Skruszone

Okładka książki Skruszone Sara Shepard
Okładka książki Skruszone
Sara Shepard Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Pretty Little Liars (tom 13) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Pretty Little Liars (tom 13)
Crushed. Pretty Little Liars 13
Otwarte
2014-07-14
2014-07-14
2013-06-04
Mateusz Borowski
Pretty Little Liars Sara Shepard

Okładka książki Z innej bajki Jodi Picoult, Samantha van Leer
Z innej bajki Jodi Picoult, Saman...
Okładka książki Krąg Sara Bergmark Elfgren, Mats Strandberg
Krąg Sara Bergmark Elfgr...
Okładka książki Ogień Sara Bergmark Elfgren, Mats Strandberg
Ogień Sara Bergmark Elfgr...

Najgorsze w tej serii jest to, że kiedy zaczyna się kolejną część, trzeba przebrnąć przez wspomnienia z poprzednich tomów i zanim akcja nabierze tempa mija 200 strona.
W tej również interesująco robi się pod koniec, dziewczyny są już trochę sprytniejsze, ale nadal błądzą jak dzieci we mgle. Przynajmniej nareszcie dowiadujemy się co się wydarzyło na Islandii.

Pięknie rozkręca się ta historia. Coraz bardziej przechodzi w rasowy thriller. Dużo niewiadomych, zagadek i zwrotów akcji. Świetny wątek z Iris i podejrzeniami wobec Noela. Już się biorę za kolejny tom!

Ten sam schemat, kolejny raz dziewczyny ufiksowały się na jednej podejrzanej osobie i znowu dały się wyprowadzić w pole.
Jeszcze "tylko" trzy części do rozwiązania zagadki.

Jeszcze "tylko" trzy części do rozwiązania zagadki.

jest mi strasznie przykro bo moja ulubiona para przez śmierć Noela się rozpadła dlatego taka słaba ocena bo seria książek jest wspaniała dlatego tez widziałam serial i tez uwielbiam

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bohaterowie:6/10

Akcja: 6/10
Sposób pisania autorki:7/10
Okładka: 7/10
Kreatywność:6/10

Ta część trochę lepsza, jestem teraz na 100 procent pewna kto pomaga A. Nie mogę się doczekać aż skończę to serie, bo z jednej strony chce wiedzieć jak to zostanie wszystko rozwikłane, a z drugiej za długo się to już ciągnie...
Jeszcze tylko 3 części, a może aż 3

Jeszcze tylko 3 części, a może aż 3

Gdyby ktoś powiedział mi, że przeczytam aż trzynaście(!!) tomów jeden serii, to pewnie bym mu nie uwierzyła.
Jednakże ten dzień nadszedł i to w dodatku czytając kolejną książkę z serii "Pretty Little Liars". PLL miało lepsze i gorsze części, ale trzeba przyznać, że "Skruszone" należą do grupy tych najciekawszych tomów.
Aria, Hanna, Emily i Spencer postanawiają odkryć tożsamość tajemniczego A. Wydaje się, że ich działania są naprawdę skuteczne, ale czy uda im się raz na zawsze uciec od prześladowcy?
Sara Shepard bardzo dobrze zbudowała napięcie, którego kulminacją jest niezwykle zaskakujące zakończenie. Z pewnością zachęcam do przeczytania tej części, a sama już nie mogę się doczekać co wydarzy się dalej.

Aria, Hanna, Emily i Spencer postanawiają odkryć...

Nareszcie, dobry tom po długiej męczarni!

Nareszcie, dobry tom po długiej męczarni!

Powoli zbliżam się do końca serii i zdaje sobie sprawę, że 16 części jednak ma sens. W ciągu całej, do tej pory 13 tomowej, przygody z Kłamczuchami napięcie powoli narastało i choć już kilka razy wydawało się, że sprawa została rozwiązana pojawiały się nowe tropy. Bal maturalny dla wszystkich jest wielkim przeżyciem, każdy go sobie wyobrażał i ,choć nie każdy się do tego przyznał, wiąże z nim wielkie nadzieje. Nikt z nas nie chciałby skończyć w podartej i ubłoconej sukience lub z wielkim guzem. Tym razem nie tylko Kłamczuchy otarły się o śmierć i może to jest najbardziej przerażające - krąg ofiar A. powiększa się.

Polecam całym sercem

Polecam całym sercem