Być kobietą z klasą

Die Kleinen Tricks der Klassefrauen
83-7129-239-2
poradniki
AnnaVanDort

"Co tworzy kobietę z klasą? Jej dobry wygląd? Jej doskonały gust? Sztuka inteligentnego prowadzenia rozmowy połączona z pewnością siebie? (...) Naturalnie, żadna dziewczynka nie rodzi się jako doskonała kobieta z klasą. Trzeba wypracować własny styl i potencjał. Jak przy nauce języka obcego trzeba liczyć się z wkuwaniem słówek, tak przyszła kobieta z klasą powinna zaakceptować niepisane prawa...

Naturalnie, żadna dziewczynka nie rodzi się jako doskonała kobieta z klasą. Trzeba wypracować własny styl i potencjał. Jak przy nauce języka obcego trzeba liczyć się z wkuwaniem słówek, tak przyszła kobieta z klasą powinna zaakceptować niepisane prawa awansu i sukcesu. Trzega nauczyć się wyzwalać własną klasę i umiejętnie ją podkreślać, by inni zauważyli... "

Wisienka | 2018-05-08

Mam sentyment do tego poradnika, czytałam go gdy jeszcze nie było dostępu do mnóstwa innych. Rady z niego stosuję do dzisiaj, zwłaszcza te dotyczące diety, kosmetyków i ubierania się, jest też trochę rzeczy nieaktualnych, choćby adresy sklepów albo to,że nie należy przesadzać z biżuterią, teraz zauważam inne trendy . Ogólnie jednak jest ok. Reasumując, moim zdaniem to świetna radzącą jak nie zostać malowaną lalą książka. Naprawdę polecam.

MadameShepard | 2014-03-17

Miałka książeczka. Niektóre kwestie nawet ciekawe, ale na przykład sfera intelektualna sprowadza się do czytania ploteczek. Najwyraźniej, zdaniem autorki, żeby być kobietą z klasą - intelekt jest zbędny. Żonglowanie wielkimi nazwiskami nie zasłoni poziomu żenady.

ekstrawagancka | 2013-11-04
Przeczytana: 2012 rok

Klasa? Czymże właściwie jest? Podobno kobiety rodzą się z klasą!
O klasę trzeba jednak dbać, pielęgnować ją czy też powoli przyswajać. W tej niezbyt grubej książeczce znajdziemy kilka porad jak w danej sytuacji powinna zachować się kobieta by budzić zainteresowanie, fascynować i być podziwianą. Czasami to odpowiedni dobór słów, stosowny ubiór albo gama nawyków promująca nasze pozytywne cechy.
Lata lecą a książka nadal jest na czasie!

Marta | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

Wprawdzie pozycja ta zalicza się do marnej skądinąd literatury poradnikowej, ale na mnie przemyślenia i rady autorki zrobiły wrażenie. Rzeczywiście musiała być bywalczynią salonów.
Jeszcze jedno spostrzeżenie, a mianowicie książka została wydana prawie 20 lat temu, a mimo to nie straciła na aktualności. Ceni się tę ponadczasowość i uniwersalność.