Złap mnie, nim upadnę

Wydawnictwo: Świat Książki

Pasjonujący thriller psychologiczny pary autorów piszącej pod pseudonimem Nicci French, znanej m.in. z bestsellerów Fatalna namiętność, Czerwony pokój i W sieci strachu. Trudno oderwać się od tej powieści, zaskakującej do ostatniej strony jak korowód dziwnych zdarzeń, które zaczynają przytrafiać się bohaterce. Holly Kraus, bizneswoman, kobieta sukcesu, żyje szybko, mocno i pewnie. Energią zdumiewa zarówno swego ukochanego męża Charliego, jak i Meg, partnerkę w interesach. Podziwiają ją znajomi. Ale od pewnego czasu dzieje się coś niepokojącego: Holly wydaje się, że jest śledzona, ktoś zaczyna się od niej domagać pieniędzy, najbliżsi zaczynają tracić do niej cierpliwość... Co się właściwie dziejea Popadła w kryzys nerwowy, czy grozi jej realne niebezpieczeństwoa

Mika220 | 2014-03-09

Historia Holy, młodej bizneswoman, która poznaje swoje drugie oblicze, podejmując wiele nieprzemyślanych decyzji. Przez to dowiaduje się, co to znaczy "upaść na dno".

Książka pisana jest z perspektywy Holly, a inne fragmenty np z perspektywy jej przyjaciółki Meg. Najczęściej jednak narratorką jest Holly. Moim zdaniem jest chaotyczna i czasem nużąca. Czytałam już parę książek Nicci French i zgadzam się z jedną z opinii tutaj, że książki tego pisarskiego duetu mają dwoiste oblicze: z jednej strony przyciągają, z drugiej czasem nużą, a i zakończenie często jest przewidywalne. Od psychologicznej książki oczekiwałabym jednak, żeby zakończenie, choć lekko mnie zaskoczyło, a często okazuje się, że jest tak przewidywalne, że od razu prawie można się domyślić. Dla mnie to wada, bo skoro ma być to książka psychologiczna, to chciałabym, by mnie lekko zaskoczyła itp.

A jaka jest ta książka? Zaczyna się ciekawie moim zdaniem, widzimy pierwszą nieprzemyślaną decyzję Holly. Potem obserwujemy...

hanterkaa | 2016-03-08

"Złap mnie,nim upadnę"to thriller psychologiczny,który ukazuje konsekwencje beztroskiego życia i dotykające nie tylko główną bohaterkę, ale osoby znajdujące się w jej otoczeniu.Trudno oderwać się od tej powieści,zaskakującej do ostatniej strony jak korowód dziwnych zdarzeń, które zaczynają przytrafiać się bohaterce.

dzosefinn | 2013-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Dwudziestosześcioletnia Holly ma wszystko, co kobieta może zapragnąć: własną firmę, wspaniałą przyjaciółkę, kochającego męża, własny dom… Jest osobą towarzyską, otwartą, bezpośrednią i bezmyślną. Swoimi wybrykami powoli niszczy swoje dotychczasowe życie. Jej ogień zaczyna parzyć osoby znajdujące się wokół niej samej, przez co powoli sama odczuwa skutki tego stanu. Powoli konsekwencje podejmowanych przez Holly decyzji zaczynają wypływać na światło dzienne i kobieta powoli zatraca się w chaosie. Najbliżsi starają się ją wspierać, lecz w cieniu zaczynają się pojawiać kolejne twarze, które nie życzą jej najlepiej… Nawet, wydawać się mogło, najbliższa osoba wyrzeknie się jej i zada cios w serce…
‘Złap mnie, nim upadnę’ to thriller psychologiczny, który ukazuje konsekwencje beztroskiego życia i dotykające nie tylko główna bohaterkę, ale osoby znajdujące się w jej otoczeniu. Historia jest też znakiem ‘STOP’ dla osób pokroju Holly, można nawet pokusić się o stwierdzenie, iż jest...

Anna | 2015-08-24
Na półkach: 2015, Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Od początku czułam się, jakbym wsiadła na szalenie wysoki i rozpędzony rollercoaster. Nieustanna dawka emocji, zwrotów akcji, wydarzeń mrożących krew w żyłach. A potem zaskakująca zmiana, która do szalonego w tempie kryminału dodała wątek psychologiczny. Moim zdaniem połączenie bardzo udane, więc szczerze polecam.

Ania | 2012-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2012

Książka mnie jakoś nie zachwyciła. Przeczytałam jak wprawdzie do końca ale męczyłam się z nią. Książka ciekawa od drugiego umierania. Książka do przeczytania na jeden raz.

cath | 2015-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2015

Czyta się lekko. I to chyba jedyna zaleta tej książki.
Rzeczywistość przedstawiona przez autorów jest chora.
Bohatera oprócz tego, że jest hedonistką do bólu, jest szalenie irytująca. A jej mąż, no cóż... Przez to, że nie ma go w książce prawie w ogóle, żadnego opisu jego emocji, jego postawy wobec żony, tym trudniej zrozumieć jego motywy. Na koniec - żądnej puenty, nic nie zmusza do myślenia. Po prostu dwoje nieszczęśliwych ludzi, tkwiących w chorym związku. Nie uważam tego nawet za thriller, a już na pewno nie psychologiczny. To zwykła historia kobiety, która unieszczęśliwia się na własne życzenie.

Ecru | 2016-09-16

Masz ochotę na ekscytujący, trzymający w napięciu thriller? A może kusi Cię wartka, intrygująca akcja? Chcesz spędzisz przyjemną chwilę z dobrą książką? Jeśli odpowiedź brzmi "tak", choć na jedno z ww pytań, nie radzę sięgać po tę pozycję. Przemęczyłam tę książkę, bo nie lubię nie czytać ich do końca i za każdym razem, gdy miałam wrażenie, że może coś ciekawego w końcu czeka mnie już za chwilę, zawsze wrażenie to było mylne... Dołująca, nieciekawa, dłużąca się, tak opisałabym "Złap mnie, nim upadnę" (dla mnie tytuł powinien brzmieć "Złap mnie, nim usnę").

Sandra | 2013-07-20

Początek książki jak dla mnie fatalny, aż chciało się rzucić ją w kąt. Nie lubię jednak odkładać na półkę nieprzeczytanych książek, więc czytałam dalej, z trudnościami, ale czytałam. Mniej więcej w połowie książka się nieco "rozkręciła", i do końca czytało mi się już całkiem dobrze. Ogólnie książka przeciętna, główna bohaterka w ogóle nie przypadła mi do gustu, wręcz irytowała mnie swoimi ciągłymi wybrykami, jednak warto książkę przeczytać, szczególnie aby poznać zakończenie, choć nie jest to żadne wybitne dzieło.

lenuszka | 2012-08-20
Na półkach: Przeczytane, Nicci French, 2012
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Pasjonujący thriller psychologiczny? Nic z tych rzeczy. Lubię dzieła tego duetu, ale książka „Złap mnie nim upadnę” jest słabą pozycją. Jeśli jest się w kiepskim nastroju lepiej po nią nie sięgać. Książka ta nie dostarcza rozrywki, ani dreszczyku emocji, wpędza w depresyjny nastrój. Zdecydowanie nie jest lekturą do poduchy.

wiejskifilozof | 2011-10-24

Bardziej psychologiczny niż thriller , lecz jest mroczny i to daję plusa .