Nie powinnam tego jeść. Proste rozwiązania dietetyczne na problemy zdrowotne

Okładka książki Nie powinnam tego jeść. Proste rozwiązania dietetyczne na problemy zdrowotne Maria Cross
Maria Cross Wydawnictwo: Illuminatio poradniki
poradniki
i-wish-i-hadnt-eaten-that-simple-dietary-solutionsfor-the-20-most-common-
Illuminatio
2014-01-01
2014-01-01
żywienie dieta zdrowie

Wszystko było całkiem dobrze i wiarygodnie aż do rozdziału o nieszczelnym jelicie... Autorka pewien rozdział oparła na jednej książce, którą czytałam "Nasza skradziona przyszłość". Jest to zlepek informacji z różnych pozycji z bibliografii. Dało się przeczytać, ale szału nie ma.

Książka, pod dość banalnym tytułem, zawiera w sobie solidną dawkę wiedzy.
Przedstawione są tu powszechne symptomy braku równowagi organizmu (bezsenność, zaparcia, trądzik, bóle głowy.. etc.) i ich możliwe przyczyny, co pozwala wstępnie zdiagnozować nasz problem. Następnie szczegółowo opisywane jest każde z tych zagadnień (nieszczelne jelita, osłabienie nadnerczy, nietoleranckje pokarmowe.. etc. ) oraz przedstawione są środki jak każdemu ze swoich problemów możemy przeciwdziałać.
Pisana łatwym, przystępnym językiem. Oceniam wysoko, gdyż mało jest na rynku pozycji dobrze ukierunkowujących na dietetykę! Osoba już obeznana w temacie może czuć niedosyt informacji.

Książka, pod dość banalnym tytułem, zawiera w sobie solidną dawkę wiedzy.

Myślałam że to będą pseudonaukowe czary-mary, byłam bardzo zaskoczona, że książka okazała się być rzetelnie napisana, z odwołaniami do wiarygodnych źródeł. Autorka nie twierdzi też, że samą dietą wyleczy wszystko (albo że wyleczy z raka),radzi korzystać z diety jako z uzupełnienia procesu leczenia, a nie na wyłączność (co cechuje pseudonaukowe pieprzenie). Zasady żywienia opisane w tej książce nawet jeśli nie pomogą, to na pewno nie zaszkodzą.

świetna książka, bardzo fajnie napisana, dużo się zapamiętuje. W łatwy sposób można sprawdzić swoje zdrowie, a następnie nad nim popracować!:)

• Kindle
  • Opinie Firewarrior
  • E-B
  • Medycyna, farmacja, itp.
  • Zdrowie (przeczytane)
  • Książki AD 2015 (+1)