O króliku, który chce zasnąć

Tłumaczenie: Ewa Borówka
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Rabbit who wants to fall asleep – a new way of getting children to sleep
bajki
Ag2S

Uśpij SMYKA z pomocą KRÓLIKA! Carl-Johan Forssén Ehrlin - szwedzki psycholog i specjalista w zakresie NLP (programowanie neurolingwistyczne), zajmuje się coachingiem i zagadnieniami związanymi z rozwojem osobistym. Jest autorem wielu książek. O króliku, który chce zasnąć to idealna propozycja dla rodziców mających problem z usypianiem swoich pociech, zarówno wieczorem, jak i w ciągu dnia. To...

Uśpij SMYKA z pomocą KRÓLIKA!

O króliku, który chce zasnąć to idealna propozycja dla rodziców mających problem z usypianiem swoich pociech, zarówno wieczorem, jak i w ciągu dnia. To innowacyjna i przełomowa publikacja, w której wykorzystano złożone techniki psychologiczne. Ta książeczka pomoże waszym dzieciom się odprężyć. Tekst należy czytać, stosując się do wskazówek autora, we wskazanych miejscach trzeba ziewać, zaznaczone kursywą zdania wypowiadać spokojnie i powoli, a pogrubioną czcionką zaakcentować. Ta opowiastka dociera do podświadomości dziecka – podświadomie odbiera ono sugestię, że należy spać. Zasypia szybciej i śpi spokojniej, a trudności z zasypianiem z dnia na dzień są coraz mniejsze.

Książka została przetłumaczona na wiele języków, błyskawicznie uzyskała status bestsellera, doczekała się także swojego profilu na facebooku https://www.facebook.com/TheRabbitWhoWantsToFallAsleep i może się pochwalić ogromną liczbą sympatyków.

ilustracje: Irina Maununen

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Malwina Czyta | 2016-02-11

Jeśli Wasze dzieci chodzą wcześnie spać i nie mają problemów z zasypianiem, możecie przejść obok tej książki obojętnie. Jeżeli jednak, tak jak ja, macie dzieci, które robią wszystko, by tylko odwlec moment pójścia do łóżka to polecam zapoznanie się z tą specyficzną nowością Wydawnictwa Sonia Draga.

Zastanawiacie się dlaczego napisałam, że to specyficzna książka? To nie jest zwykła bajka o zwierzątku, który chce zasnąć. Opowieść, którą dziś przedstawiam to pełna psychologicznych sztuczek lektura, która podświadomie pomoże dziecku się wyciszyć i odpłynąć w sen. Nie wierzycie? Ja też byłam bardzo sceptycznie nastawiona, bo moje dzieci nigdy nie zasypiały przed 22:00. Zawsze późno i z oporem. Fakt, że potem rano jest to wygodne, szczególnie w wolne od szkoły dni, bo nie wybudzają mnie.
Przede wszystkim muszę napisać, że książka jest inna niż wszystkie bajki i opowieści, bo nie ma w niej ciekawej akcji, ani interesujących dialogów. Autor sugeruje też, by dzieci nie oglądały podczas...

Inna_odInnych | 2017-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Od dłuższego czasu chciałam zajrzeć do tej książki, która za granicą szybko stała się hitem, ponieważ ta książka powinna ułatwić rodzicom usypianie ich pociech. Słyszałam również mnóstwo opinii, że ona również usypia… rodziców. Byłam ciekawa zarówno historii o króliku, jak i chciałam zobaczyć w jaki sposób ona ma usypiać.
Dzięki koleżance mogłam posłuchać audiobooka. Słuchając tej krótkiej opowieści (całość trwa ok. pół godziny) miałam… napad ziewania. Nie zasnęłam tylko dlatego, że jednocześnie kolorowałam i starałam się nie zasypiać :) Podczas słuchania miałam kilkukrotnie myśli, żeby resztę posłuchać innym razem i iść spać :)
Więc z jednej strony to działa, ale muszę wypróbować ją w dniu, kiedy naprawdę będę mieć problem z zaśnięciem. Ok, raz już próbowałam, ale byłam tak rozbudzona i nie mogłam się skupić na Króliku, ponieważ ciągle myślałam o innej książce, więc po 3-4 rozdziałach po prostu zapaliłam lampkę i czytałam dalej tę inną książkę, Ale mimo tego jednego...

Kinga | 2018-02-15

Może i ta książka usypia ale do czytania jest straszna. Fabuła jest niespójna. Trzeba się bardzo natrudzić żeby dobrnąć do końca. Dziecko bardziej się denerwuje jak się ją czyta niż wycisza u uspokaja.

Darka | 2015-12-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015, Bajki
Przeczytana: 01 grudnia 2015

Z pewnością nie jest to zwykła książka. O nie! Do zwykłych książek nie ma instrukcji obsługi. Ponadto nie ma tu zbyt wartkiej akcji, a główny bohater nie przeżywa zapierających dech w piersiach przygód. On po prostu bardzo chce zasnąć.

Już spieszę wyjaśnić, o co chodzi z instrukcją obsługi książki. Dokładnie nazywa się to wskazówki dla czytających - autor objaśnia w jaki sposób czytać dziecku bajkę, aby odniosła ona zamierzony skutek, czyli po prostu uśpiła dziecko. W tekście znajdziemy wyrazy pisane wytłuszczonym drukiem, kursywą, a także polecenia dla czytającego. Podobno, jeśli będziemy stosować się do zaleceń pisarza, czas usypiania dziecka znacznie się skróci. Auto też odradza pokazywanie dzieciom ilustracji.
A szkoda, bo są bardzo ładne :)

Książeczka opowiada o króliku Romusiu, który jest bardzo znużony, a mimo to nie może zasnąć. Gdy kładzie się do łózka zaczyna rozmyślać o tym wszystkim, co by robił, gdyby nie musiał spać.Królicza Mama chcąc pomóc synkowi...

NLP w czystej formie. Odradzamy!

Jako usypianka - nieskuteczne. Jacyś niepodatni jesteśmy. Może zdanie z czołówki wskazówek dla czytających "Uwaga! Proszę nie czytać tej książki w obecności osoby prowadzącej pojazd mechaniczny" tak nas poraziło, że zasnąć nie mogliśmy. Rodzic dostaje wskazówki, jak czytać ma książkę (tu ziewać, tam przeciągać, tu mówić głosem tajemniczym itp.). Książkę należy przeczytać do końca, nawet, jeśli dziecko zasnęło w połowie. Ciekawe czemu?
Treść, przez to NLP, średnio składna i z gramatyką na bakier. Sztuczność tekstu nie sprzyja relaksowaniu.
Mamy w pakiecie też elementy relaksacji "rozluźnij stopy, nogi itd." i hipnozy "Czujesz, jak powieki stają się ciężkie". Autentyk.
"Skoro królik umie usnąć, to Ty też". To zdanie wzbudziło tak gorliwy sprzeciw odbiorców ("mamo, on nas porównuje!"), że nie było mowy o żadnym spaniu. Weszliśmy z szanownym autorem na wojenną ścieżkę, zadęliśmy w rogi i wykopaliśmy tomahawki. Dla całkowitego rozłożenia sytuacji...

Kate | 2018-05-21

Książka zawiera wiele technik psychologicznych. Niestety bezpieczeństwo części z nich jest wątpliwe. Autor jest praktykiem NLP - metody manipulacji psychologicznej. Ponadto książka zawiera uproszczony trening relaksacyjny Schulza, słowa zawarte w tekście mają raczej hipnotyzować, "prać mózg". Nie polecam, zwłaszcza rodzicom starającym się wybierać produkty bezpieczne dla psychiki swojego dziecka.

mukla | 2018-05-03
Przeczytana: 03 maja 2018

Ksiazka OK, ale nie jest czyms do czego bedziemy wracac wielokrotnie. W naszym przypadku w usypianiu nie pomaga.Osobiscie uazam, ze jest troszke przereklamowana.

Ulsien | 2018-02-20
Przeczytana: luty 2018

Albo ja tej książki nie potrafię czytać, albo moje dziecko jest wyjątkiem. W ogóle nie zadziałała na nie (ani na mnie, ani na męża) usypiająco. Czuję się jak ofiara promocji i reklamy, rozczarowana ofiara... Książka leży na dziecięcym regale, może podszkolę się jeszcze aktorsko, przebrnę przez toporny brak spójnej fabuły i wyruszę po raz kolejny w wędrówkę z królikiem Romusiem, by z sukcesem uśpić moją latorośl. Plusy? Duży format i ilustracje (których nie można przecież oglądać z dzieckiem...).

Petra | 2015-12-25

Jesteśmy w fazie testów. Czasem działa a czasem nie. Niemniej jest to miły rytuał przed zaśnięciem, do tego w książka uczy prostych technik relaksacyjnych. Warto mieć.

agaba | 2016-02-24

Temu wpisowi można nadać tytuł "Wybawca rodziców" nie bez powodu. Książka jest naprawdę magiczna i nie bez kozery na okładce jest napis:

"Przy mnie każdy zaśnie"

Dlaczego książka wyjątkowa? Po pierwsze posiada instrukcję obsługi. Tak! Instrukcję! Instrukcję dla rodziców jak czytać książkę dzieciom. Są chwile, gdzie trzeba zaakcentować wyraz/zdanie albo powiedzieć je wolniej lub też wykonać jakąś czynność. I to działa.

Książkę napisał szwedzki psycholog i w dlatego jest w niej wiele momentów, które trzeba przeczytać innym głosem.

Historia banalna: królik Romek chce spać, ale jakoś nie może. Idzie do mamy a ta proponuje wyprawę do czarodzieja pomagającego usypiać. Po drodze spotykają ślimaka i sowę, które przedstawiają swoje techniki zasypiania. Fabuła więc nie jest porywająca. Za to wszystkie techniki zasypiania, które używa czytający naprawdę działają. Mój synek zasypia przy 4ej bądź 5-ej stronie.

Był czas, że nie chciał bym czytała mu tę książkę. I dlatego zaczynamy zawsze...