Ja nie chcę do przedszkola

Okładka książki Ja nie chcę do przedszkola Stephanie Blake
Okładka książki Ja nie chcę do przedszkola
Stephanie Blake Wydawnictwo: Dwie Siostry Cykl: Króliczek Henio (tom 2) opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Króliczek Henio (tom 2)
Je veux pas aller à l’école
Dwie Siostry
2014-09-01
2014-09-01
24 min.
Joanna Rzyska
Joanna Rzyska

Okładka książki Pora na potwora Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Pora na potwora Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości Charlotte Ramel, Ulf Stark
Cynamon i Trus... Charlotte Ramel, Ul...
Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów Charlotte Ramel, Ulf Stark
Cynamon i Trus... Charlotte Ramel, Ul...

Nie jest tak dobra jak "Kupa siku", ale moja córeczka na tyle się wciągnęła w obrazki, że pożyczyła książeczkę ze żłobka, bo nie mogła się z nią rozstać :)

Przeurocza, świetnie ilustrowana, jedna z ulubionych pozycji chłopaków. Dzięki krótkim tekstom pomocna w nauce czytania. Przestrzegam przed niebezpieczeństwem codziennego czytania oraz okrzykiem zachwytu maluchów: "Jeszcze raz!" :)

pogodne, wiarygodne, z życia wzięte. A do tego przeuroczo narysowane

pogodne, wiarygodne, z życia wzięte. A do tego przeuroczo narysowane

Króliczek Henio z kolejnej książeczki Stephanie Blake tym razem nie chce iść do przedszkola. Jak każde dziecko przeżywa lęki związane z tą wielką zmianą w jego życiu, niezbyt wierzy zapewnieniom rodziców, że sobie poradzi i zawsze ma jedną odpowiedź. Boimy się nieznanego. Wyolbrzymiamy nasze wyobrażenia tego, co może nam się przydarzyć, ze strachu może nas boleć brzuch, możemy mieć ściśnięte gardło, lub nie możemy w nocy zasnąć. Historia małego Króliczka pokazuje nam, dużym, nam rodzicom, że dziecku nie są obce takie uczucia. Można je jednak oswajać. A dziecko (i królik) zawsze może mieć swoje zdanie:-)

www.wiatremczytane.pl

W przeciwieństwie do wcześniejszej ("Kupa siku") nie kontrowersyjna, a bardzo przyjemna i pozytywnie nastrajająca do przedszkola ;D

• Dla dzieci
  • Czytane z dziećmi 2016
  • 2015
  • Dla szkrabów
  • Półka Szymka

Dodaj cytat z książki Ja nie chcę do przedszkola