Uzdrawiająca moc słów. Jak tworzyć afirmacje, które zmienią twoje życie

Okładka książki Uzdrawiająca moc słów. Jak tworzyć afirmacje, które zmienią twoje życie Wojciech Usarzewicz
Wojciech Usarzewicz Wydawnictwo: Illuminatio ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Illuminatio
2014-08-13
2014-08-13
afirmacje uzdrawianie

O mocy słów
Słowa tworzą rzeczywistość. Nie ma przesady w tym stwierdzeniu, bowiem to, jak o sobie mówimy, jak formułujemy nasze sądy, jak w słowa ubieramy nasze widzenie świata, znacząco wpływa na jakość naszego życia. Nie ma w tym żadnej magii, nie trzeba posiąść tajemnej wiedzy, by odmienić swoją sytuację, by z osoby o niskim poczuciu własnej wartości, z nieustannym debetem na koncie, osoby samotnej, z trudną sytuacją zawodową, stać się człowiekiem spełnionym i szczęśliwym. To, czego w takiej sytuacji potrzeba, to praca nad słowami, przekonaniami, postrzeganiem siebie i otaczającego nas świata. Nieustanne samodoskonalenie i konsekwencja w działaniach jest kluczem do sukcesu. Jednym z podstawowych metod odmiany losu, jest natomiast praca z afirmacjami.
O tym, w jaki sposób za pomocą słów zmienić swoje życie na lepsze, pisze Wojciech Usarzewicz. Jego książka „Uzdrawiająca moc słów. Jak tworzyć afirmacje, które zmienią twoje życie”, opublikowana nakładem wydawnictwa Illuminatio, to kompendium wiedzy na temat pracy ze słowami oraz procesu uzdrawiania poglądów i emocji. Adresowana zarówno do osób, które doświadczyły już mocy słów w zakresie kreowania rzeczywistości, jak i osób zagubionych, potrzebujących pomocy i wsparcia, które wciąż szukają własnej drogi, może pomóc w uzdrowieniu życia, w pozbyciu się balastu, który nie pozwala iść do przodu.
Usarzewicz zawarł w książce wiele przykładowych afirmacji, zarówno własnego autorstwa, jak i komunikatów inspirowanych publikacjami Leszka Żądło i Roberta Krakowiaka, specjalistów od pracy z afirmacjami i uzdrawiania dzieciństwa. Publikacja została podzielona na sześć rozdziałów, z których każdy pogłębia nasza wiedzę na temat afirmacji oraz pokazuje nowe możliwości ich wykorzystania. Dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z tym narzędziem, autor w rozdziale pierwszym wyjaśnia, o co chodzi w pracy z afirmacjami, tłumacząc czym jest afirmacja, w jaki sposób wpływa na nasz umysł, na nasze myślenie, jak kształtują się wzorce zachowania, a także w jaki sposób kształtowane są wzorce emocjonalne, a szczególnie negatywne emocje, które mocno zakorzeniają się w naszej psychice.

(...)

Pełny tekst recenzji znajduje się na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/

O mocy słów

Kto z nas nie chciałby zmienić swojego życia? Podejrzewam, że wszyscy. Większość z nas cały czas dąży do poprawienia komfortu i standardu w jakim żyje. Chcemy więcej zarabiać, otaczać się przyjemnymi dla oka przedmiotami, kupić samochód, mieszkanie, wyjechać na wakacje...To wszystko kosztuje. Jednak nic nie kosztuje praca ze słowami, której użycie może pomóc nam w byciu szczęśliwym.

Czym jest afirmacja? To forma pozytywnego zdania, która ma na celu wprowadzenie do podświadomego umysłu pozytywnego przekonania na dany temat, jednocześnie uwalniając z nieświadomości emocje i lęki, które oddziałują na nas negatywnie. Afirmacja jest jedną z najbardziej znanych metod wykorzystywania mocy słowa do wprowadzenia życiowych zmian. Wbrew pozorom praca z afirmacjami wcale nie jest taka łatwa. Jest to proces, który trzeba skrupulatnie powtarzać, a następnie wyciągać odpowiednie wnioski. Jednak uważam, że to niewielka cena za tak wiele pozytywnych aspektów.

Książka Wojciecha Usarzewicza jest napisana lekkim językiem, dzięki czemu książkę czyta się błyskawicznie. Autor doskonale objaśnił pracę z afirmacjami, dlatego też nie ma możliwości żeby ktokolwiek miał problem ze zrozumieniem zadania. W "Uzdrawiającej mocy słów..." znajdziemy wiele przydatnych informacji i kwestii, które ciekawią czytelnika, tj. jak działa afirmacja, metody jak za pomocą słów przywołać pomyślne zdarzenia, zasady dobierania odpowiednich słów i tworzenia własnych fraz czy choćby odpowiedzi na najczęstsze pytania. Uważam, że książka jest świetnie napisana, a sam autor zadbał o najdrobniejsze szczegóły, które mogłyby trapić czytelnika.

"To, co myślisz, tworzy to, jak żyjesz"*

Serdecznie polecam książkę Wojciecha Usarzewicza każdej osobie, która pragnie zmienić swoje życie na lepsze. Afirmacje są w stanie poprawić nasz stan zdrowia, relacje z ludźmi czy finanse. Praktycznie nie ma żadnych ograniczeń dla tych cudownych form przywoływania szczęścia. Jeszcze raz gorąco polecam.

*Budda

Pozytywna, filozofia dobrze mi znana, jednak innym niekoniecznie. Autor więc ważne sprawy przedstawia delikatnie, z dużą wrażliwością. Dużo ciekawych ćwiczeń i mądrych casów. Polecam każdemu, kto szuka sposobów na to, by ponuractwo opuściło na dobre jego życie!

• PRZECZYTANE 2014
  • Sprzedam