O króliku, który chce zasnąć

Okładka książki O króliku, który chce zasnąć Carl-Johan Forssén Ehrlin, Irina Maununen
Okładka książki O króliku, który chce zasnąć
Carl-Johan Forssén EhrlinIrina Maununen Wydawnictwo: Sonia Draga opowieści dla młodszych dzieci
28 str. 28 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Kaninen som så gärna ville somna
Sonia Draga
2015-11-25
2015-11-25
28 min.
Ewa Borówka
Ewa Borówka dziecko sen Irina Maununen

Okładka książki Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Z muchą na luz... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole, czyli ważne sprawy małych ludzi Aneta Krella-Moch, Beata Ostrowicka
Lulaki, Pan Cz... Aneta Krella-Moch, ...
Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów Charlotte Ramel, Ulf Stark
Cynamon i Trus... Charlotte Ramel, Ul...

Omijać szerokim łukiem! Pranie mózgu bez fabuły. Napisane przez "coacha" od NLP. Szkodliwe bzdury.

Książkę wypożyczyłam z biblioteki, niczego o niej wcześniej nie wiedząc, dlatego też zupełnie nie spodziewałam się lektury tego rodzaju. Książka nie zdołała uśpić mojego dziecka, za to ja rzeczywiście prawie zasnęłam ;). Książka kompletnie nie w naszym typie - zanudza na śmierć (i chyba o to chodziło),nie zliczę ile razy pojawiły się tam takie słowa jak "już" czy "znużony". Szczególnie irytujące były te "już", pojawiające się na końcu praktycznie co drugiego zdania. Czytając czułam się trochę jak na seansie z hopnozy ;). Nie polecam! I pozostaję przy opinii, że nie powinno zasypiać się przy książce. Wyciszyć - TAK, ale nie zasypiać.

Audiobook przepięknie czytany przez Annę Muchę. Byłam bardzo zaskoczona. Moje dzieci przy tym się wyciszają przed snem, słuchają. Sama fabuła w sobie zwyczajna, lecz nie o to w tej opowieści chodzi . Ma pomóc dzieciom zasnąć i tak właśnie jest !

Opinia o audiobooku - książka jest czytana ciepłym, spokojnym głosem, działa uspokajająco na mojego czterolatka. Głos nie jest drażniący, przyjemnie się słucha razem z dzieckiem.

Moje dziecko przy czytaniu ksiazki się wycisza wiec dla mnie książka na 10 :)

Moje dziecko przy czytaniu ksiazki się wycisza wiec dla mnie książka na 10 :)

Chętnie wykorzystam kiedyś tę książkę do uśpienia malucha. Myślę, że faktycznie może się sprawdzić, ponieważ ja podczas słuchania audiobooka (swoją drogą Anna Mucha świetnie przeczytała tę bajkę!) zaczęłam ziewać, i gdybym zamknęła oczy i miała zasnąć, na pewno bym to zrobiła. Ciekawa forma, z którą spotkałam się pierwszy raz i jestem ciekawa jak sprawdziłaby się u dziecka.
Jeśli chodzi o treść- nuuuda, faktycznie fabuła mogłaby być spójniejsza i odrobinę ciekawsza... no ale o to chyba chodzi w zasypianiu- mamy się wyciszyć i zrelaksować. Bardzo ciekawy pomysł na wykorzystanie psychologicznych technik w literaturze dziecięcej, która sprawdzi się także u starszych czytelników.
Widziałam wiele negatywnych opinii na temat tej książki i czuję się rozbita w ocenie. Z jednej strony faktycznie wkrada się tutaj manipulacja, ale z drugiej- czy techniki relaksacyjne nie są pewnego rodzaju psychologiczną manipulacją?

Nie przemawia do mnie ta książka. Istne pranie mózgu! Nudna i mało przystępna dla dziecka. Autor wymyślił sobie, że poprzez używanie słów związanych ze spaniem, pomoże dziecku szybciej zasnąć. Bzdura i to totalna! Historia jest okropnie nudna i może tym autor chciał też zachęcić do spania, bo moje dziecko w ogóle się nią nie interesowało i wynudziło się okropnie. Nie polecam!

Książka miała pomóc w usypianiu dziecka. Użyto kilku specjalnych czcionek - wskazówek. Kursywa - powoli, pogrubiony - zaakcentować. Może to kwestia tłumaczenia, ale nie czuję tej książki. Może przydałby się audiobook, który byłby przykładem jak sobie poradzić z czytaniem. Nie przemawia do mnie ta pozycja. Jest jakaś sztuczna. Szkoda czasu.

Książkę można wypożyczyć w Bibliotece Otwartej w Łodzi - przy ul. Narutowicza

Książkę można wypożyczyć w...

Jest to opowieść oparta na technikach psychologicznych, które mają pomóc dziecku w zasypianiu. Jest napisana w ten sposób, aby zasypianie każdego wieczoru stawało się łatwiejsze. Uczy dziecko technik relaksacyjnych i radzenia sobie z rozproszonymi myślami, które utrudniają mu zasypianie. Bajka z założenia oddziałuje na podświadomość dziecka, wzbudzając w nim senność i wzmagając potrzebę snu. Z tego powodu doskonale sprawdzi się podczas wieczornego usypiania, jak i podczas drzemki w ciągu dnia.
Więcej: www.lekkiepiora.pl

NLP w czystej formie. Odradzamy!

Jako usypianka - nieskuteczne. Jacyś niepodatni jesteśmy. Może zdanie z czołówki wskazówek dla czytających "Uwaga! Proszę nie czytać tej książki w obecności osoby prowadzącej pojazd mechaniczny" tak nas poraziło, że zasnąć nie mogliśmy. Rodzic dostaje wskazówki, jak czytać ma książkę (tu ziewać, tam przeciągać, tu mówić głosem tajemniczym itp.). Książkę należy przeczytać do końca, nawet, jeśli dziecko zasnęło w połowie. Ciekawe czemu?
Treść, przez to NLP, średnio składna i z gramatyką na bakier. Sztuczność tekstu nie sprzyja relaksowaniu.
Mamy w pakiecie też elementy relaksacji "rozluźnij stopy, nogi itd." i hipnozy "Czujesz, jak powieki stają się ciężkie". Autentyk.
"Skoro królik umie usnąć, to Ty też". To zdanie wzbudziło tak gorliwy sprzeciw odbiorców ("mamo, on nas porównuje!"),że nie było mowy o żadnym spaniu. Weszliśmy z szanownym autorem na wojenną ścieżkę, zadęliśmy w rogi i wykopaliśmy tomahawki. Dla całkowitego rozłożenia sytuacji przytrafił nam się jeszcze na którejś stronie czarodziej i senny pył. Dzieci zdiagnozowały w sobie uczulenie na pyłki i czarodziejów, i nie zdzierżyły. Przerzuciliśmy się na "Hobbita".

Druga gwiazdka jest za ilustracje. Choć w założeniu twórców dziecko nie powinno ich oglądać, bo się rozproszy. To po cóż one? Jeśli dla wypełniacza (cała historia mieści się na 10 stronach),to to całkiem ładny wypełniacz jest!

NLP w czystej formie. Odradzamy!

• Dla dzieci
  • Samodzielne
  • Audiobooki
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki O króliku, który chce zasnąć