Mam przyjaciela budowniczego

Tłumaczenie: Bolesław Ludwiczak
Seria: Mądra Mysz. Zawody
Wydawnictwo: Media Rodzina
Ich habe einen freund, der ist bauarbeiter
MAD_ABOUT_YOU

Trwa budowa nowego domu. Rysiek potrafi opowiedzieć mnóstwo ciekawych rzeczy wszystkim dzieciom, które wpatrując się w koparkę marzą, by w przyszłości zostać budowniczymi.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/prod/252/Mam-przyjaciela-budowniczego

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/252/Mam-przyjaciela-budowniczego

Ida | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Cała opinia na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Niektórzy mają Boba Budowniczego, a inni budowniczego Ryśka. I dzisiaj będzie o Ryśku i jego budowie :-)
Plac budowy zawsze powinien być ogrodzony, zatem obcy nie mają tam wstępu. Dlatego wchodzimy na plac tylko na czas czytania tej książeczki.
Obserwujemy budowę od samego początku. Wykopy, lanie betonu z wielkiej "gruszki". Murowanie ścian. Wszystko to pod nadzorem i bystrym okiem majstra, który sprawdza, czy każdy z wykonywanych etapów zgadza się z projektem. Dowiemy się, w jaki sposób doprowadza się do budynków sieci: kanalizacyjną, wodociągową oraz energetyczną.

Co więcej możemy przez chwilę uczestniczyć w tradycyjnej uroczystości zakończenia jednego z etapów budowy - założenia więźby dachowej. Tak zwana "wiecha" jest powodem do świętowania.

Na zakończenie opowiadania, nasz przyjaciel Rysiek ma niespodziankę, która sprawi, że mały chłopiec odwiedzający plac budowy, zapragnie zostać....budowniczym!

bibi | 2015-04-13
Przeczytana: 2013 rok

Każda z książeczek serii "Mądra mysz" dogłębnie pokazuje zawód, ze szczegółami tak ciekawymi, że ja jako dorosła wielu spraw nie byłam świadoma, wielu pojazdów, sprzętu nie umiałam nazwać, więc z przyjemnością zagłębiam się w kolejne tytuły. Dziecko z zapartym tchem śledzi każdą kolejną stronę, wypatruje swojego ulubionego bohatera, a potem go naśladuje, pracuje jak on, marzy, by wykonywać konkretny zawód. Bogactwo ilustracji, ukryte zwierzątka (w niektórych tytułach, np. kret z łopatą, myszki, pies), dialogi małego chłopca/dziewczynki z przedstawicielem zawodu, który opowiada o sobie i swoim zawodzie, o pracy wykonywanej krok po kroku, wchodzenie do pomieszczeń, do miejsc, do których rzeczywiście nigdy pewnie nie będzie nam dane zajrzeć.

Naszymi ulubionymi tytułami są: Mam przyjaciela budowniczego, Mam przyjaciela kierowcę rajdowego, Mam przyjaciela ratownika medycznego, Mam przyjaciół rolników, Mam przyjaciela pszczelarza, Mam przyjaciela strażaka, Mam przyjaciela kierowcę...

dzola | 2015-11-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 listopada 2015

Rzeczowa i rozwijająca książeczka dla dzieci. Polecam.

Villiana | 2018-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2018