Boski kosmos. Wybrane zagadnienia z kosmologii.

Tłumaczenie: Patrycja Mikulska
Wydawnictwo: Salwator
Il senso della terra. Il creato nella visione cristiana.
religia
vinylman

Marny to los chwalić się tym, że jesteśmy mikrokosmosem, w ten sposób bowiem wychwalamy nasze pokrewieństwo z myszami i komarami! Nie to stanowi o prawdziwej wielkości człowieka, lecz jego wymiar […] osobowy, metakosmiczny, który pozwala mu nie rozpłynąć się w świecie, ani też nie wchłonąć świata, lecz go „uprawiać”. Św. Grzegorz z Nyssy Autor na łamach książki poszukuje odpowiedzi na pytanie...

Św. Grzegorz z Nyssy

Autor na łamach książki poszukuje odpowiedzi na pytanie o pochodzenie, ewolucję i strukturę wszechświata. Podejmuje m.in. następujące zagadnienia:
- chrześcijańska wizja stworzenia;
- stworzenie człowieka;
- sposoby istnienia materii;
- sakramenty a życie kosmosu;
- Wschód i Zachód – różne podejścia;
- duchowy sens techniki.

źródło opisu: Wydawnictwo SALWATOR, 2010

źródło okładki: http://www.salwator.com/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!