Talerz zdrowia. Naturalna recepta na świetną formę

Wydawnictwo: Galaktyka
zdrowie, odżywianie
poradniki
joly_fh

W swojej książce Dale Pinnock, specjalista z zakresu żywienia i kucharz w jednej osobie, wyjaśnia uzdrawiającą moc pożywienia. Udowadnia, że działanie pewnych substancji zawartych w pokarmach wykracza daleko poza zaspokajanie zapotrzebowania naszych organizmów na witaminy i minerały. Te niezwykłe substancje to cenne fitozwiązki, które działają podobnie do roślin leczniczych, a nawet terapii farmakologicznych, ale nie powodują żadnych skutków ubocznych.

Dzięki tej książce:

• zrozumiesz, na czym polegają wyjątkowe właściwości lecznicze tego, co jesz
• nauczysz się przyrządzać smaczne i kolorowe potrawy, które pomagają w profilaktyce i leczeniu współczesnych chorób cywilizacyjnych
• dowiesz się, jak radzić sobie z problemami trawiennymi, chorobami serca, zaburzeniami układu odpornościowego i nerwowego oraz dolegliwościami skórnymi i stawowymi

źródło opisu: Galaktyka, 2013

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/

| 2016-11-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kuchnia, 2016

Przychodzi taki dzień w życiu człowieka, gdy tu i ówdzie zaczyna trzeszczeć i podejrzanie niedomagać. Wtedy, zbudzony jak ze snu zimowego, szuka cudownych porad, diet, specyfików przywracających młodość i wigor. Dla młodego pokolenia, obytego od zawsze z bezglutenowymi pierożkami, taki stan wydaje się dziwny i przeterminowany. No tak, ale co mają powiedzieć ci, którym dieta kojarzy się z państwową kartkową troską i wszechobecnym octem, najbliższy sklep ze zdrową żywnością był w Berlinie Zachodnim, a w nim cena byle eko pierdułki miała równowartość połowy PRL-owskiej pensji. Stąd też taki pokoleniowy poślizg. A skoro już w niego wpadliśmy, to warto złapać za taki poradnik jaki prezentuje Dale Pinnock, bez zakazów, połajanek i obiecanek-cacanek, że tylko u mnie i ze mną osiągniesz szczęście tego zdrowego świata. Pinnock namawia do urozmaicania diety konkretnymi warzywami, owocami i przyprawami klarownie wskazując na ich dobroczynny wpływ przy schorzeniach i dolegliwościach,...

To jest książka z gatunku tych, do których często się wraca. Otworzyła mi oczy na wiele aspektów związanych z żywieniem. Banalne stwierdzenie "jesteś tym, co jesz" nagle nabiera sensu.

Oprócz mnóstwa informacji dotyczących wpływu odpowiednio zbilansowanej diety na działanie naszego organizmu, w książce znajdują się ciekawe przepisy, jak choćby na alternatywę masła, którą można zrobić z różnych pestek.

Dużym atutem tej książki jest opisanie działania i wartości odżywczych poszczególnych warzyw, owoców i innych roślin jadalnych. Konkretnie i bardzo przystępnie.

Karolina | 2016-02-14
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2015
Przeczytana: 10 lutego 2016

Przydatna pozycja dla osób pragnących jeść zdrowo lub zmagających się z różnymi problemami zdrowotnymi.
Konkretna i przystępna.

Czytałam w oryginale.

Katarzyna | 2013-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2013

świetna książka, dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z uważnym jedzeniem i chciałyby się dowiedzieć, jak to co jedzą wpływa na sprawność ich organizmu

Marlena | 2017-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2017