rozwiń zwiń

Ksin. Początek

Okładka książki Ksin. Początek
Konrad T. Lewandowski Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Saga o kotołaku (tom 1) fantasy, science fiction
368 str. 6 godz. 8 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Saga o kotołaku (tom 1)
Wydawnictwo:
Nasza Księgarnia
Data wydania:
2014-10-01
Data 1. wyd. pol.:
2014-10-01
Liczba stron:
368
Czas czytania
6 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788310125392
Średnia ocen

                6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki RELAX nr 42 Artur Biernacki, Wojciech Cichoń, Alfonso Font, Gardner Fox, Frank Frazetta (ilustrator), Andrzej Graniak, Mikołaj Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Jacek Skrzydlewski, Karol Weber, Łukasz Zabdyr
Ocena 7,7
RELAX nr 42 Artur Biernacki, Wo...
Okładka książki Relax nr 41 Wojciech Cichoń, Alfonso Font, Frank Frazetta (ilustrator), Andrzej Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Jacek Skrzydlewski, Karol Weber, Łukasz Zabdyr, Ernö Zöràd
Ocena 7,3
Relax nr 41 Wojciech Cichoń, Al...
Okładka książki RELAX nr 40 Alfonso Font, Andrzej Graniak, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Zbigniew Larwa, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Andrzej Pilipiuk, Dariusz S. Rygiel, Jacek Skrzydlewski, Mirosław Sobiecki, Karol Weber, Łukasz Zabdyr, Ernö Zöràd
Ocena 7,1
RELAX nr 40 Alfonso Font, Andrz...
Okładka książki RELAX nr 39 Wojciech Cichoń, Kacper Dudek, Alfonso Font, Michał Gałek, Andrzej Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Hermann Huppen, Yves Huppen, Maciej Jasiński, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Zbigniew Larwa, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Marcin Nowakowski, Andrzej Pilipiuk, Dariusz S. Rygiel, Jacek Skrzydlewski, Mirosław Sobiecki, Karol Weber, Krzysztof Wyrzykowski, Łukasz Zabdyr
Ocena 6,8
RELAX nr 39 Wojciech Cichoń, Ka...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
630 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
486
262

Na półkach:

Na samym początku recenzji chciałem wszystkich poinformować, że tak naprawdę miała ona nie powstać. Głównie za sprawą, dość głośnego odzewu autora, na nieprzychylną opinię pewnej blogerki. Masa wulgarnych oraz nieprzyjemnych słów, które popłynęły z jego ust (a raczej spod palców) trochę mnie przestraszyły, ale jak to się mówi, co mnie nie zabije to mnie wzmocni. Dlatego też zapraszam wszystkich na moich parę zdań dotyczących odświeżonej wersji „Sagi o kotołaku” Konrada T. Lewandowskiego, a dokładniej jej pierwszej części zatytułowanej „Ksin. Początek”.

Zastanawiacie się pewnie, kim jest tytułowy Ksin. To kotołak, który po śmieci swojej opiekunki, postanawia wyruszyć w świat, żeby ułożyć sobie życie. Nie jest jednak łatwo być odmieńcem w kraju, gdzie potwory Onego terroryzują miejscową ludność. Na szczęście, spotyka na swojej drodze kogoś, kto widzi w nim coś więcej niż tylko bestię, w którą przeobraża się w czasie comiesięcznej pełni księżyca. To jest jednak za mało. Nasz bohater będzie musiał udowodnić ile w nim tak naprawdę jest z człowieka. Zwłaszcza wtedy, gdy dowie się prawdy o swoim pochodzeniu.

Pytania z każdą stroną zaczynają się mnożyć, a tylko na niektóre autor od razu daje odpowiedzi. Najgorzej jest, kiedy zaczynamy orientować się, że opowiadanie to składa się z dwóch części. Pierwsza to wyżej wspomniane perypetie Ksina. Kolejna to historia niejakiej Aspaji, córki uszlachconego kupca Kadora. Dziewczyna, jak przystało na rozpieszczoną panienkę charakteryzuje się bardzo trudnym charakterem i uwielbieniem do zabawy ludzkimi emocjami. Ma dość tego, że ojciec układa jej całe życie, postanawia wprowadzić w życie intrygę, która zepsuje życie nie tylko jej, ale osobom, którym na niej zależy.

Najwyższa pora opowiedzieć, co sądzę o książce, a pod tym względem mam wiele do powiedzenia. Pierwsze, co rzuca mi się w oczy to podobieństwo do Wiedźmina. Nie tylko za sprawą nagości (chwała za krótkie opisy) i walki z poczwarami. Spójrzcie na samego bohatera, jest wyrzutkiem, którego wszyscy się lękają, ale szanują za jego umiejętności. Tak samo było z Geraltem. Fabuła jest ciekawa i bardzo rozbudowana, ale moim zdaniem toczy się o wiele za szybko. Następujące po sobie wydarzenia są jak kartki wyrwane z kalendarza, między które, można by było tyle włożyć. Dodać jakieś walki, spotkania. Samo przejście Ksina do stolicy było zbyt spokojne jak na miejsce, w którym żył. Tak samo jego przemiana. Podobało mi się, że jest, a raczej był takim gapowatym dzikusem. Wychowany w lesie nie znał się na zachowaniu w mieście. Chciałbym czytać jak się uczy wszystkiego, jak popełnia błędy. Mogłoby to być bardzo zabawne, ale tu tego nie ma. Skacze po drabinie społecznej jakby potrafił latać.

Muszę jednak pochwalić kilka rzeczy. Opisy walk są znakomite. Dynamiczne, pełne agresji, takie prawdziwe. Czytało mi się je naprawdę wspaniale. Sam świat stworzony przez autora jest pierwszorzędny. Najbardziej podobają mi się potwory w nim istniejące. Niby podobne do naszych mitologii, a jednak odmienne. Samo podejście do sposobu ich powstawania jest niezwykłe. Uwielbiam też wszelkiego rodzaju bestiariusze. Udowadniają one ile pracy zostało włożone w wykreowanie świata. Nie wystarczy napisać, jak wygląda poczwara, ważna jest też zależność między gatunkami, zachowanie, sposób postrzegania ofiar i wiele innych czynników. Brakuje mi tu jednak pewnej rzeczy. Chodzi o rysunki, które jeszcze lepiej pozwoliłyby wyobrazić sobie potwory. No wiecie takie szkice. Nie muszą być dokładne, ale żeby pokazały ogólny zarys.

„Ksin. Początek” to ciekawie opowiedziana historia o poszukiwaniu własnego ja. O podróży, miłości oraz tym, co źle pokierowane uczucie może zrobić z człowiekiem. Nie jest to pierwszorzędna powieść, ale coś w sobie ma. Dowodem jest samo to, że ponownie ją wydano we wspaniałej oprawie graficznej. Wielu osobom może przypaść do gustu. Brakuje mi tu jednak oryginalności, chociaż miło zaskoczył mnie niektórymi gatunkami potworów (wampiry symbiotyczne). Chętnie sięgnę po następne części z nadzieją, że odkryję w nich coś, czego tutaj znaleźć nie mogłem.

Więcej recenzji na blogu: www.comysleo.cba.pl

Na samym początku recenzji chciałem wszystkich poinformować, że tak naprawdę miała ona nie powstać. Głównie za sprawą, dość głośnego odzewu autora, na nieprzychylną opinię pewnej blogerki. Masa wulgarnych oraz nieprzyjemnych słów, które popłynęły z jego ust (a raczej spod palców) trochę mnie przestraszyły, ale jak to się mówi, co mnie nie zabije to mnie wzmocni. Dlatego też...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    806
  • Chcę przeczytać
    544
  • Posiadam
    232
  • Fantastyka
    32
  • Fantasy
    25
  • Ulubione
    19
  • Teraz czytam
    19
  • Audiobook
    10
  • 2018
    9
  • 2020
    9

Cytaty

Więcej
Konrad T. Lewandowski Ksin. Początek Zobacz więcej
Konrad T. Lewandowski Ksin. Początek Zobacz więcej
Konrad T. Lewandowski Ksin. Początek Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także