Łupieżcy niebios

Okładka książki Łupieżcy niebios Brandon Mull Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Łupieżcy niebios
Brandon Mull Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Pięć Królestw (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Pięć Królestw (tom 1)
Sky Raiders
Egmont Polska
2014-11-05
2014-11-05
Rafał Lisowski

Przyjaźń pokona wszystko

Nudna. Po przeczytaniu świetnego Baśnioboru i niezłej Smoczej Straży, ta mnie rozczarowała. Ale synowi się podobała.

Ciężko było mi się wciągnąć, niemniej jednak B. Mull jak zwykle stanął na wysokości zadania i stworzyć kolejny fenomenalnie wykreowany świat.

Trochę nie wiem, co o tej książce myśleć. Mam już prawie 20 lat, a książka została napisana dla 12-latków.
Bawiłem się dobrze, czytało się przyjemnie i nie widzę nic, co moim zdaniem nie powinno się w takiej książce znaleźć. Mimo to nie uważam by była to książka na 10.
Czytajcie, jeśli chcecie.

Czytajcie, jeśli chcecie.

Recenzując książkę „Łupieżcy niebios” autorstwa Brandona Mulla, można zauważyć, że mimo pewnych pozytywnych aspektów, niektóre elementy nie do końca spełniły moje oczekiwania, zwłaszcza mając silne zamiłowanie do literatury fantasy.

Pierwszym pozytywnym aspektem jest z pewnością fakt, że książka wciąga czytelnika od samego początku. Klimatyczne wprowadzenie do historii, jak podkreśliłem, zasługuje na uznanie. Autor zdaje się być biegły w sztuce tworzenia nastrojowych opisów i zgrabnych wstępów, co sprawia, że czytelnik jest zaintrygowany i gotów poddać się magii świata stworzonego przez Mulla.

Drugim mocnym punktem jest bardzo dobrze wykreowany świat przedstawiony w powieści. Brandon Mull potrafi z dużą precyzją opisać szczegóły tego fantastycznego świata, w którym toczy się akcja. Różnorodność stworzeń, krajobrazy i zasady panujące w tym uniwersum z pewnością przyciągają uwagę czytelnika, nadając historii głębokość i autentyczność.

Jednakże, mimo tych atutów, nie można pominąć faktu, że to już drugie podejście do twórczości Brandona Mulla nie spełniło moich oczekiwań. Odczucie, że książka nie jest "moim klimatem", pomimo dobrze skonstruowanej fabuły i fascynującego świata, sugeruje pewne rozczarowanie czytelnicze. Możliwe, że elementy, które sprawiły, że drugie podejście do autora nie było udane, wynikają z indywidualnych preferencji czytelniczych, co w literaturze fantastycznej jest zrozumiałe i subiektywne.

Podsumowując, „Łupieżcy niebios” to z pewnością wartościowa lektura dla miłośników fantastyki, którzy docenią klimatyczne wprowadzenie, dobrze wykreowany świat i płynną narrację. Niemniej jednak, jeśli mimo tych zalet książka nie spełniła moich oczekiwań czytelniczych, może to wynikać z pewnych subiektywnych upodobań i oczekiwań względem gatunku fantasy.

Wiek: +9 .

Wiek: +9 .

1,25/5 ⭐
Cała książka sama w sobie jest pełna nudy. Zazwyczaj jest tak, że przy pierwszych 50 stronach nic się nie dzieję, a potem akcja się rozkręca. Natomiast tutaj jest moim zdaniem na odwrót. Te jedną czwartą setnej gwiazdki daję za cudowne imiona (Stu, Wesołek, Cep),okładkę i grzbiet oraz za to, że uwolniła mnie z zastoju czytelniczego. Mimo to, nie polecam książki.

1,25/5 ⭐

A ja myślałem, że to Riordan pisze takie gnioty, ale jak widać nie tylko.

A ja myślałem, że to Riordan pisze takie gnioty, ale jak widać nie tylko.

Do tej pory książki Brandona Mulla ciężko mi się czytało i strasznie mnie nużyły np: baśniobór, spirit Animals. Do wojny cukierkowej też podchodziłam z niechęcią, aż w końcu jej nie przeczytałam. Jednak dostałam Pięć królestw i ta niechęć przestała być tak nasilona...

Fabuła jest niesamowita i mega ciekawa od 1 strony.
Bohaterowie są wspaniali . Mira jest my favorite. Szybko się czyta pomimo 460 stronom. Jedynie koło 250 strony książka robi się nudniejsza.
Polecam

Ps: Czy ktoś wie jak zmienić nazwę ? Napisz.

Fabuła jest niesamowita i mega ciekawa od 1 strony.
Bohaterowie są wspaniali . Mira jest my favorite....

Dotychczas nie miałam żadnego kontaktu z powieściami tego autora, choć u @karkareads widziałam, że bardzo sobie chwaliła. Gdy dostałam propozycję przeczytania tej historii stwierdziłam, czemu nie, czas poznać twórczość Brandona Mull'a. I tym sposobem sięgnęłam po „Łupieżców niebios”.

Na początku, nie będę ukrywać, czytało mi się to strasznie opornie. Nie mogłam się absolutnie wciągnąć w historię i miałam ochotę ją odłożyć. Na szczęście później zrobiło się ciekawiej. I mimo iż nie będzie to jedna z moich ulubionych książek, to uważam, że jak już się historia rozkręciła, to zrobiło się dość ciekawie. Lubię od czasu do czasu poczytać historie „nie z tego świata”, zatracić się w nich i tutaj zdecydowanie udało się oderwać od rzeczywistości.

Jeśli też lubicie powieści, które powstały tylko i wyłącznie dzięki wyobraźni autora, to zdecydowanie możecie sięgnąć po tę powieść. Mam nadzieję, że i Was nie rozczaruje ;)

Polecam!

W powieści poznajemy chłopca, Cole'a który rusza na ratunek swoim porwanym przyjaciołom. Trafia on do zaczarowanej krainy, podzielonej na pięć królestw a każda rządzi się swoimi magicznymi prawami. W tej krainie jednak nie dzieje się najlepiej. Zły władca chce przejąć kontrolę nad wszystkimi królestwami. Cole, jak i jego przyjaciele zostają niewolnikami, ale co gorsza zostają rozdzieleni. Chłopiec w niewoli poznaje jednak dziewczynkę, w której drzemie ogromna moc. Ich losy zostają splecione, a chłopiec rozumie że pomoc jej posłuży do obalenia władcy i uwolnienia przyjaciół. Tak rozpoczyna się ich wspólna tajemnicza przygoda o której nikomu się nie śniło...

Autor wykreował bardzo przemyślany fantastyczny świat zwracając uwagę na szczegóły. Magiczne przedmioty jak: marchewka dającą poczucie sytości na trzy dni czy miecz skakania dodają powieści smaczku. Ciekawe są też miejsca jak mleczne jezioro z pływającymi ciastkami. Do tego autor w powieści skupia sią nie tylko na przygodach, ale podkreśla wartość przyjaźni, odwagi i męstwa. Pokazuje czytelnikowi, że nie wolno się poddawać i nawet z beznadziejnych sytuacji jest jakieś wyjście. Z powieści płynie też inna ważna lekcja: czasem trzeba odłożyć swoje sprawy na bok aby skupić się na dobru ogółu. Aby jedna osoba mogła być wolna i szczęśliwa to wszyscy muszą o tę wolność zawalczyć 💪

• Brandon Mull

Video