Mam przyjaciela budowniczego

Okładka książki Mam przyjaciela budowniczego Ralf Butschkow, Suzanne Schürmann
Okładka książki Mam przyjaciela budowniczego
Ralf ButschkowSuzanne Schürmann Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Mądra Mysz (tom 16) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Mądra Mysz (tom 16)
Ich habe einen freund, der ist bauarbeiter
Media Rodzina
2010-01-01
2010-01-01
24 min.
Bolesław Ludwiczak
dla dzieci literatura dziecięca mądra mysz budowniczy budowa

2079

Zabawne ilustracje przedłużają czas spędzony z dzieckiem przy pouczającej lekturze.

Dla mojego syna to była pozycja nr 1 w biblioteczce. Czytalismy to codziennie do snu. Uwielbia.

Cała opinia na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Niektórzy mają Boba Budowniczego, a inni budowniczego Ryśka. I dzisiaj będzie o Ryśku i jego budowie :-)
Plac budowy zawsze powinien być ogrodzony, zatem obcy nie mają tam wstępu. Dlatego wchodzimy na plac tylko na czas czytania tej książeczki.
Obserwujemy budowę od samego początku. Wykopy, lanie betonu z wielkiej "gruszki". Murowanie ścian. Wszystko to pod nadzorem i bystrym okiem majstra, który sprawdza, czy każdy z wykonywanych etapów zgadza się z projektem. Dowiemy się, w jaki sposób doprowadza się do budynków sieci: kanalizacyjną, wodociągową oraz energetyczną.

Co więcej możemy przez chwilę uczestniczyć w tradycyjnej uroczystości zakończenia jednego z etapów budowy - założenia więźby dachowej. Tak zwana "wiecha" jest powodem do świętowania.

Na zakończenie opowiadania, nasz przyjaciel Rysiek ma niespodziankę, która sprawi, że mały chłopiec odwiedzający plac budowy, zapragnie zostać....budowniczym!

Cała opinia na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Każda z książeczek serii "Mądra mysz" dogłębnie pokazuje zawód, ze szczegółami tak ciekawymi, że ja jako dorosła wielu spraw nie byłam świadoma, wielu pojazdów, sprzętu nie umiałam nazwać, więc z przyjemnością zagłębiam się w kolejne tytuły. Dziecko z zapartym tchem śledzi każdą kolejną stronę, wypatruje swojego ulubionego bohatera, a potem go naśladuje, pracuje jak on, marzy, by wykonywać konkretny zawód. Bogactwo ilustracji, ukryte zwierzątka (w niektórych tytułach, np. kret z łopatą, myszki, pies),dialogi małego chłopca/dziewczynki z przedstawicielem zawodu, który opowiada o sobie i swoim zawodzie, o pracy wykonywanej krok po kroku, wchodzenie do pomieszczeń, do miejsc, do których rzeczywiście nigdy pewnie nie będzie nam dane zajrzeć.

Naszymi ulubionymi tytułami są: Mam przyjaciela budowniczego, Mam przyjaciela kierowcę rajdowego, Mam przyjaciela ratownika medycznego, Mam przyjaciół rolników, Mam przyjaciela pszczelarza, Mam przyjaciela strażaka, Mam przyjaciela kierowcę autobusu, Mam przyjaciółkę lekarza weterynarii...

Rzeczowa i rozwijająca książeczka dla dzieci. Polecam.

Rzeczowa i rozwijająca książeczka dla dzieci. Polecam.

O budowie domu... skrótowo i w tempie ekspresowym.

O budowie domu... skrótowo i w tempie ekspresowym.

• Dzieci
  • Dziecięce
  • 1d) dla dzieci- opowiadania

Dodaj cytat z książki Mam przyjaciela budowniczego