polubić, ale którą trudno mu zaakceptować. A teraz pomyślcie sobie, że nie jesteście czytelnikiem, lecz jedną z osób z jej otoczenia.

*) Choroba afektywna dwubiegunowa (ChAD),cyklofrenia - charakteryzuje się naprzemiennym występowaniem epizodów hipomaniakalnych lub maniakalnych (chorobliwe pobudzenie) i depresji. Jeśli dla kogoś ta definicja nie jest zrozumiała, niech koniecznie sięgnie po tę książkę. Najlepiej uczyć się na przykładach.

Na półkach: , , , , , ,

Wnikliwe studium umysłu stopniowo popadającego w obłęd. Thriller nieco nietypowy lecz niezwykle wciągający.

• Nicci French
  • 2011