Wszystkie nasze pocałunki

Okładka książki Wszystkie nasze pocałunki Julia Quinn
Okładka książki Wszystkie nasze pocałunki
Julia Quinn Wydawnictwo: Amber Cykl: Kwartet Smythe-Smith (tom 3) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Kwartet Smythe-Smith (tom 3)
Romans Historyczny
The Sum of All Kisses
Amber
2014-09-09
2014-09-09
Agnieszka Kowalska
miłość romans pojedynek zaufanie pocałunek

Okładka książki Lady Whistledown kontratakuje Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Julia Quinn, Mia Ryan
Lady Whistledo... Suzanne Enoch, Kare...
Okładka książki Królowa Charlotta. Opowieść ze świata Bridgertonów. Bridgertonowie. Prequel Julia Quinn, Shonda Rhimes
Królowa Charlo... Julia Quinn, Shonda...

Trzecia część kwartetu zaskakuje pozytywnie. Główni bohaterowie - Sarah i Hugh - są wyraziści. Powieść utrzymana w kategorii od nienawiści do namiętnej miłości. Sarah to samolubna panienka, której do tej pory nie interesowało nic, poza czubkiem nosa. Hugh to wycofany młodzieniec z trudną przeszłością, którego jeden błąd młodości kosztuje bardzo wiele. Zabawne dialogi, nietypowe otoczenie, a przez chwilę zagości nawet Lady Danbury.

Przyjemna historyjka w schemacie enemies to lovers, gdy bohaterowie nie poznawszy się jeszcze powzięli o sobie nawzajem jak najgorsze mniemanie.
Polubiłam ich - Sarę, która trochę za dużo gada, jak na młodą i niewinną panienkę na wydaniu i Hugh, wycofanego tak, że aż przejawia cechy ze spektrum autyzmu, ale w końcu on decyduje się coś powiedzieć, gdy ona postanawia na chwilę zamilknąć i jakoś dochodzą do porozumienia.
Znowu pojawia się znany już z poprzednich części tego cyklu demoniczny markiz, ojciec Hugh, i ten dramatyczny wątek jest wręcz groteskowy w swojej przesadzie, ale nawet on nie zakłócił przyjemności z lektury.

Jak zawsze u tej autorki - iskrzy między bohaterami i dialogi przecudnie zabawne. Bardzo lubię, gdy czytając widzę punkty widzenia obydwojga głównych bohaterów, a Julia Quinn umie świetnie pokazać również męską stronę świata.

"𝕎𝕤𝕫𝕪𝕤𝕥𝕜𝕚𝕖 𝕟𝕒𝕤𝕫𝕖 𝕡𝕠𝕔𝕒𝕝𝕦𝕟𝕜𝕚"
🧡
Spodobał Ci się serial Bridgertonowie? W takim razie "Wszystkie nasze pocałunki" to kolejna z książek J. Quinn dokładnie w takim klimacie, która powinna Ci się spodobać. Młode damy, dżentelmeni, socjeta żyjąca ślubami i intrygami. Do teko piękne suknie i bogate wnętrza.
🧡
Zabawne dialogi, bohaterowie których da się lubić i ciekawa historia choć skomponowana na dość popularnym chwycie - od nienawiści do miłości.
🧡
Ja oceniam tę książkę jako - rewelacyjna (8/10)

"𝕎𝕤𝕫𝕪𝕤𝕥𝕜𝕚𝕖 𝕟𝕒𝕤𝕫𝕖 𝕡𝕠𝕔𝕒𝕝𝕦𝕟𝕜𝕚"
🧡
Zabawne dialogi, bohaterowie których da się lubić i ciekawa historia choć...

Cytując "Romantic Times": "Jak zwykle u Julii Quinn: lekko, zabawnie i uroczo". Nic dodać, nic ująć.

Bardzo przyjemny romans jaki miałem okazję przeczytać. Książka należy do moich ulubionych. Cudowna romantyczna powieść.

Nie będę się za bardzo rozpisywać bo nie mam osobiście żadnych zastrzeżeń do tej książki, bardzo mi się podobała I na pewno jeszcze do niej wrócę szczególnie dla bohaterów. Byli absolutnie cudowni tacy z charakterem a nie nijacy. Prawdą jest że główni bohaterowie w tym romansie to złoto 😊 ich wymiany zdań i generalnie cała historia. Polecam gorąco!

całkiem fajna

całkiem fajna

Trzecia z kolei opowieść o kolejnej damie ze słynnego kwartetu, który dręczy londyńską śmietankę towarzyską koszmarnymi wieczorkami muzycznymi.
Oczywiście mamy do czynienia z romansem osadzonym w pierwszej połowie XIX wieku, którego akcja toczy się na arystokratycznych salonach Londynu. Tym razem pojawia się schemat: on nie lubi jej, ona nie lubi jego. Na szczęście wzajemna niechęć ustępuje najpierw lekkiemu zaintrygowaniu, potem fascynacji, aby finalnie przerodzić się w gorące uczucie. Wprawdzie nie obywa się bez pewnych perypetii, na scenę na chwilę wkracza czarny charakter w osobie ojca głównego bohatera, ale połączonymi męsko-damskimi siłami udaje się z nim zawrzeć porozumienie (dość osobliwe i trochę mało logiczne, jak na mój gust, no ale co kto lubi) i mamy spodziewany happy end.
Jak to u tej autorki bywa, postacie wzbudzają sympatię (w większości przypadków, bo nie można zapomnieć szalonym markizie),damy są przebojowe i zaradne, dżentelmeni, no jak to dżentelmeni: to honorowi i odważni mężczyźni. Aż miło poczytać o świecie stworzonym przez panią Quinn.
Ogromnym plusem są zabawne dialogi pomiędzy bohaterami, które nieodmiennie wywołują uśmiech na twarzy w trakcie lektury.

Bardzo przyjemna książka. Bez żadnych fajerwerków, ale fajnie napisana, z ciekawymi bohaterami i kilkoma zaskakującymi akcjami.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Julia Quinn
  • Romans historyczny

Dodaj cytat z książki Wszystkie nasze pocałunki